Одмор во Пампорово - Апарт-Хотел Мурсалица

Еднодневен пакет со појадок,вечера + СПА во Хотел Мурсалица, Пампорово - БугаријаХотел "Мурсалица" е лоциран во јужниот дел на Пампорово. Природата и достапноста полниот  спектар на комуникациски удобности претвораат местото во комплекс совршен за одмор, зимски и летен туризам, скијање, пешачење, походи, планински велосипедизам.
Ако сте го пропуштиле на туристичката карта, веќе е време да му  обратите  посебно внимание, затоа зашто Пампорово поседува  се за што сонува човек- бујни  ливади прошарани со лековити билки и диви шумски цвеќиња и овошје во текот на летото, бели скијачки патеки со мека планинска клима во зима.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок (шведска маса или сет мени)
 • Една вечера (без вклучени пијалоци - шведска маса или сет мени)
 • Внатрешен базен
 • Финска сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

Хотел "Мурсалица" нуди сместување во 58 двокреветни соби, студиа, еднособни и двособни апартмани. Просториите се опремени со плазма телевизор, телефон, кујнски блок, бања со тоалет, фен, декорирани  во елегантен и класичен стил.
Прострниот скара-ресторан  кон хотел Мурсалица ви посакува добредојде. Уживајте во богатото  мени со традиционални бугарски јадења подготвени со многу љубов. Доживејте убави  моменти со чаша рујно вино. Ресторанот организира тематски вечери со родопска гајда и автохтони  родопски песни, но исто така и весели забавни вечери со DJ.
И сето тоа претставено  од страна на тим на искусни професионалци.

Лоби бар на хотелот е пријатно и удобно  катче, со пријатен  панорамски поглед кон боровите шуми пред хотелот. Каминот во центарот на просторијата го огрева местото и му дава топлина и предиспонира кон релаксација.
Нашето елегантно лоби е идеално место за средба со пријатели или бизнис партнери, на чаша ароматично кафе, квалитетен пијалок  или пак егзотичен коктел.
Ве покануваме да го посетите нашиот Релакс центар, кој нуди првокласни услуги, само за вас!
Релакс центар Мурсалица е прекрасна можност да се погрижите за Вашето здравје и добрата форма во пријатна атмосфера. Центарот  располага со затворен базен, мал фитнес, зона за топлотни третмани / финска сува сауна, арома сауна, парна бања, инфрацрвена кабина, ледено ведро /, индивидуална парна бања со затоплувачки кревет за процедури, различни терапии и масажи.
Уживајте, дозволете си подмладување на телото, умот и духот со ароматични масла, нежна музика и со внимателните  раце на нашите професионалци. Задоволство и спокојство за вашите сетила.
Додатоци : класична масажа, аромотерапија, терапевтска масажа, антистрес масажа, маска и масажа на лице, антицелулитни процедури и др.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при минимална пополнетост на собата од две лица.
 • Сместувањето е претежно во двокреветни соби, при тројца возрасни – сместувањето е во апартман со една спална соба, при 4-ца возрасни-сместувањето е во апартман со две спални.
 • Деца до 6,99 години - БЕСПЛАТНО.
 • Прво дете од 7 до 12.99 год. возраст се сместува бесплатно.
 • Второ дете од 7 до 12,99 години на доп.легло - се плаќа 50% од цената на пакетот.
 • Трет возрасен на доп.легло - се плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Доплата за тип просторија: Двокреветна соба – 7.5 €; Студио – 10 €; Апартман – 25 €.
 • Доплата за тип просториja се валидни ако минималното сместување не е исполнетo.
 • Минимално сместување: Двокреветна соба - 2, Студио - 2 + 2, Едноспален апартман - 3, Двоспален апартман - 4.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Понудата важи за престој: од 08 март до 01 април 2017 година.
 • За дополнителни информации и резервации тел: +359 309/54 000; +359 884/44 77 14; +359 882/64 45 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт-Хотел Мурсалица

Хотел Мурсалица
К.к. Пампорово, Р. Бугарија

Моб: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: Hotel Mursalitsa
Website: www.mursalitsa.com
ВИП Понудате е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Мурсалица, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.03.2017 до 01.04.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.