Нова активна понуда од Хотел Турист, Чепеларе:

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Простанало време:
Цена: 853ден.

Велигден во Чепеларе, Бугарија - Хотел Турист, Чепеларе

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. БугаријаСемејниот хотел "Турист" е лоциран на територијата на градот Чепеларе. Работи во текот на целата година и е погоден за семејни одмори. Нашите гости овде потпаѓаат во еден поинаков свет на задоволства и прекрасна природа и си заминуваат комплетно релаксирани и задоволни. Ве очекуваат незаборавни искуства во Планината на Орфеј - Родопите.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2338 денари ( €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Двa појадоци
 • Една празнична Велигденска вечера
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3350 денари (54 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Една празнична Велигденска вечера
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

На 220 километри од Софија, на 70 километри од Пловдив и 10 километри од Пампорово, ве очекува еден насмеан град кој ќе ве натера брзо да заборавите на сивото секојдневие и на заморот.
Во ова зелено катче на прекрасните Родопи уредно во самобитен стил можете да најдете неверојатно спокојство меѓу чист воздух и интересни природни феномени.По желба на гостите може да бидат организирани тури до Јагодинската Пештера, Пештера Ухловица и Ѓаволско грло и многу други природни атракции во регионот .
Не пропуштајте да уживате во сите овие задоволства и да одморите во пријатната атмосфера на хотелот "Турист"!
Сите соби располагаат со кабловска телевизија, бања, фрижидер. Мебелот е согласно современите барања за категоријата на хотелот.
Хотелот располага со 7 двојни соби, 3 тројни соби, 3 апартмани, 3 студиа, детско катче, ресторан, летна и зимска градина, или вкупно 44 места. Од нив се открива прекрасен поглед кон планината.
Ресторанот располага со 60 места, летната градина може до собере до 20 гости, од каде се открива панорамски поглед на градот и планината.
Гостопримливите домаќини ќе ви понудат локални јадења по избор – прочуениот родопски пататник, мекици, катми, качамак, ражен, родопски овчо кисело млеко, пастрмка на скара и многу, многу други специјалитети.
Се предлагаат бело и зелено училиште, прошетки и излети во Родопите.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Едно дете до 4 години  се сместува бесплатно.
 • За второ дете до 4 години се доплаќа 11 € на база на пакетот.
 • За деца од 4 до 12 години се доплаќа 28 € на база на пакетот.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Турист, Чепеларе

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.04.2018 до 09.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.