Одмор во Банско - Хотел Свети Георги Ски и Спа

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера+ користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера+ користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Изберете пакет

Еднодневен пакет без исхрана во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Цена: 790 ден.
Купете

Еднодневен пакет ссо појадок + користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Цена: 948 ден.
Купете

Еднодневен пакет ссо појадок и вечера+ користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Цена: 1264 ден.
Купете
Валидност 28.09.2020 - 30.11.2020
Цена на човек/ден 790 - 1264 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 62 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 6 - 14,99 години се доплаќаат 5 € за ноќевање без исхрана, 8 € за ноќевање со појадок, 10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Второ дете од 6 - 14,99 години се сместува бесплатно.
 • Трет возрасен на дополнително легло во студио или апартман со една спална доплаќа 8 € за ноќевање без исхрана, 10 € за ноќевање со појадок, 13 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Четврт возрасен на дополнително легло во апартман со една спална доплаќа 5 € за ноќевање без исхрана, 8 € за ноќевање со појадок,10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Максимално сместување во двојна соба –две лица, кои плаќаат целосен износ .
 • Минимално сместување во апартман со 1 спална  - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во апартман со 1 спална  - 2 + 2.
 • Доплата за сместување во апартман со 1 спална  – 5 € / ден / за просторија.
 • Доплата за сместување во студио – 3 € / ден / за просторија.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени.
 • Валидност на ваучер: од 29 септември до 31 октомври 2020 година.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да се обратите за информации за можност за сместување на тел: +359 885/80 59 14 од 09:00 до 21:00 часот и прелиминарна хотелска резервација на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 885/ 80 59 14
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера+ користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Изберете пакет

Еднодневен пакет без исхрана во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Цена: 790 ден.
Купете

Еднодневен пакет ссо појадок + користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Цена: 948 ден.
Купете

Еднодневен пакет ссо појадок и вечера+ користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Цена: 1264 ден.
Купете
Валидност 28.09.2020 - 30.11.2020
Цена на човек/ден 790 - 1264 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 62 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 6 - 14,99 години се доплаќаат 5 € за ноќевање без исхрана, 8 € за ноќевање со појадок, 10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Второ дете од 6 - 14,99 години се сместува бесплатно.
 • Трет возрасен на дополнително легло во студио или апартман со една спална доплаќа 8 € за ноќевање без исхрана, 10 € за ноќевање со појадок, 13 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Четврт возрасен на дополнително легло во апартман со една спална доплаќа 5 € за ноќевање без исхрана, 8 € за ноќевање со појадок,10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Максимално сместување во двојна соба –две лица, кои плаќаат целосен износ .
 • Минимално сместување во апартман со 1 спална  - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во апартман со 1 спална  - 2 + 2.
 • Доплата за сместување во апартман со 1 спална  – 5 € / ден / за просторија.
 • Доплата за сместување во студио – 3 € / ден / за просторија.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени.
 • Валидност на ваучер: од 29 септември до 31 октомври 2020 година.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да се обратите за информации за можност за сместување на тел: +359 885/80 59 14 од 09:00 до 21:00 часот и прелиминарна хотелска резервација на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 885/ 80 59 14
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Свети Георги Ски и Спа е хотел со четири ѕвездички во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.
Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за Ски-лифт, Свети Георги Ски и Спа Хотел во Банско ќе ги задоволи и гостите со најпрефинет вкус.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 790 денари (13 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба за еден човек, при сместени двајца возрасни
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба за еден човек, при сместени двајца возрасни
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба за еден човек, при сместени двајца возрасни
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Туристичка такса

Четириѕвездниот  Хотел во Банско располага со пријатен и елегантен ресторан, со соодветна и  разновидна кујна. Овде секој гостин може да ужива во прекрасни  јадења и беспрекорна услуга во комфорна  атмосфера. На располагање во хотелот е простран лоби бар со камин, погоден за релаксација со омилен пијалок, средби со пријатели или деловни партнери.

Спа центарот на Хотел Свети Георги импресионира со својата хармонична атмосфера, просторност и дизајн. На располагање на неговите посетители на површина од над 1000 кв.м. се арома сауна, класична парна бања, турска парна бања, загреан затворен базен со дел за деца, чиј стаклен покрив се отвора во текот на летото, фитнес сала, салон за аеробик и јога, салони за масажа, џакузи, када на Клеопатра, арома терапии , терапии со лековита кал, салон за убавина.
Сите 69 спа третмани и процедури во центарот се изведуваат од страна на искусни професионалци во соодветната област.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 6 - 14,99 години се доплаќаат 5 € за ноќевање без исхрана, 8 € за ноќевање со појадок, 10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Второ дете од 6 - 14,99 години се сместува бесплатно.
 • Трет возрасен на дополнително легло во студио или апартман со една спална доплаќа 8 € за ноќевање без исхрана, 10 € за ноќевање со појадок, 13 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Четврт возрасен на дополнително легло во апартман со една спална доплаќа 5 € за ноќевање без исхрана, 8 € за ноќевање со појадок,10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Максимално сместување во двојна соба –две лица, кои плаќаат целосен износ .
 • Минимално сместување во апартман со 1 спална  - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во апартман со 1 спална  - 2 + 2.
 • Доплата за сместување во апартман со 1 спална  – 5 € / ден / за просторија.
 • Доплата за сместување во студио – 3 € / ден / за просторија.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено мени.
 • Валидност на ваучер: од 29 септември до 31 октомври 2020 година.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да се обратите за информации за можност за сместување на тел: +359 885/80 59 14 од 09:00 до 21:00 часот и прелиминарна хотелска резервација на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Георги Ски и Спа

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 885/ 80 59 14
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.09.2020 до 30.11.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Појадок 07:00 - 10.00 – студени и топли ужинки, плодови, , корнфелејкс, кисело млеко, пресно млеко, џем, мед, кафе, чај, млрко, сокови микс, мин.вода.
Ручек 12:00 – 13:30 - Интернационална кујна; вода и сокови микс .
Алкохолни пијалоци - со доплата.
Вечера 18.00 - 20.00 – Интернационална кујна; ; вода и сокови микс .
Алкохолни пијалоци - со доплата.
Попладневна ужина 16:00 – 16:30 – пица, мали слатки, бисквити, слатки и колачи, кафе, чај.

Алкохолни пијалоци - со доплата.
Сите пијалоци на лоби бар се со доплата.
За децата: детски базен, детска соба за игри.
Бесплатно користење на СПА центар (базен со минерална вода, парна бања, финска сауна и арома сауна, топли релакс лежалки, џакузи), фитнес, детска соба за игри, интернет пристап, паркинг, туристичка такса.