Одмор за двајца во Пампорово - Комплекс Forest Nook

Пакети за двајца со појадок, ручек и вечера + СПА во Комплекс Forest Nook, ПампоровоАпарт -хотел "Forest Nook" е четирисезонски комплекс за одмор, кој се наоѓа на југоисточната страна на сончевото Пампорово и на 900 метри од скијачкиот центар "Студенец". Специјално дизајниран како природно место за одмор и забава среде  шума  и недопрена природа тој е соодветно место за луѓе на различна возраст и со различна цел на престојот.
Комплексот нуди разновидна програма од летни и зимски туристички и спортски настани со цел да го задоволи секое ваше барање.
Дојдете кај нас и уживајте во летната свежина на планината Родопи!

ДВOДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 8184 денари (133 €)
ВИП ваучерoт е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Два ручеци
 • Две вечери
 • Безалкохолни пијалоци за време на вечера и бугарско вино - до 21:00 часот
 • Ручек во хотелот или во “Big Food” на скијачките патеки – со нарачка еден ден претходно
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско катче- бесплатно
 • Слободно сместување за деца до 6 години
 • Организиран превоз до ски центар Студенец и обратно
 • СПА - внатрешен базен, сауна, фитнес
 • Интернет
 • Две тематски вечери во ресторанот / Родопска вечер и други. / - за пакетите над 4 ноќевања
 • Ски гардеробер за складирање на вашата ски опрема
 • Паркинг
 • Туристичка  такса

ПЕТДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 19876 денари (322 €)
ВИП ваучерoт е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања
 • Пет појадоци
 • Пет ручеци
 • Пет вечери
 • Безалкохолни пијалоци за време на вечера и бугарско вино - до 21:00 часот
 • Ручек во хотелот или во “Big Food” на скијачките патеки – со нарачка еден ден претходно
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско катче- бесплатно
 • Слободно сместување за деца до 6 години
 • Организиран превоз до ски центар Студенец и обратно
 • СПА - внатрешен базен, сауна, фитнес
 • Интернет
 • Две тематски вечери во ресторанот / Родопска вечер и други. / - за пакетите над 4 ноќевања
 • Ски гардеробер за складирање на вашата ски опрема
 • Паркинг
 • Туристичка  такса

СЕДУМДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 26544 денари (430 €)
ВИП ваучерпт е за две лица и вклучува:

 • Седум  ноќевања
 • Седум  појадоци
 • Седум  ручеци
 • Седум  вечери
 • Безалкохолни пијалоци за време на вечера и бугарско вино - до 21:00 часот
 • Ручек во хотелот или во “Big Food” на скијачките патеки – со нарачка еден ден претходно
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско катче- бесплатно
 • Слободно сместување за деца до 6 години
 • Организиран превоз до ски центар Студенец и обратно
 • СПА - внатрешен базен, сауна, фитнес
 • Интернет
 • Две тематски вечери во ресторанот / Родопска вечер и други. / - за пакетите над 4 ноќевања
 • Ски гардеробер за складирање на вашата ски опрема
 • Паркинг
 • Туристичка  такса

Допoлнително  хотела разполага сo:

Ноќен клуб;  Сала за игри - билјард, фудбал на маса, пинг понг; Киносалон;  Продавница, Џакузи.

Во случај доколку базенот не работи, наместо него на располагање на гостите е нашето џакузи  !!!

Комплекс "Форест Нук" располага со голема сместувачката база  која може да пречека околу 350 луѓе.
Се состои од две згради и множество  простории - двокреветни соби, студиа, еднокреветни и двокреветни  апартмани.
Во главната зграда има: Таверна,  СПА центар , базен, сауна, парна бања, џакузи, контрастен  туш и добро опремен фитнес центар , детско катче,кино,   билијард, пинг понг, фудбал на маса продавница; VIP просторија; скара; лоби бар.
Во другата зграда има: Ресторан и дискотека "UNDERGRAUND '', кои работат основно  во текот на  зимската сезона.
Во непосредна близина на хотелот се наоѓаат 9 луксузни фамилијарни вили.
Сите простории располагаат со  LCD телевизор со различни сателитски програми, DVD, интернет, фрижидер, греење. За поголема удобност на гостите становите и дел од студијата располагаат со целосно опремена кујна просторија.
Во СПА центарот има: затворен базен, сауна, фитнес, парна бања, џакузи, контрастен туш и неколку  студија  за масажа.
Во летниот период исхраната е во таверната на хотелот - до 30 луѓе е на Сет мени, а над 30 луѓе на Блок маса.
Сместувањето најчесто се врши во основната  зграда.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 6 до 12 години се доплаќа 15 € на ден. 
 • За Трет возрасен - можно е сместување само во едноспален апартман и се доплаќа 50 % од цената на пакетот.
 • Понудата е за двајца возрасни во двокреветна соба - за сместување во апартман се доплаќа 7.5 € на вечер.
 • При сместување на трет возрасен или при доплата за две деца од 6 до 12 год. возраст, сместувањето се врши во едноспален апартман, без доплата за апартманот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 26 до 30 декември 2017 год. и 20 јануари до 06 март 2018 година.
 • Понудата не важи за периодот: 01.02 до 05.02.18 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 876 67 61 95.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Forest Nook

Комплекс "Forest Nook"
К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Рајковски ливади
Teл: +359 
******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од Апарт Хотел Форест Нук

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.12.2017 до 06.03.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.