СПА одмор во Пирин планина, Бугарија - Хотел СПА Вита Спрингс

50% попуст на еднодневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Апарт Хотел СПА Вита Спрингс - БугаријаАпарт ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" е лоциран во подножјето на трите од најубавите планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите. Се наоѓа меѓу светски познатото одморалиште  Банско, кое е оддалечено 3 километри, кое ги содржи најсовремените и опремени скијачки патеки во Источна Европа и село Бања  (општина Разлог) прочуено со над 75 лековити бањи. Комбинацијата од природните богатства, прекрасните погледи кон планините и близината до патеките за скијање Ви овозможува целогодишна туристичка дејност.

ЕДНОДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: 2212 денари (36 €) - 50% = 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен со минерална вода
 • Пинг понг
 • Парна бања
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Апарт хотелот "СПА Вита Спрингс" располага со 12 апартмани со една спална, 20 двојни соби со опција за поединечно сместување. Сите соби имаат сателитска ТВ и Интернет конекција.Апартаментите се опремени со кујна. Бањите се опремени со туш и богата хотелска козметика.Гостите на хотелот може да уживаат базенот е со топла минерална вода, сауна, парна бања и џакузи, а летото лежалките и чадорите се бесплатни за клиентите на хотелот. Хотелот располага и со ресторан за 70 луѓе, и со летна градина за 40 луѓе.

На располагање на гостите на ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" е пријатен ресторан со 50 места и летна бавча за 40 луѓе,каде што  предлагаме  вкусни специјалитети и богат избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци и вкусни слатки и колачи. Пријатната и тивка музика дополнително ќе Ве натера да релаксирате  и уживате во секоја минута помината кај нас.

Ресторанот е многу погоден како за ручек и вечера, така и за организирање на промоции, коктели, семејни прослави, студентски празници, корпоративни  прослави – тим билдинг, конференции и семинари.

Апарат ХОТЕЛ "СПА ВИТА Спрингс" располага со минерални базени, со размери од 10 на 20 метри со одвоен дел за деца, длабочината е од 1,30 до 1,50 метри,  и длабочината во детскиот дел 0,60 метри. Во лето базенот е отворен а преку  зима е покриен. Температура на водата во базенот e 29-33С.

Минералната вода е со докажани квалитети за спа третмани и превенција на хронично-воспалителни болести на локомоторниот апарат, како и за стари трауми - скршеници, исчашувања, модринки, ревматизам, хронични гинеколошки заболувања, воспалителни болести на нервниот систем, камења во бубрезите, болести на црниот дроб, желудникот, уролошки и кожни болести- акни, псоријаза, воспаление на дишните патишта, хронични труења со тешки метали и др.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен брои ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • За деновите од викендот, задолжително сместување петок и сабота – минимум две ноќевања.
 • Дете до 6 години (возраст под) се сместува бесплатно.
 • Дете до 6г. до 12 год.. сместено на самостоен кревет доплаќа на лице место - 5 € на ден на база ноќевање со појадок.
 • Дете над 12 год. сместено на самостојно легло доплаќа на лице место – 17.5 € на ден.
 • Доплата за апартман - 5 € на ден.
 • При поединечено сместување - доплата 5 € за ноќевање на рецепцијата на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 897 85 45 04, +359 899 14 41 98.
 • Валидност на ваучер: од  до 01 декември 2015 год. до 29 февруари 2016 година. / цената не важи од 24.12.2015 год. до 04.01.2016 год. /
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел СПА Вита Спрингс

Р. Бугарија, Село Бања - општина Банско
Моб: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-vitasprings.com

ВИП Понудата е предоставена од АПАРТ ХОТЕЛ “СПА ВИТА СПРИНГС”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2015 до 29.02.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.