СПА одмор во Дупница, Бугарија - Хотел Рила, Дупница

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Рила, ДупницаДојдете и станете гости на Хотел "Рила" во градот Дупница.
Тризвездниoт хотел е совршено место за посетување при бизнис патувањата, сместување при спортски настани, како и за попатна ноќевање за патниците кон Софија и други дестинации.
Хотелот "Рила" е тивко и мирно место, погоден за семинари и бизнис средби. Ова е Вашиот вистински избор за и одмор и спокојство.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1438 денари (23  €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек при двојно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен загреан базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Сауна со билки
 • Инфрацрвена сауна
 • Ледено  катче
 • Кнајп патека
 • Зона за релаксација
 • Безжичен интернет

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2765 денари (45 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадок
 • Две вечери
 • Внатрешен загреан базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Сауна со билки
 • Инфрацрвена сауна
 • Ледено  катче
 • Кнајп патека
 • Зона за релаксација
 • Безжичен интернет

Хотелски комплекс "Рила" во Дупница е на девет спрата и располага со:

58 двокреветни соби
9 единечни соби
4 апартмани

Секоја соба е со сопствен санитарен јазол, клима, кабелска телевизија со 60 канали, телефон, рум-сервис, минибар, бесплатен безжичен интернет. Сместувачката база за оваа категорија простории е од 116 основни кревети со можност за 54 дополнителни легла.

Највисоката планина на Балканскиот Полуостров е сместена во југозападниот дел на Бугарија. Името Рила е словенско и потекнува од Рула - водна планина. Тоа совршено одговара на природата на планината. Во неа има повеќе од 150 езера, од кои потекнуваат многу реки и потоци, меѓу кои и реката Џерман, на двата брега на која е изграден градот Дупница.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при сместени двајца возрасни во двокреветна соба.
 • Дете до 4.99 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 5 до 11.99 години сместено на дополнително легло, се доплаќа 10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 20 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Максималното сместување во двокреветна соба е тројца возрасни. во собата има туш / WC, телевизор, минибар, фен.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 701/5 96 10 или на e-mail - reception@hotelrila.net.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 701/5 96 10
 • Валидност на ваучер: од 19 до 30 септември 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Рила, Дупница

Дупница, Р. Бугарија
пл.”Слобода” №1
Тел: +359 
******
E-mail: office@rilenahotels.com
Website: www.hotelrila.net

ВИП Понудата е предоставена од хотел “Рила”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.09.2019 до 30.09.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.