Нова активна понуда од Бутик Хотел 3 Планини***:

Еднодневен пакет со појадок или појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел 3 Планини

Простанало време:
Цена: 1390ден.

Зимување во Разлог, Бугарија - Бутик Хотел 3 Планини***

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел 3 ПланиниХотел "3 Планини" е луксузен бутик хотел  со три ѕвездички, изграден во карактеристичен алпски архитектонски стил, во комбинација со традиционалните и национални елементи.
Хотел "3 Планини" се наоѓа во близина на Банско, најпознатиот скијачко- одморалиште на Бугарија и во непосредна близина до неодамна дизајнираните терени за голф  од страна на познатиот голф играч  Ian Woosnam, како и до скијачка патека Кулиното.
 
ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 3602 денари (58 €) - 50% = 1801 денар (29 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:
 • Ноќевање во студио или луксузен апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера на шведска маса или по претходна подготвено разновидно сет мени - при помалку од 25 лица во хотелот, исхраната е на сет мени
 • Користење на бесплатен неограничен интернет пристап во лоби барот на хотелот
 • Користење на базен со минерална вода
 • Класична сауна, солна сауна, парна бања, авантуристички туш, шок ведро, зона за релаксација со лакониум, фитнес опрема
 • Употреба на детско катче за најмладите, игралиште во паркот на комплексот
 • Игри (картите за играње, Табла, шах и др.)
 • Користење на бесплатен деноноќно обезбедуван паркинг во дворот на комплексот
 • Бесплатен превоз со возен ред до Ски зона Банско
 • Ски гардеробер за складирање на сопствена ски опрема
 • Во цената е вклучена туристичка такса и 9% ДДВ
Дополнителни услуги со доплаќање:
 
Гостите со миленичиња се сместуваат во студио, коешто се наоѓа во куќа наспроти влезот на хотелот, а за миленичето се наплаќа 10 € на вечер
Наметка
Еднократни хотелски папучи
Тенис на маса, билјард
Мултифункционална спортски терен
Масажи, SPA терапии, лимфна дренажа
Подоцнежно ослободување на просториите при можност и со овластување од хотелска рецепција, доплата 5 € на час

Комплексот се состои од 42 луксузни студиа и едноспални апартмани.
Сите апартмани имаат свој балкон со прекрасен поглед кон планината. Апартманите се опремени според различни сезони, со соодветни бои и мебел. На гостите се обезбедени многу услуги како рум сервис, телефон, интернет, медицински центар, детско катче, ски-гардеробер, паркинг и др.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување.
 • Децата до 6,99г. се наши  специјални гости, престојуваат и се хранат бесплатно во хотелот.
 • Децата од 6,99г. до 11,99г. плаќаат 13 € на ден, се плаќа на лице место во хотелот.
 • Возрасен, сместен на дополнително легло, плаќа 20 € на ден. се плаќа на лице место во хотелот.
 • За самостојно сместување се плаќа 45 € на ден.
 • Сместувањето е по 14:00 часот, а ослободувањето на собите е до 12:00 часот (по 12:00 часот се плаќа по 5 € на час)
 • Сместувањето на гости со миленичиња е забрането во хотелот, но имаме на располагање две студиа, кои се во куќите на комплексот. За домашно милениче се доплаќа по 10 € на ноќевање
 • Анулирање на резервација без пенали - до 48 часа пред денот на сместувањето.
 • При поништување на резервации по овој период или непојавување се задржува  казна во износ од 100% од цената на првото ноќевање.
 • При предвремено ослободување на собата суми не се надоместуваат, но остануваат за употреба во подоцнежен период.
 • Валидност на ваучер: од 03 јануари до 29 февруари 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888 80 59 93.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутик Хотел 3 Планини***

Општина Банско     
Гр.Разлог, м.Раплево - Р. Бугарија
Ул."Столоватец" №7 

Рецепција: +****** - за резервации од 8.00 до 20.00 часот
Email: [email protected]
Website: www.3-mountains.com  
Facebook: 3Mountains-Resort

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "3 Планини"*** гр. Разлог

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.01.2016 до 29.02.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive исхрана, која вклучува:

08:00ч. – 10:00ч. – Појадок на блок маса или сет мени, плус кафе, чај, бугарски безалкохолни пијалоци, сок
13:00ч. – 14:00ч. – Ручек на блок маса или сет мени, плус бугарски безалкохолни пијалоци, сок, наливно пиво, наливно вино, бугарски
алкохолни пијалоци
16:30ч. – 17:30ч. –  Попладневна ужина на блок маса или сет мени, плус бугарски безалкохолни пијалоци, сок
19:30ч. – 21:00ч. – Вечера на блок маса или сет мени, плус бугарски безалкохолни пијалоци, наливно пиво, наливно вино, бугарски
алкохолни пијалоци
* Доколку има помалку од 25 гости во хотелот, исхраната е по претходно приготвено сет мени
* Програмата All inclusive започнува со попладневна ужина и завршува со ручек
Алкохол и безалкохолни пијалоци се предлагаат само во часовите за хранење

Користење на безплатен неограничен интернет во лоби барот на хотелот
Користење на базен со минерална вода, лежалки, чадори
Класична сауна, солна сауна, парна бања, авантуристички туш, шок-ведро, зона за релаксација и лакониум
Користење на бесплатен деноноќен обезбедуван паркинг во дворот на комплексот
Детско катче за најмалите, детско игралиште во паркот на комплексот
Игри (карти за игра, табла, шах и др.)                               Во цената е вклучена туристичка такса и ДДВ

БОНУС: При пет ноќевања, 10 % попуст од целокупниот износ за престојот