Нова активна понуда од ТЕРРА Комплекс - Банско:

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во ТЕРРА Комплекс!

Простанало време:
Цена: 1454ден.

Одмор во подножјето на Пирин планина - ТЕРРА Комплекс - Банско

Еднодневен, дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во ТЕРРА Комплекс!ТЕРРА Комплекс нуди сместување во луксузно опремени соби и апартмани со живописен поглед кон Пирин планина и голф клубот Пирин. Комплексот се состои од четири самостојни корпуси - Пирин (централната зграда на комплексот), Рила, Родопи и Балкан, од коишто секој има двокреветни соби и апартмани со една, две и три спални. Апартманите имаат пространи дневни, целосно опремени кујни, комфорни спални  и бањи, како и балкон или тераса со поглед кон Пирин планина и терените  за голф, создадено по проект на професионалниот британски спортист Ian Woosnam.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2907 денари (47 €) - 50% = 1454 денари (23.5 €)
ВИП ваучерот е за одмор за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба при сместени двајца возрасни (во основната или дополнителната зграда на хотелот во зависност од слободните места)
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со 31˚С температура на водата
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче од 9:00 до 21: 00 ч.
 • Безжичен интеренет на територијата на целиот хотел
 • Надворешен паркинг
 • 9% ДДВ, туристички данок и туристичко осигурување

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 5688 денари (92 €) - 50% = 2844 денари (46 €)
ВИП ваучерот е за одмор за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба при сместени двајца возрасни (во основната или дополнителната зграда на хотелот во зависност од слободните места)
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен со 31˚С температура на водата
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче од 9:00 до 21: 00 ч.
 • Безжичен интеренет на територијата на целиот хотел
 • Надворешен паркинг
 • 9% ДДВ, туристички данок и туристичко осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 8342 денари (135 €) - 50% = 4171 денари (67.5 €)
ВИП ваучерот е за одмор за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во во двојна соба при сместени двајца возрасни (во основната или дополнителната зграда на хотелот во зависност од слободните места)
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Внатрешен базен со 31˚С температура на водата
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче од 9:00 до 21: 00 ч.
 • Безжичен интеренет на територијата на целиот хотел
 • Надворешен паркинг
 • 9% ДДВ, туристички данок и туристичко осигурување

Комплексот нуди модерни двокреветни соби и апартмани со една, две и три спални. Сите соби располагаат со ТВ со кабловска, безжичен интернет, телефон, мини бар, бња со туш и фен. Апартманите дополнително располагаат  со дневна соба со софа, кујна (перална, тостер, фурна, фрижидер), балкон, бања со када / туш кабина и тоалети. Сите простории се загреваат со парно.
Спорти СПА: СПА зона (финска сауна, парна бања, џакузи, затворен базен (20х7м.) Со температура на водата 31 оC.
На располагање на гостите на хотелот се ресторан, лоби бар, сала за игри, детско катче, конференциска сала, безжичен интернет во целиот комплекс, паркинг.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрани. 
 • Сместување: Во двојна соба можат да се сместат максимум двајца луѓе.
 • Попусти и доплаќање:
 • Доплата за сместување во едноспален апартман  – 7.5 €  на вечер.
 • Дете одо 5,99 на дополнително легло во апартман се сместува бесплатно.
 • Едно дете од 6 г до 11,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло во апартман.
 • Второ дете од 6 г до 11,99 години на дополнително легло во апартман со доплаќа 9 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен на дополнително легло во апартман доплаќа 16 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплатата се врши на рецепцијата на "ТЕРРА Комплекс".
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 30 ноември 2017 година.
 • Со претходна резервација на "ТЕРРА Комплекс" тел: +359 882 777 979 или +359 2 983 10 40
 • Можност за откажување или промена на резервација - само во писмена форма на е-пошта [email protected] не подоцна од 5 дена пред датумот на сместување.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

ТЕРРА Комплекс - Банско

ТЕРРА Комплекс
Бетоловото, Разлог, Р. Бугарија
Ул. Црнако №19
Тел: +359 
******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.terracomplex.com

ВИП Понудата е предоставена од Комплекс Terra

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.09.2017 до 30.11.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.