All inclusive во Разлог, Бугарија - Бутик Хотел 3 Планини***

Делничен и викенд пакет на база All Inclusive Light + користење на СПА услуги во Хотел 3 ПланиниХотел "3 Планини" е луксузен бутик хотел  со три ѕвездички, изграден во карактеристичен алпски архитектонски стил, во комбинација со традиционалните и национални елементи.
Хотел "3 Планини" се наоѓа во близина на Банско, најпознатиот скијачко- одморалиште на Бугарија и во непосредна близина до неодамна дизајнираните терени за голф  од страна на познатиот голф играч  Ian Woosnam, како и до скијачка патека Кулиното.
 
ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1166 денари (19 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:
 • Ноќевање во студио или луксузен апартман
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Користење на базен со минерална вода
 • Класична сауна, солна сауна, парна бања, авантуристички туш, шок ведро, зона за релаксација со лакониум
 • Употреба на детско катче за најмладите, игралиште во паркот на комплексот
 • Игри (картите за играње, Табла, шах и др.)
 • Користење на бесплатен неограничен интернет пристап во лоби барот на хотелот
 • Користење на бесплатен деноноќно обезбедуван паркинг во дворот на комплексот
 • Во цената е вклучена туристичка такса и 9% ДДВ
ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2996 денари (48 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:
 • Две ноќевања во студио или луксузен апартман
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Користење на базен со минерална вода, лежалки со чадор
 • Класична сауна, солна сауна, парна бања, авантуристички туш, шок ведро, зона за релаксација со лакониум
 • Употреба на детско катче за најмладите, игралиште во паркот на комплексот
 • Игри (картите за играње, Табла, шах и др.)
 • Користење на бесплатен неограничен интернет пристап во лоби барот на хотелот
 • Користење на бесплатен деноноќно обезбедуван паркинг во дворот на комплексот
 • Во цената е вклучена туристичка такса и 9% ДДВ

 

Дополнителни услуги со доплаќање:
 
 • Наметка
 • Еднократни хотелски папучи
 • Тенис на маса, билјард
 • Мултифункционална спортски терен
 • Масажи, SPA терапии, лимфна дренажа
 • Подоцнежно ослободување на просториите при можност и со овластување од хотелска рецепција, доплата 5 € на час

Комплексот се состои од 42 луксузни студиа и едноспални апартмани.
Сите апартмани имаат свој балкон со прекрасен поглед кон планината. Апартманите се опремени според различни сезони, со соодветни бои и мебел. На гостите се обезбедени многу услуги како рум сервис, телефон, интернет, медицински центар, детско катче, ски-гардеробер, паркинг и др.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување.
 • Децата до 11.99 години се сместуваат бесплатно за делничниот пакет (сместување од недела до четврток).
 • Деца до 6.99 години се сместуваат бесплатно за викенд пакетот (сместување петок и сабота).
 • За дете от 6,99 г. до 11,99 год., сместено на дополнително легло на растегнување се доплаќа 10 € на ден за викенд пакетот.
 • Возрасен, сместен на дополнително легло, плаќа 15 € на ден. Се плаќа на лице место во хотелот.
 • За самостојно сместување се плаќа 30 € на ден за делничен пакет и 35 € на ден - за викенд пакет.
 • Сместувањето е по 14:00 часот, а ослободувањето на собите е до 12:00 часот (по 12:00 часот се плаќа по 5 € на час)
 • Сместувањето на гости со миленичиња е забрането во хотелот, но имаме на располагање две студиа, кои се во куќите на комплексот. За домашно милениче се доплаќа по 10 € на ноќевање
 • Анулирање на резервација без пенали - до 48 часа пред денот на сместувањето.
 • При поништување на резервации по овој период или непојавување се задржува  казна во износ од 100% од цената на првото ноќевање.
 • При предвремено ослободување на собата суми не се надоместуваат, но остануваат за употреба во подоцнежен период.
 • Валидност на ваучер: од 09 јуни до 01 септември 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888 80 59 93.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутик Хотел 3 Планини***

Општина Банско     
Гр.Разлог, м.Раплево - Р. Бугарија
Ул."Столоватец" №7 

Рецепција: +****** - за резервации од 8.00 до 20.00 часот
Email: [email protected]
Website: www.3-mountains.com  
Facebook: 3Mountains-Resort

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "3 Планини"*** гр. Разлог

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.06.2016 до 01.09.2016

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive исхрана, која вклучува:

 • 08:00ч. – 10:00 ч. – Појадок на шведска маса или сет мени, плус кафе, чај, бугарски безалкохолни пијалоци, сок
 • 12:30ч. – 14:00 ч. – Ручек на шведска маса или сет мени, плус бугарски безалкохолни пијалоци, сок, наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци
 • 19:30ч. – 21:30 ч. – Вечера на шведска маса или сет мени, плус бугарски безалкохолни пијалоци, наливно пиво, наливно вино, бугарски алкохолни пијалоци
 • * Доколку има помалку од 25 гости во хотелот, исхраната е по претходно приготвено сет мени
 • * Програмата All inclusive започнува со вечера и завршува со ручек.
 • Алкохол и безалкохолни пијалоци се предлагаат од 08:00 ч. до 21:30 часот.