Зимски одмор во Разлог, Бугарија - Хотел Balkan Jewel Resort

Пакети со појадок или со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Пакети со појадок или со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 4787 ден.
Купете

Тридневен пакет со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 6352 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 7805 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 10349 ден.
Купете

Седумдневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 10697 ден.
Купете

Седумдневен пакет со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 14188 ден.
Купете
Валидност 09.01.2019 - 31.03.2019
Цена на човек/ден 1528.81 - 2117.2 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 4 ваучери
 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 5.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучена исхрана.
 • Деца од 6 - 11.99 години на дополнително легло - доплата од 7 € за ноќевање со појадок и 11 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло - доплата од 9 € на ден со вклучен појадок и 17 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 09 јануари до 31 март 2019 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Пакети со појадок или со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 4787 ден.
Купете

Тридневен пакет со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 6352 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 7805 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 10349 ден.
Купете

Седумдневен пакет со појадок во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 10697 ден.
Купете

Седумдневен пакет со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Цена: 14188 ден.
Купете
Валидност 09.01.2019 - 31.03.2019
Цена на човек/ден 1528.81 - 2117.2 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 4 ваучери
 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 5.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучена исхрана.
 • Деца од 6 - 11.99 години на дополнително легло - доплата од 7 € за ноќевање со појадок и 11 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло - доплата од 9 € на ден со вклучен појадок и 17 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 09 јануари до 31 март 2019 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Апартхотел Balkan Jewel Resort се наоѓа во подножјето на планината Пирин со поглед кон терените за голф дизајнирани од познатиот голф играч Ian Woosnam.. Бесплатен Wi-Fi интернет пристап е ибезбеден во сите делови на комплексот. Бесплатен приватен паркинг е достапен за гостите на комплексот.

Balkan Jewel Resort се наоѓа во Разлошката котлина и е опкружен со планините Пирин, Рила и Родопи. Комплексот предлаг студиа и апартмани. Апартманите вклучуваат комплетно опремена кујна, телевизор со рамен екран со кабловска телевизија, телефон, пегла. Повеќето, исто така, имаат камин или балкон. Гостите можат да ја користат ДВД-теката и библиотеката на комплексот.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 4787 денари (78 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во едноспален апартман
 • Три појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6352 денари (103 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во едноспален апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ПЕТДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 7805 денари (126 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во едноспален апартман
 • Пет појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

ПЕТДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 10349 денари (168 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во едноспален апартман
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10697 денари (173 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Седум ноќевања во едноспален апартман
 • Седум појадоци
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14188 денари (230 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Седум ноќевања во едноспален апартман
 • Седум појадоци
 • Седум вечери
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет

Хотелот располага со лоби бар, ресторан, СПА центар, фитнес центар, загреан внатрешен базен, хидромасажма када и сезонски надворешен базен. Исто така, постојат детски игралишта и соба за игри. Овде исто така се предлагаат автомобили за изнајмување, како и ски опрема и велосипеди. Во хотелот исто така има можност за одржување на конференции.

Во регионот има широк избор на можности за активности и забава во текот на целата година - (организирани од хотелот) планински походи и велосипедизам, голф, риболов, рафтинг, јавање, пејнбол, сафари со џип и многу други.

Преку целта година има многу концерти на отворено и се разбира патувања насочени кон историски и културни настани.

Ова место за сместување е отценето и како најпоповолна во Банско! Во Хотел Balkan Jewel Resort гостите добиваат многу повеќе за своите пари во споредба со слични места за сместување во градот.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 5.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со вклучена исхрана.
 • Деца од 6 - 11.99 години на дополнително легло - доплата од 7 € за ноќевање со појадок и 11 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Дете над 12 години и трет возраснен на дополнително легло - доплата од 9 € на ден со вклучен појадок и 17 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 09 јануари до 31 март 2019 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел. на рецепција: +359 882 81 12 11; +359 747 98 111.
 • При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
 • РЕЗЕРВАЦИИ МОЖЕ СЕ МЕНУВААТ ИЛИ АНУЛИРААТ ДО 3 ДЕНА ПРЕД ДАТУМОТ НА СМЕСТУВАЊЕ, ПО ОВОЈ РОК СЕ ЗАДРЖУВА ЦЕЛОСНИОТ ИЗНОС ЗА ПРЕСТОЈ.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Balkan Jewel Resort

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог, Р. Бугарија
Месност Бетоловото
Тел: +359 0747 98 111
Моб: +359 882 81 12 11
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Balkan Jewel Resort

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.01.2019 до 31.03.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.