Одмор во Банско Бугарија - Хотел Орфеj****, Банско

Промотивни пакети на база all inclusivе light + СПА во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1450 денари (23 €)
Важи за сите денови од неделата
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Еднo ноќевањe за едeн човек, сместен во двокреветна економична соба (без балкон 2 + 1)
 • Исхрана на база Аll inclusive light
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • 10% попуст на СПА процедурите понудени во СПА центарот на хотелот
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ
 • Подоцнежно ослободување на собите при можност

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1577 денари (25 €)
Важи за сместување од недела до четврток
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Еднo ноќевањe за еден човек, сместен во двокреветна соба со балкон
 • Исхрана на база Аll inclusive light
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • 10% попуст на СПА процедурите понудени во СПА центарот на хотелот
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ
 • Подоцнежно ослободување на собите при можност

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1672 денари (27 €)
Важи за сместување во петок и напуштање во недела

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање за едно човек, сместен во двокреветна соба со балкон
 • Исхрана на база Аll inclusive light
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Лежалки и чадор, до исцрпување на количините
 • 10% попуст на СПА процедурите понудени во СПА центарот на хотелот
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ
 • Подоцнежно ослободување на собите при можност

Програма на хотелот:

10.00 до 12.00 / 16.00 до 18.00 / 19.00-21.00
од понеделник до сабота - секојдневни активности за деца и возрасни со професинални аниматори, поделени по возрасни групи и интереси - детска програма, спортска програма за деца и возрасни, научно-популарни и образовни програми

Исхраната на база All Inclusive Light вклучува: појадок (8: 00-10: 00), ручек (12: 30-14: 00); попладневна ужина 16:00 - 17: 00ч. и вечера (19: 00-21: 00) на шведска маса; кафе и чај, сокови микс и бугарски алкохол (наливно пиво, вино, ракија, џин, водка, мастика, мента) за време на оброците
/  доколку има помалку од 20 гости за периодот во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени /

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Хотелот предлага дополнителна забава,  можете да прашате на рецепција во хотелот: јавање коњи и стрелаштво - во коњичка база во близина на Банско;  Пејнтбол; планински риболов и дегустација на свежо фатена планинска риба; планински излети во планина; излет до Бајкушевата Мура; Аквапарк или минерален базен во Добриниште; мал фудбал; пинг понг; велосипеди; билијард и електронски игри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Прво дете до 4,99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • Дете од 5 до 8,99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 10 € на ден на база на пакетот. Сместувањето е на дополнителен кревет.
 • Дете од 9 до 13.99 год. о двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 14 € на ден на база на пакетот.
 • Секое трето дете се сместува бесплатно.
 • Трет возрасен и дете над 14 год. возраст на дополнително легло - се доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 22 € на ден на база на пакетот.
 • Доплата за единечна соба: 15 € на ден.
 • Доплата за стандарден апартман или семејна соба (два редовни и два дополнителни кревети) – 7.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 5 дополнителни кревети) -12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72
 • Валидност на ваучер за периодот: од 28 јули до 20 август 2017 година.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: rontoffice@orphey.com најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.07.2017 до 20.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.