Одмор во Банско, Бугарија - Пирин Плејс

Еднодневен пакет во студио или апартман + лифт карта за ски зона Добриниште во Комплекс Пирин Плејс, БанскоКомплекс "Пирин Плејс" се наоѓа веднаш наспроти  почетна станица на жичарницата во Банско. Прекрасниот поглед кој се открива од комплексот го прави ексклузивна атракција како во зима така и во текот на летото. Гостите можат да уживаат во мирот и тишината во едно од најпознатите и  најдобрите места за скијање во Европа.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2338 денари (38 €) - 50% = 1169 денари (19 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во студио или апартман
 • Еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

Фасцинантна локација - во непосредна близина на жичарницата. На располагање има  24 часовна рецепција во текот на целата сезона.
Хотелот располага со 5 студиа, 11 апартмани со една спална, 4 апартмани со две спални.
Студио: една соба со брачен  кревет.
Апартман со 1 спална (APT 2): дневна соба со софа и спална соба со брачен  кревет, разделени со врата.
Апартман со 2 спални (APT 4): дневна соба со мебел и 2 спални (едната - со брачен кревет, другата - две поединечни кревети), разделени со врата.
Карактеристики во просториите: кујна опремена со прибор за готвење, пегла  и даска за пеглање, чајник, локално греење.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум ДВЕ ноќевања.
 • Максимално сместување во студио: 2 + 1.
 • Максимално сместување во едноспален апартман: 2 + 2.
 • Деца до 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст плаќаат 2.5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 01 Декември 2015 година до 31 Март 2016 година
 • Понудата не важи за периодот од 24 до 27 декември 2015 год. и од 31 декември 2015 год. до 04 јануари 2016 година.
 • Преференцијални цени на лифт карта за деца:
 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - плаќаат 5.5 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште САМО со приложен исечатен ваучер.
 • Неопходна е претходна резервација на телефон: +359 898 64 44 37, +359 894 61 26 26.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Пирин Плејс

Комплекс „Пирин Плејс"
Банско, Р. Бугарија
Пирин 115

Моб: +******
Моб: +******
Работно време за резервации – од 10.00 ч. до 20.00 ч. /от понеделник до петок/, сабота и недела – резервации се примаат по е-маил: [email protected]

Email: [email protected]
Website: www.homecarebg.com

 
ВИП Понудата е осигурена од Хоум Кеар БГ ЕООД

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2015 до 31.03.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.