СПА одмор во Белоградчик, Бугарија - Хотелски Комплекс Скалите

Дводневен пакет за двајца со појадок + процедура за НЕГО и НЕА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - БугаријаХотелски комплекс "Скалите" е лоциран во централниот дел на градот Белоградчик на околу 210 километри северозападно од Софија, по меѓународен пат Е79. Градот е сместен во  западниот дел на живописната Стара Планина, во подножјето на Белоградчишкото било.

Хотелски комплекс "Скалите" е лоциран во централниот дел на градот Белоградчик на околу 210 километри северозападно од Софија, по меѓународен пат Е79. Градот е сместен во  западниот дел на живописната Стара Планина, во подножјето на Белоградчишкото било.
Хотел "Скалите" располага со класичен ресторан со банкет сала, зимска и летна бавча со неповторлива глетка кон уникатните белоградчишки скали. На располагање на гостите се опремени 2 конференциски сали: голема и мала, за одржување на семинари, конференции, корпоративни настани и др.SPA центарот во хотоелот Ви нуди затворен базен, џакузи, фитнес сала, сауна, парна бања и разновидни SPA процедури.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ВО ЕДИНЕЧНА СОБА: 6826 денари (110 €)- 50% = 3413 денари (55 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во единечна соба за двајца
 • Два појадоци
 • Делумна масажа за НЕГО
 • Бисерна када со соли од Мртво Море за НЕА
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ВО СТУДИО: 9354 денари (152 €) - 50% = 4677 денари (76 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Делумна масажа за НЕГО
 • Бисерна када со соли од Мртво Море за НЕА
 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

*Понудата важи за сместување од понеделник до петок

Хотелот располага со сите удобности потребни за одмор или пак бизнис викенд.
Комплексот е со капацитет од 81 кревети.
Белоградчик е мал град во областа Видин, северозападна Бугарија. Тој е административен центар на истоимената општина Белоградчик. Населението на градот кон 2009 година е 5 334 жители, што го прави вториот по големина во областа. Градот е живописно сместен во западниот дел на Стара Планина, во подножјето на Белоградчишкото било. Урбанизиран и гостопримлив, Белоградчик е меѓу најатрактивните туристички места на Бугарија. Градот предлага  можности за излети, спелеолошки и конгресен туризам, планинарење, лов и риболов, спортување и астрономски набљудувања.
Населбата е создадена во времето на Римјаните, кои изградиле тврдина на истото место, каде што и денес се наоѓаат остатоците од Белоградчишката тврдина. Во првите турски документи од почетокот на ропството градот го нарекуваат Белград, бидејќи поголем дел од куќите во овој период биле изградени од плитар, кал и вар, што му придавало особена белина на градот на позадината на црвените скали. Подоцна, за да го различат од српскиот Белград го нарекуваат Белградин (мал Белград). Суфиксот "-чик" на сегашното име Белоградчик е од турско потекло.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 18 годишна возраст плаќаат 7.5 € пакетна цена за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Резервации се примаат до пополнување на слободните простории.
 • Валидност на ваучер: од 02 до 31 jaнуари 2019 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 094/691 210; +359 02/987 17 95; +359 884/51 41 54
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски Комплекс Скалите

Гр. Белоградчик, Р. Бугарија
Плоштад В'зраждане №2

Тел: +******
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.skalite.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.01.2019 до 31.01.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.