Одмор за двајца во Разлог, Бугарија - Хотел Balkan Jewel Resort

Дводневен, тридневен или четиридневен пакет за двајца + бонус бесплатно ноќевање во Balkan Jewel Resort, Разлог

Дводневен, тридневен или четиридневен пакет за двајца + бонус бесплатно ноќевање во Balkan Jewel Resort, Разлог

Изберете пакет

Тридневен пакет по цена на дводневен пакет за двајца во студио во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 4550 ден.
Купете

Тридневен пакет по цена на дводневен пакет за двајца во едноспален апартман во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 5435 ден.
Купете

Четиридневен пакет по цена на тридневен пакет за двајца во студио во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 6826 ден.
Купете

Четиридневен пакет по цена на тридневен пакет за двајца во едноспален апартман во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 8153 ден.
Купете

Петдневен пакет по цена на четиридневен пакет за двајца во студио во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 9101 ден.
Купете

Петдневен пакет по цена на четиридневен зпакет за двајца во едноспален апартман во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 10870 ден.
Купете
Валидност 06.03.2018 - 31.03.2018
Цена на човек/ден 1137.6 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 4 ваучери
 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 - 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 5 € на ден.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло се доплаќа 6 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 31 март 2018 година.
 • Понудата не важи за време на официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Дводневен, тридневен или четиридневен пакет за двајца + бонус бесплатно ноќевање во Balkan Jewel Resort, Разлог

Изберете пакет

Тридневен пакет по цена на дводневен пакет за двајца во студио во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 4550 ден.
Купете

Тридневен пакет по цена на дводневен пакет за двајца во едноспален апартман во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 5435 ден.
Купете

Четиридневен пакет по цена на тридневен пакет за двајца во студио во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 6826 ден.
Купете

Четиридневен пакет по цена на тридневен пакет за двајца во едноспален апартман во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 8153 ден.
Купете

Петдневен пакет по цена на четиридневен пакет за двајца во студио во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 9101 ден.
Купете

Петдневен пакет по цена на четиридневен зпакет за двајца во едноспален апартман во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 10870 ден.
Купете
Валидност 06.03.2018 - 31.03.2018
Цена на човек/ден 1137.6 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 4 ваучери
 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 - 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 5 € на ден.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло се доплаќа 6 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 31 март 2018 година.
 • Понудата не важи за време на официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Апартхотел Balkan Jewel Resort се наоѓа во подножјето на планината Пирин со поглед кон терените за голф дизајнирани од познатиот голф играч Ian Woosnam.. Бесплатен Wi-Fi интернет пристап е ибезбеден во сите делови на комплексот. Бесплатен приватен паркинг е достапен за гостите на комплексот.

Balkan Jewel Resort се наоѓа во Разлошката котлина и е опкружен со планините Пирин, Рила и Родопи. Комплексот предлаг студиа и апартмани. Апартманите вклучуваат комплетно опремена кујна, телевизор со рамен екран со кабловска телевизија, телефон, пегла. Повеќето, исто така, имаат камин или балкон. Гостите можат да ја користат ДВД-теката и библиотеката на комплексот.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4550 денари (74 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ЧЕТИРИДНЕВEН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6826 денари (110 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ПЕТДНЕВEН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ЧЕТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9101 денар (147 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во студио
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5435 денари (88 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во едноспален апартман
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ЧЕТИРИДНЕВEН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8153 денари (132 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во едноспален апартман
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ПЕТДНЕВEН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ЧЕТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10870 денари (176 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во едноспален апартман
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

Хотелот располага со лоби бар, ресторан, СПА центар, фитнес центар, загреан внатрешен базен, хидромасажма када и сезонски надворешен базен. Исто така, постојат детски игралишта и соба за игри. Овде исто така се предлагаат автомобили за изнајмување, како и ски опрема и велосипеди. Во хотелот исто така има можност за одржување на конференции.

Во регионот има широк избор на можности за активности и забава во текот на целата година - (организирани од хотелот) планински походи и велосипедизам, голф, риболов, рафтинг, јавање, пејнбол, сафари со џип и многу други.

Преку целта година има многу концерти на отворено и се разбира патувања насочени кон историски и културни настани.

Ова место за сместување е отценето и како најпоповолна во Банско! Во Хотел Balkan Jewel Resort гостите добиваат многу повеќе за своите пари во споредба со слични места за сместување во градот.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 - 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 5 € на ден.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло се доплаќа 6 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 31 март 2018 година.
 • Понудата не важи за време на официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Balkan Jewel Resort

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.03.2018 до 31.03.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.