СПА релаксација во Пирин планина - Хотел СПА Вита Спрингс

Дводневен делничен или викенд пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Дводневен делничен или викенд пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Изберете пакет

Дводневен ДЕЛНИЧЕН пакет со појадок + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 1580 ден.
Купете

Дводневен ВИКЕНД пакет со појадок + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 1896 ден.
Купете

Дводневен ДЕЛНИЧЕН пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 2212 ден.
Купете

Дводневен ВИКЕНД пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 2528 ден.
Купете
Валидност 10.05.2020 - 30.09.2020
Цена на човек/ден 790 - 1264 ден.ден/ човек
Местоположба Баня
Купени 6 ваучери
 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен брои ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно во собата на родителите на база ноќевање со појадок. 
 • Дете од 6 до 11.99 год.. сместено на дополнително легло - се доплаќа 7.5 € на ден на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен на дополнително легло - купува Ваучер.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 5 € на ден.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • Валидност на ваучер: од 11 мај до 31 јули 2020 2020 година.
 • Анулирање на резервации до 14 дена пред датата на сместување. При анулирање на резервации до 7 дена пред сместувањето хотелот задржува 50% од сумата. При анулирање на резервации по овој рок хотелот задржува 100% од сумата.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Р. Бугарија, Село Бања - општина Банско
Моб: +359 897 85 45 04
Моб: +359 
899 14 41 98
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-vitasprings.com

ВИП Понудата е предоставена од АПАРТ ХОТЕЛ “СПА ВИТА СПРИНГС”

Дводневен делничен или викенд пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Изберете пакет

Дводневен ДЕЛНИЧЕН пакет со појадок + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 1580 ден.
Купете

Дводневен ВИКЕНД пакет со појадок + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 1896 ден.
Купете

Дводневен ДЕЛНИЧЕН пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 2212 ден.
Купете

Дводневен ВИКЕНД пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - Бугарија

Цена: 2528 ден.
Купете
Валидност 10.05.2020 - 30.09.2020
Цена на човек/ден 790 - 1264 ден.ден/ човек
Местоположба Баня
Купени 6 ваучери
 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен брои ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно во собата на родителите на база ноќевање со појадок. 
 • Дете од 6 до 11.99 год.. сместено на дополнително легло - се доплаќа 7.5 € на ден на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен на дополнително легло - купува Ваучер.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 5 € на ден.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • Валидност на ваучер: од 11 мај до 31 јули 2020 2020 година.
 • Анулирање на резервации до 14 дена пред датата на сместување. При анулирање на резервации до 7 дена пред сместувањето хотелот задржува 50% од сумата. При анулирање на резервации по овој рок хотелот задржува 100% од сумата.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Р. Бугарија, Село Бања - општина Банско
Моб: +359 897 85 45 04
Моб: +359 
899 14 41 98
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-vitasprings.com

ВИП Понудата е предоставена од АПАРТ ХОТЕЛ “СПА ВИТА СПРИНГС”

Апарт ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" е лоциран во подножјето на трите од најубавите планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите. Се наоѓа меѓу светски познатото одморалиште  Банско, кое е оддалечено 3 километри, кое ги содржи најсовремените и опремени скијачки патеки во Источна Европа и село Бања  (општина Разлог) прочуено со над 75 лековити бањи. Комбинацијата од природните богатства, прекрасните погледи кон планините и близината до патеките за скијање Ви овозможува целогодишна туристичка дејност.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување од недела до четврток)

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелот

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2212 денари (36 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување 
од недела до четврток)

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелот

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1896 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за 
сместување во петок и сабота)

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелот

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2528 денари (41 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување во петок и сабота)

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Бесплатно користење на топол минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Паркинг
 • Интернет во заедничките делови на хотелотда

Апарт хотелот "СПА Вита Спрингс" располага со 12 апартмани со една спална, 20 двојни соби со опција за поединечно сместување. Сите соби имаат сателитска ТВ и Интернет конекција.Апартаментите се опремени со кујна. Бањите се опремени со туш и богата хотелска козметика.Гостите на хотелот може да уживаат базенот е со топла минерална вода, сауна, парна бања и џакузи, а летото лежалките и чадорите се бесплатни за клиентите на хотелот. Хотелот располага и со ресторан за 70 луѓе, и со летна градина за 40 луѓе.

На располагање на гостите на ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" е пријатен ресторан со 50 места и летна бавча за 40 луѓе,каде што  предлагаме  вкусни специјалитети и богат избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци и вкусни слатки и колачи. Пријатната и тивка музика дополнително ќе Ве натера да релаксирате  и уживате во секоја минута помината кај нас.

Ресторанот е многу погоден како за ручек и вечера, така и за организирање на промоции, коктели, семејни прослави, студентски празници, корпоративни  прослави – тим билдинг, конференции и семинари.

Апарат ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" располага со минерални базени, со размери од 10 на 20 метри со одвоен дел за деца, длабочината е од 1,30 до 1,50 метри,  и длабочината во детскиот дел 0,60 метри. Во лето базенот е отворен а преку  зима е покриен. Температура на водата во базенот e 29-33С.

Минералната вода е со докажани квалитети за спа третмани и превенција на хронично-воспалителни болести на локомоторниот апарат, како и за стари трауми - скршеници, исчашувања, модринки, ревматизам, хронични гинеколошки заболувања, воспалителни болести на нервниот систем, камења во бубрезите, болести на црниот дроб, желудникот, уролошки и кожни болести- акни, псоријаза, воспаление на дишните патишта, хронични труења со тешки метали и др.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен брои ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно во собата на родителите на база ноќевање со појадок. 
 • Дете од 6 до 11.99 год.. сместено на дополнително легло - се доплаќа 7.5 € на ден на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен на дополнително легло - купува Ваучер.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 5 € на ден.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • Валидност на ваучер: од 11 мај до 31 јули 2020 2020 година.
 • Анулирање на резервации до 14 дена пред датата на сместување. При анулирање на резервации до 7 дена пред сместувањето хотелот задржува 50% од сумата. При анулирање на резервации по овој рок хотелот задржува 100% од сумата.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел СПА Вита Спрингс

Р. Бугарија, Село Бања - општина Банско
Моб: +359 897 85 45 04
Моб: +359 
899 14 41 98
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-vitasprings.com

ВИП Понудата е предоставена од АПАРТ ХОТЕЛ “СПА ВИТА СПРИНГС”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.05.2020 до 30.09.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.