Нова активна понуда од Спа Хотел Персенк*****:

50% попуст на еднодневен пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, Девин

Простанало време:
Купувате за 4803ден. 2402ден.

Одмор во Девин, Бугарија - Спа Хотел Персенк*****

51% попуст на пакети за двајца со појадок, делумна масажа и користење на СПА услуги во Спа Хотел Персенк*****, ДевинСпа Хотел Персенк Ве  пречекува  со топла насмевка во срцето на планината Родопи. Модерната зграда се издигнува среде  зеленилото на планината и е во непосредна близина на централниот дел на градот Девин, кој ги комбинира во себе уникатната природа и топлото чувство на спокојство и комфор.

ЕДНОДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: 7837 денари (125 €) - 51% = 3855 денари (62.5 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Затворен базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Зона за релаксација
 • Сауна
 • Ароматична парна бања
 • Авантуристички туш
 • Фитнес
 • WI-FI интернет
 • Сеф
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: 20540 денари (333 €) - 50% = 10270 денари (166.5 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Една делумна масажа или една масажа на лице на простотија
 • Затворен базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Зона за релаксација
 • Сауна
 • Ароматична парна бања
 • Авантуристички туш
 • Фитнес
 • WI-FI интернет
 • Сеф
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: 34444 денари (559 €)- 50% = 17222 денари (279.5 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна соба
 • Пет појадоци
 • Една делумна масажа или една масажа на лице на просторија
 • Една вечера
 • Затворен базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Зона за релаксација
 • Сауна
 • Ароматична парна бања
 • Авантуристички туш
 • Фитнес
 • WI-FI интернет
 • Сеф
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристичка такса

За Вашиот одмор или бизнис настан петѕвездниот  SPA Hotel PERSENK нуди пријатна атмосфера и стил, исклучително спокојство, удобност и можност да уживате  во  локалните јадења и ароматични вина.

Комфор и Спокојство: SPA Hotel PERSENK располага со 70 двокреветни соби, 1 семеен апартман, 4 стандардни и 3 VIP апартмани. Сите се со прекрасна глетка кон градот, планинските падини или градината на хотелот. За љубителите на комфорот нудиме соби кои се елегантно декориран и нудат удобност, комфор и просторност. Опремени се со минибар, клима, LCD телевизор, интернет конекција и телефон.
Задоволство и Насладa:
За неверојатен одмор на планина!
Меѓу пријателска атмосфера, професионална услуга и уникатниот  ентериер откријте го богатството од незаборавни вкусови и вистински кулинарски задоволства. Нашиот мајстор-готвач ќе ви понуди широк избор на кулинарски задоволства од бугарската и европска кујна, како и избрани локални специјалитети, кои ќе Ви  ги наситат сетилата со арома, визија и вкус. Рестораните "Da'Vinia" и "Enigma", комбинирајќи грациозност и стил, располагаат со богат асортиман на вина. Совршена комбинација на луксуз и квалитетна услуга во една пријатна атмосфера. Пријатната и комфорна  атмосфера на лоби барот  и кафуле "Панорама", лоцирана на покривот на хотелот ќе ве предрасположи  за чаша ароматично кафе, богат со витамини Фреш, или пак за  аперитив пред вечера.


Водата во СПА Хотел ПЕРСЕНК за спа одмор:
Водата што тече во водоводниот систем на СПА Хотел ПЕРСЕНК е изворска и е чиста за консумација. Изворот  "Балдаран" се наоѓа во Баташкииот  дел на Родопите, а водата оттаму поминува 13 километри  за да достигне до градот  Девин и до Вашата хотелска соба. Изворот е изграден е и ставен во акција во 1968 година. Протокот на вода е од 51 до 54 л. / Сек., А  pH вредноста на водата е   7, 55 (норма 6, 5 - 9, 5). Водата не содржи заостанати  хлор и нитрити, а количествата нитрати и хлориди се многу под минимално дозволените вредности. Микро-биолошките, физичко-хемиските и радиолошки својства на изворска вода ја прават погодна за пиење без дополнителна преработка. Во последно истражување на здраствената  инспекција – град Смолјан од декември 2009 година водата е целосно погодна за употреба и помага за подмладување и одржување на организмот во одлична здравствена состојба.
Уживајте во Вашиот одмор меѓу свежината на природата и Родопите со изворска вода во СПА Хотел ПЕРСЕНК!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 8 години се сместува бесплатно со двајца родители кои плаќаат целоцен износ на база ноќевање со појадок.
 • За дете од 8 до 12 годишна возраст сместено на дополнително легло се плаќа на лице место во хотелот 25% од цената на пакетот.
 • За дете до 12 годишна возраст на редовно легло се плаќа на лице место во хотелот 40% од цената на пакетот.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа на лице место во хотелот 40% од цената на редовно легло во двојна соба спрема соодветниот пакет.
 • Валидност на ваучер: од 23 ноември до 17 декември 2015 год. и од 04 јануари до 01 февруари 2016 година.
 • Понудата не важи за периодот од 24 до 27 декември 2015 год. и од 31 декември 2015 год. до 04 јануари 2016 година.
 • Неопходна е претходна резервација на: +359 3041 38 77; +359 893 628 042.
 • Видете ги сите Општи Услови:

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Спа Хотел Персенк*****

SPA Hotel PERSENK
Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Дружба №10
Тел: +******
Моб: +****** 
E-mail: [email protected] 
E-mail: [email protected]
Website: www.persenk.eu
Facebook: SPA Hotel PERSENK

ВИП Понуда за одмор, предоставена од СПА Хотел Персенк***** гр. Девин

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.11.2015 до 01.02.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.