Велигден во Разлог, Бугарија - Хотел Balkan Jewel Resort

Тридневен, четиридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Тридневен, четиридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 5593 ден.
Купете

Четиридневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 6699 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 7900 ден.
Купете
Валидност 03.04.2018 - 11.04.2018
Цена на човек/ден 1580 - 1864.4 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 0 ваучери
 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучена исхрана.
 • Деца од 3 - 11.99 години на дополнително легло - се доплаќа 40 € за тридневен пакет, 51  за четиридневен пакет и 61  за петдневен пакет.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло се доплаќа 68 € за тридневен пакет, 85 € за четиридневен пакет и 102 € за петдневен пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 04 до 11 април 2018 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Тридневен, четиридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 5593 ден.
Купете

Четиридневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 6699 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок и вечера + Велигденски ручек во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 7900 ден.
Купете
Валидност 03.04.2018 - 11.04.2018
Цена на човек/ден 1580 - 1864.4 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 0 ваучери
 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучена исхрана.
 • Деца од 3 - 11.99 години на дополнително легло - се доплаќа 40 € за тридневен пакет, 51  за четиридневен пакет и 61  за петдневен пакет.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло се доплаќа 68 € за тридневен пакет, 85 € за четиридневен пакет и 102 € за петдневен пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 04 до 11 април 2018 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Апартхотел Balkan Jewel Resort се наоѓа во подножјето на планината Пирин со поглед кон терените за голф дизајнирани од познатиот голф играч Ian Woosnam.. Бесплатен Wi-Fi интернет пристап е ибезбеден во сите делови на комплексот. Бесплатен приватен паркинг е достапен за гостите на комплексот.

Balkan Jewel Resort се наоѓа во Разлошката котлина и е опкружен со планините Пирин, Рила и Родопи. Комплексот предлаг студиа и апартмани. Апартманите вклучуваат комплетно опремена кујна, телевизор со рамен екран со кабловска телевизија, телефон, пегла. Повеќето, исто така, имаат камин или балкон. Гостите можат да ја користат ДВД-теката и библиотеката на комплексот.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5593 денари (90 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени две или четири лица и вклучува:

 • Три ноќевања при сместени две лица во студио или при сместени четири лица во двособен апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 08.04.18
 • Бесплатно кафе и Велигденски слатки на 08.04.18 16: 00-18: 00
 • Вапцување на велигденски јајца
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатна употреба на спа центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Сала за игри, детско катче и игралиште за деца
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Бесплатен транспорт до Банско, Разлог и Пирин голф со возен распоред
 • ДДВ, туристичка такса, осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6699 денари (109 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени две или четири лица и вклучува:

 • Четири ноќевања при сместени две лица во студио или при сместени четири лица во двособен апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 08.04.18
 • Бесплатно кафе и Велигденски слатки на 08.04.18 16: 00-18: 00
 • Вапцување на велигденски јајца
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатна употреба на спа центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Сала за игри, детско катче и игралиште за деца
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Бесплатен транспорт до Банско, Разлог и Пирин голф со возен распоред
 • ДДВ, туристичка такса, осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7900 денари (128 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени две или четири лица и вклучува:

 • Пет ноќевања при сместени две лица во студио или при сместени четири лица в двособен апартман
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 08.04.18
 • Бесплатно кафе и Велигденски слатки на 08.04.18 16: 00-18: 00
 • Вапцување на велигденски јајца
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатна употреба на спа центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Сала за игри, детско катче и игралиште за деца
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Бесплатен транспорт до Банско, Разлог и Пирин голф со возен распоред
 • ДДВ, туристичка такса, осигурување

Празничен Велигден Ручек на 08.04.18
Мени:

 • Свежа зелена салата со јајце
 • Плато со колбаси и сирења
 • Јагнешко печено со пире од компири и динстан ориз со ароматични зачини
 • Домашен Велигденски милиброд
 • Сезонско овошје
 • 1 мин. вода или безалкохолен пијалок по избор, 50 гр. ракија или вино / пиво од избор /

Хотелот располага со лоби бар, ресторан, СПА центар, фитнес центар, загреан внатрешен базен, хидромасажма када и сезонски надворешен базен. Исто така, постојат детски игралишта и соба за игри. Овде исто така се предлагаат автомобили за изнајмување, како и ски опрема и велосипеди. Во хотелот исто така има можност за одржување на конференции.

Во регионот има широк избор на можности за активности и забава во текот на целата година - (организирани од хотелот) планински походи и велосипедизам, голф, риболов, рафтинг, јавање, пејнбол, сафари со џип и многу други.

Преку целта година има многу концерти на отворено и се разбира патувања насочени кон историски и културни настани.

Ова место за сместување е отценето и како најпоповолна во Банско! Во Хотел Balkan Jewel Resort гостите добиваат многу повеќе за своите пари во споредба со слични места за сместување во градот.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучена исхрана.
 • Деца од 3 - 11.99 години на дополнително легло - се доплаќа 40 € за тридневен пакет, 51  за четиридневен пакет и 61  за петдневен пакет.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло се доплаќа 68 € за тридневен пакет, 85 € за четиридневен пакет и 102 € за петдневен пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 04 до 11 април 2018 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Balkan Jewel Resort

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.04.2018 до 11.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.