Први мај во Тројан Бугарија - Комплекс ОСТРОВОТ

Дводневен пакет со појадок и празнична вечера во двојна соба или студио во Комплекс Островот - Тројан, Р. БугаријаУживајте во неверојатната глетка, кристално чистиот воздух и спокојството на Тројанскиот Балкан! Имајте незаборавен зимски одмор!
Комплекс Островот предлага: непосредна близина до планината, опуштена атмосфера на комплекс  од затворен тип, настрана од метежот на градот, пространи тревници за секакви игри, патеки за прошетки и велосипеди, детско катче со лизгалка, комфорен хотел со 3 ѕвезди , удобен  ресторан со пространа тераса за топлите есенски денови, одлично  мени со разновидни рецепти  од тројански крај, специјалитети од европската кујна, затворен базен со топла  вода до 30˚С, големи панорамски прозорци кои се отвораат во топлите денови, одличен СПА центар со парна бања, сауна , лакониум, туш  за релаксација, разновидни масажи со попуст.
За разновидност на Вашиот престој во Комплекс Островот- идеи за забава и атракции во близина!
Комплекс ОСТРОВОТ- Вашиот одличен избор за комплетен одмор во сите сезони!

ДВОДНЕВЕН  ПАКЕТ ВО СТАНДАРДНА СОБА: VIP цена: 3792 денари (61 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во стандардна соба
 • Два појадоци
 • Една вечера
 • Една празнична вечера на 30.04 со DJ
 • 10% попуст на цената на масажа на целото тело
 • Бесплатно користење на парна бања, финска сауна, лакониум, релаксирачки туш 
 • Бесплатно користење на внатрешен базен (Водата во базенот не е минерална, се загрева до 30˚С)
 • Бесплатен интернет Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТУДИО: VIP цена: 4108 денари (66 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Една вечера
 • Една празнична вечера на 30.04 со DJ
 • 10% попуст на цената на масажа на целото тело
 • Бесплатно користење на парна бања, финска сауна, лакониум, релаксирачки туш
 • Бесплатно користење на внатрешен базен (Водата во базенот не е минерална, се загрева до 30˚С)
 • Бесплатен интернет Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг

За разновидност и доживување: на само 15 километри од Комплекс Островот, се наоѓа "Верверичка" – Забавнен парк, кој нуди систем од различни јажиња  и елементи , монтирани меѓу дрвјата во шумата, преминувањето  преку нив е поврзано со многу забава и адреналин.
Културно- историските знаменитости во близина на Комплекс Островот го на дополнуваат престојот на секој гостин: на 10- 12 км од Островот, во село  Орешак, се наоѓаат Национална Изложба на народните и уметничките занаети и применетата уметност,како и Тројанскиот Манастир "Успение Богородично" - трет по големина во Бугарија. А на 2 километри од манастирот е уникатниот  Природо Научнен музеј во село Црни Осам- богата изложба од препарирани цицачи, птици, влекачи, инсекти, претставници на фауната во Централна Стара Планина.
Во градот Тројан гостите можат да го посетат едно беспорно обележје - Музејот на народни ракотворби и применетата уметност, со 50- годишна историја и традиција, како и Серјаковата куќа- градска уметничка галерија.
 

Комплекс Островот- на 5 километри од  Тројан, и на 150 километри од Софија, предлага: парк расположен на  20 декари, обграден  од прекрасна планинска Панорама, хотел со 3 ѕвезди, ресторан со show-cooking и пространа тераса, одличен СПА центар, разновидни масажи со попуст, базени: според временските услови за периодот на располагање се внатрешен базен со топла вода 30-32˚С, сезонски отворен базен со полу-олимписки размери.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на предложените понуди.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери за одмор со попуст.
 • Ваучерот важи за еден човек сместен во соба или студио (според избраната опција), при сместени две лица.
 • Партиципација и доплата  на рецепцијата на хотелот кон вредноста на купен ваучер:
 • За дете од 3 до 7 години се  доплаќа 10 € на ден.
 • За дете од 7 до 12 години се доплаќа 18 € на ден.
 • За лице над 12 години се доплаќа 25 € на ден.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 28 април до 01 маj 2017 година.
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверете дали има слободни места во хотелот за саканиот период, а по купување на ваучерот направете ја вашата резервација што е  можно порано на тел: +359 878/90 95 95, +359 696/ 52 323.
 • Клиентот има право да ја промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна.
 • Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс ОСТРОВОТ

Село Бели Осам
Општина Тројан, Р. Бугарија
Ул."Балкан" №8
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******    
Email: [email protected]
Website: www.ostrova-bg.com
Facebook: Комплекс ОСТРОВА

ВИП Понуди за одмор од нашиот партнер - Комплекс "Островот"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.04.2017 до 01.05.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.