Одмор во Чепеларе, Бугарија - Куќа за гости Турист, Чепеларе

Еднодневен пакет во Куќа за гости Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Еднодневен пакет во Куќа за гости Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Изберете пакет

Еднодневен пакет без исхрана во Куќа за гости Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 632 ден.
Купете

Еднодневен пакет со вечера во Куќа за гости Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 948 ден.
Купете
Валидност 23.09.2020 - 31.10.2020
Цена на човек/ден 632 - 948 ден.ден/ човек
Местоположба Чепеларе
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3.99 години  се сместува бесплатно.
 • За деца од 4 до 11.99 години се доплаќа 6 € за ноќевање на ден.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • За единечно сместување се доплаќа 3 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 24 септември до 31 октомври 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 887 75 11 12
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Еднодневен пакет во Куќа за гости Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Изберете пакет

Еднодневен пакет без исхрана во Куќа за гости Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 632 ден.
Купете

Еднодневен пакет со вечера во Куќа за гости Турист, Чепеларе - Р. Бугарија

Цена: 948 ден.
Купете
Валидност 23.09.2020 - 31.10.2020
Цена на човек/ден 632 - 948 ден.ден/ човек
Местоположба Чепеларе
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3.99 години  се сместува бесплатно.
 • За деца од 4 до 11.99 години се доплаќа 6 € за ноќевање на ден.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • За единечно сместување се доплаќа 3 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 24 септември до 31 октомври 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 887 75 11 12
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Куќа за гости "Турист" е лоцирана на територијата на градот Чепеларе. Работи во текот на целата година и е погодна за семејни одмори. Нашите гости овде потпаѓаат во еден поинаков свет на задоволства и прекрасна природа и си заминуваат комплетно релаксирани и задоволни. Ве очекуваат незаборавни искуства во Планината на Орфеј - Родопите.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 632 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба или апартман
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба или апартман
 • Една вечерa
 • Сауна
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување

На 220 километри од Софија, на 70 километри од Пловдив и 10 километри од Пампорово, ве очекува еден насмеан град кој ќе ве натера брзо да заборавите на сивото секојдневие и на заморот.
Во ова зелено катче на прекрасните Родопи уредно во самобитен стил можете да најдете неверојатно спокојство меѓу чист воздух и интересни природни феномени.По желба на гостите може да бидат организирани тури до Јагодинската Пештера, Пештера Ухловица и Ѓаволско грло и многу други природни атракции во регионот .
Не пропуштајте да уживате во сите овие задоволства и да одморите во пријатната атмосфера на хотелот "Турист"!
Сите соби располагаат со кабловска телевизија, бања, фрижидер. Мебелот е согласно современите барања за категоријата на хотелот.
Хотелот располага со 7 двојни соби, 3 тројни соби, 3 апартмани, 3 студиа, детско катче, ресторан, летна и зимска градина, или вкупно 44 места. Од нив се открива прекрасен поглед кон планината.
Ресторанот располага со 60 места, летната градина може до собере до 20 гости, од каде се открива панорамски поглед на градот и планината.
Гостопримливите домаќини ќе ви понудат локални јадења по избор – прочуениот родопски пататник, мекици, катми, качамак, ражен, родопски овчо кисело млеко, пастрмка на скара и многу, многу други специјалитети.
Се предлагаат бело и зелено училиште, прошетки и излети во Родопите.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3.99 години  се сместува бесплатно.
 • За деца од 4 до 11.99 години се доплаќа 6 € за ноќевање на ден.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • За единечно сместување се доплаќа 3 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во Хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 24 септември до 31 октомври 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 887 75 11 12.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 887 75 11 12.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Турист, Чепеларе

Гр. Чепеларе, Р. Бугарија
Ул. Капитан Петко Војвода №18
Тел: +359 3051  28 64
Тел: +359 3051  31 55

Моб: +359 887 75 11 12
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tourist.hit.bg

ВИП Понудата е предоставена од Семеен Хотел Турист, Чепеларе

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.09.2020 до 31.10.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.