Нова активна понуда од Хотел Тројан Плаза:

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Тројан Плаза****

Простанало време:
Цена: 1706ден.

Одмор во Тројан, Бугарија - Хотел Тројан Плаза

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + посета на Музејот на занаетите во Хотел Тројан Плаза****Хотел Тројан Плаза **** се наоѓа на самиот брег на реката Бели Осам  во центарот на градот Тројан.
Во хотелот "Тројан Плаза" ќе најдете пријатната атмосфера на луксуз и комфор, спокојството на малиот планински град, неповторлива убавина на планината - само на еден  поглед растојание. Со забава и прошетки до блиските културни и природни забележителности, вашите моменти ќе бидат емотивни и зближувачки, интригантни и несекојдневни.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ ВО ДВОЈНА СТАНДАРДНА СОБА: VIP цена: 1248 денари (20 €)
За сместување во Викенд (од петок до недела вкл.) се доплаќа 5 € на вечер
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевања во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Посета на Музејот на народни ракотворби и занаети во центарот на град Тројан
 • Слободен пристап до Фитнес центар
 • Интернет
 • Паркинг
 • Дополнителен бонус - 10% попуст од услугите во Релакс-центарот на хотелот

Работно време на Музејот на занаетите:
понеделник до петок од 9,00 до 17,00 часот
сабота од 10,00 до 15,00 часот, неработен ден недела. 

Опис на собите:
Двојна стандардна соба: опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со туш кабина, растеглива фотелја (погодна за сместување на дете)
Двокреветна соба Лукс: опремени со клима уред, централно греење , телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, 2 кревети, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен)
Апартман: Опремени со клима уред, централно греење, телефон, телевизор со кабловска телевизија, минибар, кабелски интернет, спална, бања со када, балкон, двосед (погоден за сместување на две деца или 1 возрасен).
Ресторан "Тројан" е лоциран буквално над реката Бели Осам - во него можете да уживате на интернационална кујна во префинет амбиент, како и на прекрасната глетка кон врв Беклемето.


Таверна "Тројан" нуди исклучително богато мени од национални и локални јадења, широк избор на вина и пијалоци. Дизајнот на таверната е исклучително оригинален - атрактивни сепареа во форма на запрежна кола, бочва, бунар или куќа создаваат неповторлива атмосфера.

Градот Тројан е лоциран на 400 метри надморска височина на живописно терасирани брегови на реката Бели Осам, во подножјето на Балканот, градот се радува на  божествена комбинација на свежа пролет и  лето, сончева и топла есен, мека и снежна зима.

Во околината се на градот се наоѓаат, историскиот Тројанскиот манастир "Успение Богородично", кој е трет по големина во Бугарија, Изложба на уметнички занаети и Природонаучниот музеј, Римскиот воен камп "Состра", кој се наоѓа  на во 5 километри  од градот, Музејот на народни ракотворби и применети уметности.
Галеријата "Серјакова куќа" и Црквата "Св. Параскева Петка" се во непосредна близина на Хотел "Тројан Плаза".

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, за минимум две ноќевања.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно, без вклучна исхрана.
 • Доплати - се вршат на рецепцијата во хотелот:
 • За деновите од викендот  / од петок до недела вклучително / - 5 € на вечер.
 • За луксузна соба – 7.5 € на вечер.
 • За единечен апартман – 12.5 € на вечер
 • За дете од 4 до 11,99 годишна возраст – 3 € на вечер / вклучува: појадок и посета на музејот /
 • За дете над 12 годишна возраст и трет возрасен – 13 € на вечер / вклучува: ноќевање; појадок; вечера и посета на музејот /.
 • Сместувањето е можно во луксузна соба или апартман со соодветна доплата за тип просторија.
 • Валидност на ваучер: од 21 март до 31 мај 2018 година.
 • Понудата не важи за перодот од 05 до 09 април, од 27 април до 02 мај, од 04 до 08 мај, од 24 до 27 мај.  Нема слободни места на 20.04. и 19.05.!
 • Ве молиме, пред купување на ваучерот проверите дали има слободни места во хотелот за посакуваниот период, а по купувањето на ваучерот направете ја вашата резервација што е можно порано на  тел: +359 885 10 00 06; +359 670 64 399.
 • Клиентот има право да ги промени еднаш веќе направена резервација во рок од 5 дена од денот на сместување, по овој рок резервацијата се смета за конечна. Во случај на непочитување на наведените услови, ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тројан Плаза

Гр.Тројан, Р. Бугарија
Ул. П. Р. Славејков №54
Хотел Тројан Плаза
Телефон: +359 670  64 399
Мобилен: +359 ******
Web site: www.troyanplaza.com
 

 ВИП Понудата е осигурена од Хотел Тројан Плаза****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.03.2018 до 31.05.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.