Одмор во Девин, Бугарија - Спа Хотел Персенк*****

Еднодневен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Еднодневен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Изберете пакет

Еднодневен пакет во двојна стандардна соба со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Цена: 2149 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двојна соба без балкон со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Цена: 2212 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двојна соба со балкон со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Цена: 2370 ден.
Купете
Валидност 09.03.2020 - 10.07.2020
Цена на човек/ден 2148.8 - 2370 ден.ден/ човек
Местоположба Девин
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при сместени двајца возрасни, за деновите од недела до четврток.
 • Доплата за единечно сместување – 11 € на ден.
 • Дете од 0 до 8 години се сместува бесплатно со двајца родители на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 8 до 12 год. на дополнително легло плаќа 50% од цената на пакетот.
 • Дете до 12 год. на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената на редовно легло во двокреветна соба по соодветниот пакет.
 • Валидност на ваучер: од 09 март до 10 јули 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 3041 38 77, +359 893 628 042.
 • Видете ги сите Општи Услови.

SPA Hotel PERSENK
Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Дружба №10
Тел: +359 3041/ 38 77
Моб: +359 893/ 62 80 42 
E-mail: reception@persenk.eu 
E-mail: marketing@persenk.eu
Website: www.persenk.eu
Facebook: SPA Hotel PERSENK

ВИП Понуда за одмор, обезбедена од СПА Хотел Персенк***** гр. Девин

Еднодневен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Изберете пакет

Еднодневен пакет во двојна стандардна соба со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Цена: 2149 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двојна соба без балкон со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Цена: 2212 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двојна соба со балкон со појадок + користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Цена: 2370 ден.
Купете
Валидност 09.03.2020 - 10.07.2020
Цена на човек/ден 2148.8 - 2370 ден.ден/ човек
Местоположба Девин
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при сместени двајца возрасни, за деновите од недела до четврток.
 • Доплата за единечно сместување – 11 € на ден.
 • Дете од 0 до 8 години се сместува бесплатно со двајца родители на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 8 до 12 год. на дополнително легло плаќа 50% од цената на пакетот.
 • Дете до 12 год. на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената на редовно легло во двокреветна соба по соодветниот пакет.
 • Валидност на ваучер: од 09 март до 10 јули 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 3041 38 77, +359 893 628 042.
 • Видете ги сите Општи Услови.

SPA Hotel PERSENK
Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Дружба №10
Тел: +359 3041/ 38 77
Моб: +359 893/ 62 80 42 
E-mail: reception@persenk.eu 
E-mail: marketing@persenk.eu
Website: www.persenk.eu
Facebook: SPA Hotel PERSENK

ВИП Понуда за одмор, обезбедена од СПА Хотел Персенк***** гр. Девин

Спа Хотел Персенк Ве  пречекува  со топла насмевка во срцето на планината Родопи. Модерната зграда се издигнува среде  зеленилото на планината и е во непосредна близина на централниот дел на градот Девин, кој ги комбинира во себе уникатната природа и топлото чувство на спокојство и комфор.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 2149 денари (34 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба 
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен со минерална вода*
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Зона за релаксација
 • Сауна
 • Ароматична парна бања
 • Авантуристички туш
 • Фитнес
 • WI-FI интернет
 • Детско катче
 • Сеф
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 2212  денари (36  €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба без балкон
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен со минерална вода*
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Зона за релаксација
 • Сауна
 • Ароматична парна бања
 • Авантуристички туш
 • Фитнес
 • WI-FI интернет
 • Детско катче
 • Сеф
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 2370 денари (38 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба со балкон
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен со минерална вода*
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Зона за релаксација
 • Сауна
 • Ароматична парна бања
 • Авантуристички туш
 • Фитнес
 • WI-FI интернет
 • Детско катче
 • Сеф
 • Туристичка такса

За Вашиот одмор или бизнис настан петѕвездниот  SPA Hotel PERSENK нуди пријатна атмосфера и стил, исклучително спокојство, удобност и можност да уживате  во  локалните јадења и ароматични вина.

Комфор и Спокојство: SPA Hotel PERSENK располага со 70 двокреветни соби, 1 семеен апартман, 4 стандардни и 3 VIP апартмани. Сите се со прекрасна глетка кон градот, планинските падини или градината на хотелот. За љубителите на комфорот нудиме соби кои се елегантно декориран и нудат удобност, комфор и просторност. Опремени се со минибар, клима, LCD телевизор, интернет конекција и телефон.
Задоволство и Комфор:
За неверојатен одмор на планина!
Меѓу пријателска атмосфера, професионална услуга и уникатниот  ентериер откријте го богатството од незаборавни вкусови и вистински кулинарски задоволства. Нашиот мајстор-готвач ќе ви понуди широк избор на кулинарски задоволства од бугарската и европска кујна, како и избрани локални специјалитети, кои ќе Ви  ги наситат сетилата со арома, визија и вкус. Рестораните "Da'Vinia" и "Enigma", комбинирајќи грациозност и стил, располагаат со богат асортиман на вина. Совршена комбинација на луксуз и квалитетна услуга во една пријатна атмосфера. Пријатната и комфорна  атмосфера на лоби барот  и кафуле "Панорама", лоцирана на покривот на хотелот ќе ве предрасположи  за чаша ароматично кафе, богат со витамини Фреш, или пак за  аперитив пред вечера.


Водата во СПА Хотел ПЕРСЕНК за СПА одмор:
Водата што тече во водоводниот систем на СПА Хотел ПЕРСЕНК е изворска и е чиста за консумација. Изворот  "Балдаран" се наоѓа во Баташкииот  дел на Родопите, а водата оттаму поминува 13 километри  за да достигне до градот  Девин и до Вашата хотелска соба. Изворот е изграден е и ставен во акција во 1968 година. Протокот на вода е од 51 до 54 л. / Сек., А  pH вредноста на водата е   7, 55 (норма 6, 5 - 9, 5). Водата не содржи заостанати  хлор и нитрити, а количествата нитрати и хлориди се многу под минимално дозволените вредности. Микро-биолошките, физичко-хемиските и радиолошки својства на изворска вода ја прават погодна за пиење без дополнителна преработка. Во последно истражување на здраствената  инспекција – град Смолјан од декември 2009 година водата е целосно погодна за употреба и помага за подмладување и одржување на организмот во одлична здравствена состојба.
Уживајте во Вашиот одмор меѓу свежината на природата и Родопите со изворска вода во СПА Хотел ПЕРСЕНК!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при сместени двајца возрасни, за деновите од недела до четврток.
 • Доплата за единечно сместување – 11 € на ден.
 • Дете од 0 до 8 години се сместува бесплатно со двајца родители на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 8 до 12 год. на дополнително легло плаќа 50% од цената на пакетот.
 • Дете до 12 год. на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената на редовно легло во двокреветна соба по соодветниот пакет.
 • Валидност на ваучер: од 09 март до 10 јули 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 3041 38 77, +359 893 628 042.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Спа Хотел Персенк*****

SPA Hotel PERSENK
Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Дружба №10
Тел: +359 3041/ 38 77
Моб: +359 893/ 62 80 42 
E-mail: reception@persenk.eu 
E-mail: marketing@persenk.eu
Website: www.persenk.eu
Facebook: SPA Hotel PERSENK

ВИП Понуда за одмор, обезбедена од СПА Хотел Персенк***** гр. Девин

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.03.2020 до 10.07.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.