Нова активна понуда од Хотел Свети Георги Ски и Спа:

Еднодневен пакет на база All inclusive + СПА во Хотел St.George Ski & SPA Luxury Resort

Простанало време:
Цена: 2402ден.

Одмор во октомври и ноември во Банско - Хотел Свети Георги Ски и Спа

Пакети со појадок, со појадок и вечер или Аll Inclusive во Хотел St.George Ski & SPA Luxury ResortСвети Георги Ски и Спа е хотел со четири ѕвезди во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.
Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за Ски-лифт, Свети Георги Ски и Спа Хотел во Банско ќе ги задоволи и гостите со најпрефинет вкус.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 64 BGN - 50% = 32 BGN
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање за еден човек, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Затворен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Арома сауна
 • Парна бања
 • Детска катче
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • Осигурување и Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 80 BGN- 50% = 40 BGN
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 •  Ноќевање за еден човек, при двојно сместување
 •  Еден појадок
 •  Една вечера
 •  Затворен базен
 •  Џакузи
 •  Сауна
 •  Арома сауна
 •  Парна бања
 •  Детско катче
 •  Фитнес
 •  Интернет
 •  Паркинг
 •  Осигурување и туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 100 BGN - 50% = 50 BGN
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 •  Ноќевање за еден човек, при двојно сместување
 •  Исхрана на  база All Inclusive
 •  Затворен базен
 •  Џакузи
 •  Сауна
 •  Арома сауна
 •  Парна бања
 •  Детско катче
 •  Фитнес
 •  Интернет
 •  Паркинг
 •  Осигурување и туристичка такса

Четириѕвездниот  Хотел во Банско располага со пријатен и елегантен ресторан, со соодветна и  разновидна кујна. Овде секој гостин може да ужива во прекрасни  јадења и беспрекорна услуга во комфорна  атмосфера. На располагање во хотелот е простран лоби бар со камин, погоден за релаксација со омилен пијалок, средби со пријатели или деловни партнери.

Спа центарот на Свети Георги импресионира со својата хармонична атмосфера, просторност и дизајн. На располагање на неговите посетители на површина од над 1000 кв.м. се арома сауна, класична парна бања, турска парна бања, загреан затворен базен со дел за деца, чиј стаклен покрив се отвора во текот на летото, фитнес сала, салон за аеробик и јога, салони за масажа, џакузи, када на Клеопатра, арома терапии , терапии со лековита кал, салон за убавина.
Сите 69 спа третмани и процедури во центарот се изведуваат од страна на искусни професионалци во соодветната област.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред датата на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 5.99 година се настанува и храни бесплатно.
 • Дете на дополнително легло од 6 до 13.99 година доплаќа 5 BGN за ноќевање со појадок и 10 BGN на вечер за ноќевање со појадок и вечера и 15 BGN за ноќевање на база All Inclusive.
 • Трет возрасен на дополнителен  кревет во студио и апартман со една спална доплаќа  20 BGN за ноќевање и појадок 30 лв на вечер за ноќевање со појадок и вечера и 40 BGN за ноќевање на база All Iclusive.
 • Максимално сместување во двокреветна соба – 2 луѓе,кои плаќаат целосна сума.
 • Минимална сместување во Студио - 2 луѓе,кои плаќаат целосна сума. Максимално сместување во Студио - 2 + 1.
 • Минимално сместување во АП со 1 спална соба - 2 луѓе,кои плаќаат целосна сума. Максимално сместување во АП со 1 спална соба - 2 + 2.
 • Доплата за сместување во студио - 5 лв на ден за просторија
 • Доплата за сместување во стан со 1 спална соба - 10 лева  на ден  за просторија.
 • Сите партиципации и доплаќања се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 30 ноември 2015 година.
 • Пред купување на ваучер потребно е да побарате претходна информација за можност за сместување на тел: + 359 885/ +359 80 59 14, +359 888/ 87 34 57, +359 885/ 55 59 82 од 09:00 до 21:00 часот и да направите прелиминарна хотелска резервација на e-mail : [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Георги Ски и Спа

Гр.Банско
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 885/ +******, +359 ******, +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена от нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.09.2015 до 31.10.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.