Одмор во Чепеларе, Бугарија - Хотел Турист, Чепеларе

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Изберете пакет

Еднодневен пакет без исхрана во Хотел Турист, Чепеларе

Цена: 853 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 948 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 1327 ден.
Купете
Валидност 01.02.2020 - 31.03.2020
Цена на човек/ден 853.2 - 1327.2 ден.ден/ човек
Местоположба Чепеларе
Купени 20 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3.99 години  се сместува бесплатно.
 • За деца од 4 до 11.99 години се доплаќа 9 € за ноќевање за ноќевање без исхрана, 11 € за ноќевање за ноќевање со појадок или 12 9 € за ноќевање за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • За единечно сместување се доплаќа 10 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 февруари до 31 март 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 887 75 11 12
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Изберете пакет

Еднодневен пакет без исхрана во Хотел Турист, Чепеларе

Цена: 853 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 948 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 1327 ден.
Купете
Валидност 01.02.2020 - 31.03.2020
Цена на човек/ден 853.2 - 1327.2 ден.ден/ човек
Местоположба Чепеларе
Купени 20 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3.99 години  се сместува бесплатно.
 • За деца од 4 до 11.99 години се доплаќа 9 € за ноќевање за ноќевање без исхрана, 11 € за ноќевање за ноќевање со појадок или 12 9 € за ноќевање за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • За единечно сместување се доплаќа 10 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 февруари до 31 март 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 887 75 11 12
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Семејниот хотел "Турист" е лоциран на територијата на градот Чепеларе. Работи во текот на целата година и е погоден за семејни одмори. Нашите гости овде потпаѓаат во еден поинаков свет на задоволства и прекрасна природа и си заминуваат комплетно релаксирани и задоволни. Ве очекуваат незаборавни искуства во Планината на Орфеј - Родопите.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 853 денари (14 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба или апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба или апартман
 • Еден појадок
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба или апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

На 220 километри од Софија, на 70 километри од Пловдив и 10 километри од Пампорово, ве очекува еден насмеан град кој ќе ве натера брзо да заборавите на сивото секојдневие и на заморот.
Во ова зелено катче на прекрасните Родопи уредно во самобитен стил можете да најдете неверојатно спокојство меѓу чист воздух и интересни природни феномени.По желба на гостите може да бидат организирани тури до Јагодинската Пештера, Пештера Ухловица и Ѓаволско грло и многу други природни атракции во регионот .
Не пропуштајте да уживате во сите овие задоволства и да одморите во пријатната атмосфера на хотелот "Турист"!
Сите соби располагаат со кабловска телевизија, бања, фрижидер. Мебелот е согласно современите барања за категоријата на хотелот.
Хотелот располага со 7 двојни соби, 3 тројни соби, 3 апартмани, 3 студиа, детско катче, ресторан, летна и зимска градина, или вкупно 44 места. Од нив се открива прекрасен поглед кон планината.
Ресторанот располага со 60 места, летната градина може до собере до 20 гости, од каде се открива панорамски поглед на градот и планината.
Гостопримливите домаќини ќе ви понудат локални јадења по избор – прочуениот родопски пататник, мекици, катми, качамак, ражен, родопски овчо кисело млеко, пастрмка на скара и многу, многу други специјалитети.
Се предлагаат бело и зелено училиште, прошетки и излети во Родопите.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3.99 години  се сместува бесплатно.
 • За деца од 4 до 11.99 години се доплаќа 9 € за ноќевање за ноќевање без исхрана, 11 € за ноќевање за ноќевање со појадок или 12 9 € за ноќевање за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • За единечно сместување се доплаќа 10 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 февруари до 31 март 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Турист, Чепеларе

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 887 75 11 12
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.02.2020 до 31.03.2020

Уште понуди:

Одмор во Банско

Цена: 1 548ден.

Oдмор во Банско

Цена: 1 485ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.