Велиден на база All inclusive во Родопите Бугарија - Хотел Снежанка, Пампорово

Дводневен и тридневен пакет со појадок и вечера или на база All inclusive во Хотел Снежанка, Пампорово - БугаријаХотел Снежанка е лоциран во центарот на еден од најпознатите бугарски скијачки одморалишта - Пампорово и открива прекрасен поглед кон величествените Родопи.
Хотел Снежанка е сместен  во центарот на одморалиштето и нуди прекрасни услови за активен одмор и практикување на зимски спортови.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2812 денари (45 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Две вечера
 • СПа центар со внатрешен базен, сауна и џакузи 
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3476 денари (56 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • СПа центар со внатрешен базен, сауна и џакузи
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4930 денари (80 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • СПа центар со внатрешен базен, сауна и џакузи
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со 67 двокреветни соби и 29 апартмани. Собите се со поглед на планина или кон внатрешниот двор, модерно опремени, со тераси, кабловска телевизија, телефон и фрижидер. Дел од становите располагаат со  посебен дневен претсој со кујна и трпезарија, а 5 од нив се со камин.
Секое утро во ресторанот на хотелот ќе имате можност да појадувате со типични родопски специјалитети - марудници, родопски пити и др.
За дополнителен комфор и задоволство  на гостите се нудат: Wi-Fi во зоната на рецепцијата и лоби барот, рум-сервис, перење, пеглање, бесплатен паркинг и разни екскурзии.
Ресторанот на хотел Снежанка е простран, располага со 250 места и е соодветно место за различни настани. Класичен ентериер, богато мени, одбрани вина и љубезна услуга се само дел од придобивките кои ќе ве натераат да не претпочитате за Вашата бизнис средба, приватна забава, матурска вечер, бал или свадба и др.
Ако сакате да пробате типични родопски специјалитети во пријатна атмосфера – тогаш вистинското место е таверната на хотел Снежанка. Таверната е со автентичен ентериер и располага со 80 места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување.
 • Доплати за пакетот со појадок, празничен ручек и вечера:
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно со двајца возрасни.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст на дополнително легло во двокреветна соба - се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Доплати за пакетот на база All Inclusive:
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно со двајца возрасни.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст на дополнително легло во двокреветна соба - се доплаќа 8 € на ден + исхрана.
 • За сместување во апартман е потребно да се купат 2 Ваучери + доплата од 18 € на ден.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Исхраната е на шведска маса доколку има повеќе од 20 гости во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 13 до 17 април 2016 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Снежанка, Пампорово

Одморалиште Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Teл: +359 ******
Е-mail: [email protected]
E-mail: [email protected]
Website: www.ehotels-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Снежанка, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.04.2017 до 17.04.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана на база ALL INCLUSIVE:

• Појадок – од 7:30 до 10:00 ч. – на шведска маса во основниот ресторан на хотелот со вклучени топли пијалоци;
• Ручек – од 12:30 до 14:00 ч. –
на шведска маса во основниот ресторан на хотелот со вклучени пијалоци –кафе и чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода и бугарско бело/червено вино и пиво;
• Ручекот може да бъде под форма на „сув пакет“ при нарачка на рецепција един ден претходно. Пакетот вклучува – бургер или сендвич, безалкохолен пијалок или минерална вода и плод;
• Великденски ручек на 16 Април 2017 год. – тематски бугарски гозби: јагнешка дроб чорба, јагнешко месо запечено со пресни мирудии, дроб сарма, динстан спанаќ во путер, велигденски јајца и милиброд;
• Попладневна ужина – од 16:00 до 17:00 ч. – во основниот ресторан – пици, сендвичи, мали слатки, кроасани и кекс;
• Вечера – од 18:30 до 21:00 ч. – на шведска маса во основниот ресторан на хотелот - кафе и чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода и бугарски алкохолни пијалоци, вино, пиво;
• Пијалоци– од 14:00 до 22:00 ч. – во основниот ресторан на хотелот – кафе, чај, безалкохолни 
пијалоци, минерална вода, бугарски алкохолни пијалоци, бело/црвено вино и пиво.