All inclusive во Родопите, Бугарија - Хотел Снежанка, Пампорово

Еднодневен пакет со појадок и вечера или на база All inclusive во Хотел Снежанка, Пампорово - БугаријаХотел Снежанка е лоциран во центарот на еден од најпознатите бугарски скијачки одморалишта - Пампорово и открива прекрасен поглед кон величествените Родопи.
Хотел Снежанка е сместен  во центарот на одморалиштето и нуди прекрасни услови за активен одмор и практикување на зимски спортови.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1548 денари (25 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПа центар со внатрешен базен, сауна и џакузи 
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1880 денари (30 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • СПа центар со внатрешен базен, сауна и џакузи
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со 67 двокреветни соби и 29 апартмани. Собите се со поглед на планина или кон внатрешниот двор, модерно опремени, со тераси, кабловска телевизија, телефон и фрижидер. Дел од становите располагаат со  посебен дневен претсој со кујна и трпезарија, а 5 од нив се со камин.
Секое утро во ресторанот на хотелот ќе имате можност да појадувате со типични родопски специјалитети - марудници, родопски пити и др.
За дополнителен комфор и задоволство  на гостите се нудат: Wi-Fi во зоната на рецепцијата и лоби барот, рум-сервис, перење, пеглање, бесплатен паркинг и разни екскурзии.
Ресторанот на хотел Снежанка е простран, располага со 250 места и е соодветно место за различни настани. Класичен ентериер, богато мени, одбрани вина и љубезна услуга се само дел од придобивките кои ќе ве натераат да не претпочитате за Вашата бизнис средба, приватна забава, матурска вечер, бал или свадба и др.
Ако сакате да пробате типични родопски специјалитети во пријатна атмосфера – тогаш вистинското место е таверната на хотел Снежанка. Таверната е со автентичен ентериер и располага со 80 места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно со двајца возрасни.
 • Едно дете од 6 до 12 годишна возраст на дополнително легло во двокреветна соба плаќа 7.5 € на ден за ноќевање со појадок и вечера или 10 € за база All inclusive.
 • За сместување на деца над 12 годишна возраст или трет возрасен се плаќа плаќа 17  € на ден за ноќевање со појадок и вечера или 22 € за база All inclusive..
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 11 март до 01 април 2016 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Снежанка, Пампорово

Одморалиште Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Teл: +359 ******
Е-mail: [email protected]
E-mail: [email protected]
Website: www.ehotels-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Снежанка, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.03.2017 до 01.04.2017

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана на база ALL INCLUSIVE:

Основен ресторан
• Појадок - 07:30 - 10:00;
• Ручек - 12:30 - 14:00;
• Вечера - 19:00 - 21:00.
Бар ресторан:
• Студени и топли сендвичи, кафе, чај, слатки - 16:00 - 17:00;
• Бугарски пијалоци - вино, пиво, високоалкохолни пијалоци, сокови и топли пијалоци - 11:00 - 22:00;
• Тематска бугарска вечер.