СПА одмор во Белоградчик, Бугарија - Хотелски Комплекс Скалите

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - Бугарија

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - Бугарија

Изберете пакет

Дводневен пакет во студио за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - Бугарија

Цена: 5214 ден.
Купете

Дводневен пакет во единечна соба за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - Бугарија

Цена: 6478 ден.
Купете
Валидност 09.03.2020 - 31.03.2020
Цена на човек/ден 1303.5 - 1619.5 ден.ден/ човек
Местоположба Белоградчик
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 18 годишна возраст плаќаат 7.5 € пакетна цена за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Резервации се примаат до пополнување на слободните простории.
 • Валидност на ваучер: од 09 до 31 март 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 094/691 210; +359 02/987 17 95; +359 884/51 41 54
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Белоградчик, Р. Бугарија
Плоштад В'зраждане №2

Тел: +359 094 691 210
Тел: +359 02 987 17 95
Моб: +359 884 51 41 54
E-mail: [email protected]
Website: www.skalite.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - Бугарија

Изберете пакет

Дводневен пакет во студио за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - Бугарија

Цена: 5214 ден.
Купете

Дводневен пакет во единечна соба за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик - Бугарија

Цена: 6478 ден.
Купете
Валидност 09.03.2020 - 31.03.2020
Цена на човек/ден 1303.5 - 1619.5 ден.ден/ човек
Местоположба Белоградчик
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 18 годишна возраст плаќаат 7.5 € пакетна цена за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Резервации се примаат до пополнување на слободните простории.
 • Валидност на ваучер: од 09 до 31 март 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 094/691 210; +359 02/987 17 95; +359 884/51 41 54
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Белоградчик, Р. Бугарија
Плоштад В'зраждане №2

Тел: +359 094 691 210
Тел: +359 02 987 17 95
Моб: +359 884 51 41 54
E-mail: [email protected]
Website: www.skalite.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик

Хотелски комплекс "Скалите" е лоциран во централниот дел на градот Белоградчик на околу 210 километри северозападно од Софија, по меѓународен пат Е79. Градот е сместен во  западниот дел на живописната Стара Планина, во подножјето на Белоградчишкото било.

Хотелски комплекс "Скалите" е лоциран во централниот дел на градот Белоградчик на околу 210 километри северозападно од Софија, по меѓународен пат Е79. Градот е сместен во  западниот дел на живописната Стара Планина, во подножјето на Белоградчишкото било.
Хотел "Скалите" располага со класичен ресторан со банкет сала, зимска и летна бавча со неповторлива глетка кон уникатните белоградчишки скали. На располагање на гостите се опремени 2 конференциски сали: голема и мала, за одржување на семинари, конференции, корпоративни настани и др.SPA центарот во хотоелот Ви нуди затворен базен, џакузи, фитнес сала, сауна, парна бања и разновидни SPA процедури.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ЕДИНЕЧНА СОБА: ВИП цена: 5214 денари (84 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во единечна соба за двајца
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТУДИО: ВИП цена: 6478 (105 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • ​Две вечери
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со сите удобности потребни за одмор или пак бизнис викенд.
Комплексот е со капацитет од 81 кревети.
Белоградчик е мал град во областа Видин, северозападна Бугарија. Тој е административен центар на истоимената општина Белоградчик. Населението на градот кон 2009 година е 5 334 жители, што го прави вториот по големина во областа. Градот е живописно сместен во западниот дел на Стара Планина, во подножјето на Белоградчишкото било. Урбанизиран и гостопримлив, Белоградчик е меѓу најатрактивните туристички места на Бугарија. Градот предлага  можности за излети, спелеолошки и конгресен туризам, планинарење, лов и риболов, спортување и астрономски набљудувања.
Населбата е создадена во времето на Римјаните, кои изградиле тврдина на истото место, каде што и денес се наоѓаат остатоците од Белоградчишката тврдина. Во првите турски документи од почетокот на ропството градот го нарекуваат Белград, бидејќи поголем дел од куќите во овој период биле изградени од плитар, кал и вар, што му придавало особена белина на градот на позадината на црвените скали. Подоцна, за да го различат од српскиот Белград го нарекуваат Белградин (мал Белград). Суфиксот "-чик" на сегашното име Белоградчик е од турско потекло.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 18 годишна возраст плаќаат 7.5 € пакетна цена за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Резервации се примаат до пополнување на слободните простории.
 • Валидност на ваучер: од 09 до 31 март 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 094/691 210; +359 02/987 17 95; +359 884/51 41 54
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски Комплекс Скалите

Гр. Белоградчик, Р. Бугарија
Плоштад В'зраждане №2

Тел: +359 094 691 210
Тел: +359 02 987 17 95
Моб: +359 884 51 41 54
E-mail: [email protected]
Website: www.skalite.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотелски Комплекс Скалите, Белоградчик

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.03.2020 до 31.03.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.