Нова активна понуда од Хотел Balkan Jewel Resort:

Пакети со појадок или со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Простанало време:
Цена: 885ден.

Одмор во Разлог, Бугарија - Хотел Balkan Jewel Resort

Дводневен, тридневен или седумдневен пакет за двајца со појадок или со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, РазлогBalkan Jewel Resort е единствениот хотел во Бугарија, кој е дел од светски позната трговска марка за туризам и рекреација Diamond Resorts International ® која гарантира квалитетна услуга и една од најголемите туристички компании во светот, со повеќе од 200 одморалиштето и над 27000 кревети за гости во 28 земји.

Ако барате убаво и мирно место за долгоочекуваниот и  заслужен одмор, Balkan Jewel Resort Ви стои  на располагање. Четириѕвездниот  комплекс се наоѓа во Разлошката  котлина која е опкружена од трите најубави планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите. На југ комплексот граничи со терените на Пирин голф-дизајнирани  легендарниот голф играч  Ian Woosnam. Стратешкото располагање на Balkan Jewel Resort и неговата близина до Банско го претвора во посакуваната целогодишна дестинација за активен одмор, авантури, рекреација, семеен одмор или место за водење бизнис настани.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3476 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Двa појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 5372 денари (87 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Двa појадоци
 • Две вечери
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5846 денари (95 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9164 денари (149 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12640 денари (205 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Седум ноќевања во студио
 • Седум појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18644 денари (302 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Седум ноќевања во студио
 • Седум појадоци
 • Седум вечери
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

Комплексот располага со 160 пространи и модерно опремени студиа, еднокреветни  и двокреветни  апартмани (вклучувајќи и апартман за лица со хендикеп) со комплетно опремена кујна, балкон, подно греење, кабловска TV, бесплатен интернет, сеф и телефон. Сите заеднички делови во комплексот се достапни за лицата со хендикеп.

Вашата релаксација е исклучително важна за нас. Покрај пријатна атмосфера и спокојство во подножјето на Пирин планина ние нудиме и избор на СПА процедури со кои можете да се опуштите. Можете да ги комбинирате овие процедури со бесплатна посета на фитнес, сауна, парна бања или  зоната  за релаксација. Преку  лето на располагање е и надворешниот  базен и летна бавча од која се открива  неверојатен поглед кон Пирин планина и терените  за голф.

Кај нас ќе најдете пријатни места  за игра и забава, како за возрасни така и за деца - тенис и билјард маса, фудбал на маса, детско катче и игралиште. Располагаме со удобна сала за конференции, состаноци и настани на вашиот избор. Во ресторан ќе ве пречека вкусно и добро обучен  тим кој ќе ви понуди различни вкусни јадења од традиционалната бугарска и интернационална кујна (вклучувајќи и италијанска паста) и лимитирана селекција од бугарски вина, која ќе ги задоволи секој префинет вкус.

За да обезбеди удобност на своите гости Balkan Jewel Resort нуди бесплатен редовен транаспорт до терените на  Пирин Голф, до Разлог  и почетна станица на жичарницата во Банско. Можеме да организираме еднодневни екскурзии до атракции во регионот и подалеку, незаборавни искуства како рафтинг, посети на пештери, јавање, риболов, Пејнтбол, излети  во планината, планински тури, планински велосипедизам, ATV и оф роуд излети, туристички летови со Делтапланер, лекции по скијање  и голф и др.
Среќни сме да ви посакаме добредојде  како наши гости!

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучена исхрана.
 • Деца од 7 - 11.99 години на дополнително легло - доплата од 1.5 € за ноќевање со појадок и 6 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло - доплата од 3 € на ден со вклучен појадок и 12 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплата за сместување во едноспален апартман - 5 € на вечер.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 15 септември 2017 година.
 • Понудата не важи за време на официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ БЕЗ ПЕНАЛИ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Balkan Jewel Resort

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.06.2017 до 30.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.