Нова активна понуда од Хотел Balkan Jewel Resort:

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Balkan Jewel Resort, Разлог

Простанало време:
Цена: 1201ден.

Одмор во Разлог - Хотел Balkan Jewel Resort

Еднодневни пакети со појадок, и вечера или појадок, ручек и вечера + користење на СПА услиги во Хотел Balkan Jewel Resort, РазлогBalkan Jewel Resort е единствениот хотел во Бугарија, кој е дел од светски позната трговска марка за туризам и рекреација Diamond Resorts International ® која гарантира квалитетна услуга и една од најголемите туристички компании во светот, со повеќе од 200 одморалиштето и над 27 000 кревети за гости во 28 земји.
Ако барате убаво и мирно место за долгоочекуваниот и  заслужен одмор, Balkan Jewel Resort Ви стои  на располагање. Четириѕвездниот  комплекс се наоѓа во Разлошката  котлина која е опкружена од трите најубави планини во Бугарија - Пирин, Рила и Родопите. На југ комплексот граничи со терените на Пирин голф-дизајнирани  легендарниот голф играч  Ian Woosnam. Стратешкото располагање на Хотел Бижу  и неговата близина до Банско го претвора во посакуваната целогодишна дестинација за активен одмор, авантури, рекреација, семеен одмор или место за водење бизнис настани.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 38лв. - 50% = 19лв.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, зона  за релаксација)
 • Фитнес
 • билјард и маса за пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет
 • 20% попуст на СПА менито со исклучок на третманите за лице

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 64лв. - 50% = 32лв.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и маса за пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет
 • 20% попуст на спа менито со исклучок на третманите за лице

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 74лв. - 50% = 37лв.

 • ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Загреан внатрешен базен и џакузи
 • Бесплатно користење на СПА центар (сауна, парна бања, релакс зона)
 • Фитнес
 • Билјард и маса за пинг понг
 • Паркинг
 • Безжичен интернет
 • 20% попуст на спа менито со исклучок на третманите за лице

Комплексот располага со 160 пространи и модерно опремени студиа, еднокреветни  и двокреветни  апартмани (вклучувајќи и апартман за лица со хендикеп) со комплетно опремена кујна, балкон, подно греење, кабловска TV, бесплатен интернет, сеф и телефон. Сите заеднички делови во комплексот се достапни за лицата со хендикеп.
Вашата релаксација е исклучително важна за нас. Покрај пријатна атмосфера и спокојство во подножјето на Пирин планина ние нудиме и избор на СПА процедури со кои можете да се опуштите. Можете да ги комбинирате овие процедури со бесплатна посета на фитнес, сауна, парна бања или  зоната  за релаксација. Преку  лето на располагање е и надворешниот  базен и летна бавча од која се открива  неверојатен поглед кон Пирин планина и терените  за голф.

Кај нас ќе најдете пријатни места  за игра и забава, како за возрасни така и за деца - тенис и билјард маса, фудбал на маса, детско катче и игралиште. Располагаме со удобна сала за конференции, состаноци и настани на вашиот избор. Во ресторан ќе ве пречека вкусно и добро обучен  тим кој ќе ви понуди различни вкусни јадења од традиционалната бугарска и интернационална кујна (вклучувајќи и италијанска паста) и лимитирана селекција од бугарски вина, која ќе ги задоволи секој префинет вкус.
За да обезбеди удобност на своите гости Balkan Jewel Resort нуди бесплатен редовен транаспорт до терените на  Пирин Голф, до Разлог  и почетна станица на жичарницата во Банско. Можеме да организираме еднодневни екскурзии до атракции во регионот и подалеку, незаборавни искуства како рафтинг, посети на пештери, јавање, риболов, Пејнтбол, излети  во планината, планински тури, планински велосипедизам, ATV и офроуд излети, туристички летови со Делтаплан, лекции по скијање  и голф и др.
Среќни да ви посакаме добредојде  како наши гости!

Услови на понудата

Услови на понудата
ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
Понудата е за еден човек, при двојно сместување во студио или апартман / не важи за поединечно сместување /.
Доплата:
Дете до 2.99 година на дополнително легло се сместува и храни бесплатно.
Деца од 3 - 11.99 година на дополнително легло-доплата 5 лева за ноќевање со појадок, 9 лева за ноќевање со појадок и вечера и 12 лева за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
Деца над 12 г или возрасен на дополнително легло- доплата 10 лева за ноќевање со појадок, 18 лева за ноќевање со појадок и вечера и 24 лева за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
За сместување во апартман се доплаќа 10 лева
При направена резервација Ваучерот се смета за искористен!
Резервации може да се менуваат без казни 3 дена пред датумот на сместување.
Валидност на ваучер: од 25 август до 30 ноември 2015 година.
Неопходна е претходна резервација на тел. На рецепција: +359 882/81 12 11; =359 0747/98 111.
При направена резервација и непојавување, ваучерот се смета за искористен.
Резервациите МОЖЕ да се менуваат или анулираат  БЕЗ пенали до 3 дена пред датумот на СМЕСТУВАЊЕ, ПО овој рок се задржува целокупниот износ за престој.
Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Balkan Jewel Resort

Balkan Jewel Resort 
Гр. Разлог
М-т. Бетоловото
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена от нашиот партнер - Balkan Jewel Resort

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.08.2015 до 30.11.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.