Нова активна понуда од Хотел Kiten Green Park, гр.Китен:

50% попуст на еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во хотел Green Park, гр.Китен

Простанало време:
Цена: 1232ден.

Одмор на Црно море во Китен - Хотел Kiten Green Park, гр.Китен

50% попуст на еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во хотел Green Park, гр.КитенХотелот Green Park се наоѓа во голем природен парк на периферијата на градот Китен на 1 км. од центарот и 300 метри од плажите на Црно море. Нуди идеална комбинација меѓу свежа планинскa и морска клима.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2522 денари (40 €) - 50% = 1260 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:
Важи за периодот од 
07 август до 01 септември

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Паркинг (до исцрпување на слободните места)
 • Надворешен базен со лежалки и чадор
 • Wi-fi интернет во лоби барот
 • Туристичка такса

Хотелот е на шест спрата и нуди прекрасни услови за одмор и рекреација за семејства со деца. Располага со 150 двокреветни соби, климатизирано фоаје со рецепција, лифтови, лоби бар, менувачница, продавница, лекарски кабинет и интернет кафе, сефови со доплата,. Пространите соби со два редовни и еден дополнителен кревет, клима уред, фрижидер, телевизор со кабловска телевизија, телефон, бања и тоалет со туш и фен, тераса со поглед кон базенот или паркот.
Ресторанот на хотелот е лоциран на две нивоа - затворена сала со 200 места и тераса со 400 места.
Атракции и знаменитости:
Комбинацијата на шумата од блиската планина Странџа и морето придонесува за шармот на малата туристички населба Китен. гратчето се претвора во рајско место во текот на летната сезона. Плажите се можеби основниот природен ресурс кој условува развојот на Китен како туристичка населба. Во близина на Китен е и природниот парк "Ропотамо". Тој е прогласен за национален резерват во 1940 година. Паркот го опфаќа устието на реката Ропотамо во Црното море и има површина 847 хектари. Во границите на паркот има 4 резервати - "Змиски остров", "Морски пелин", "Аркутино", "Водни лилии".
Градот Китен се наоѓа на околу 55 км на југ од Бургас, и на 5 км од градот Приморско.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Понудата е валидна при минимум две ноќевања.
 • Деца до 5 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 5 до 12 годишна возраст плаќаат 10 € на ден за ноќевање со појадок, ручек и вечера на рецепција при сместување.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 07 август до 01 септември 2018 година.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 882/ 21 49 20.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Kiten Green Park, гр.Китен

Хотел Green Park
Гр.Китен, Р. Бугарија

Моб: +359 ******
Email: hotel@hotelgreenpark-bg.com 
Website: www.hotelgreenpark-bg.com 


ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Green Park, гр. Китен 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.07.2018 до 02.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.