Нова година во Пирин планина - Хотел СПА Вита Спрингс

Тридневен и четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера + СПА во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - БугаријаАпарт ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" е лоциран во подножјето на трите од најубавите планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите. Се наоѓа меѓу светски познатото одморалиште  Банско, кое е оддалечено 3 километри, кое ги содржи најсовремените и опремени скијачки патеки во Источна Европа и село Бања  (општина Разлог) прочуено со над 75 лековити бањи. Комбинацијата од природните богатства, прекрасните погледи кон планините и близината до патеките за скијање Ви овозможува целогодишна туристичка дејност.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11060 денари (179 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман без балкон
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична вечера на 31.12.2019г.
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелот

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12324 денари (200 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман со балкон
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична вечера на 31.12.2019г.
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелот

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 13272 денари (215 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман без балкон
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична вечера на 31.12.2019г.
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелот

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14536 денари (236 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман без балкон
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична вечера на 31.12.2019г.
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелот

Апарт хотелот "СПА Вита Спрингс" располага со 12 апартмани со една спална, 20 двојни соби со опција за поединечно сместување. Сите соби имаат сателитска ТВ и Интернет конекција.Апартаментите се опремени со кујна. Бањите се опремени со туш и богата хотелска козметика.Гостите на хотелот може да уживаат базенот е со топла минерална вода, сауна, парна бања и џакузи, а летото лежалките и чадорите се бесплатни за клиентите на хотелот. Хотелот располага и со ресторан за 70 луѓе, и со летна градина за 40 луѓе.

На располагање на гостите на ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" е пријатен ресторан со 50 места и летна бавча за 40 луѓе,каде што  предлагаме  вкусни специјалитети и богат избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци и вкусни слатки и колачи. Пријатната и тивка музика дополнително ќе Ве натера да релаксирате  и уживате во секоја минута помината кај нас.

Ресторанот е многу погоден како за ручек и вечера, така и за организирање на промоции, коктели, семејни прослави, студентски празници, корпоративни  прослави – тим билдинг, конференции и семинари.

Апарат ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" располага со минерални базени, со размери од 10 на 20 метри со одвоен дел за деца, длабочината е од 1,30 до 1,50 метри,  и длабочината во детскиот дел 0,60 метри. Во лето базенот е отворен а преку  зима е покриен. Температура на водата во базенот e 29-33С.

Минералната вода е со докажани квалитети за спа третмани и превенција на хронично-воспалителни болести на локомоторниот апарат, како и за стари трауми - скршеници, исчашувања, модринки, ревматизам, хронични гинеколошки заболувања, воспалителни болести на нервниот систем, камења во бубрезите, болести на црниот дроб, желудникот, уролошки и кожни болести- акни, псоријаза, воспаление на дишните патишта, хронични труења со тешки метали и др.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен брои ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно во собата на родителите на база на пакетот.
 • Дете од 6 до 11.99 год. сместено на дополнително легло - се доплаќа 13 € на ден на база на пакетот.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 28 € за новогодишна вечера.
 • Трет возрасен на дополнително легло доплаќа 19 € на ден на база на пакетот + 55 € за новогодишна вечера.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • Валидност на ваучер: од 28 декември  до 01 јануари 2020 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел СПА Вита Спрингс

Р. Бугарија, Село Бања - општина Банско
Моб: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-vitasprings.com

ВИП Понудата е предоставена од АПАРТ ХОТЕЛ “СПА ВИТА СПРИНГС”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2019 до 01.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.