Одмор во Трјавна Бугарија - Куќа за гости "УНИКА"

Еднодневен пакет во Куќа за гости Уника

Еднодневен пакет во Куќа за гости Уника

Изберете пакет

Еднодневен пакет во тематска двокреветна соба или студио во Куќа за гости Уника

Цена: 995 ден.
Купете

Еднодневен пакет во тематски апартман во Куќа за гости Уника

Цена: 1153 ден.
Купете
Валидност 30.09.2019 - 28.02.2020
Цена на човек/ден 995.4 - 1153.4 ден.ден/ човек
Местоположба Трявна
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 12 годишна возраст се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври 2019 год. до 28 февруари 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 882/ 21 49 20 или +359 885/ 34 56 66.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Куќа за гости "Уника"
Гр. Трјавна, Р. Бугарија
Ул. Димитар Горов №16
Tел: +359 
882/ 21 49 20/ +359 885/ 34 56 66
E-mail: hotel.uniqa@gmail.com
Website:
www.hoteltryavna.com 
Facebook: ХОТЕЛ УНИКА

ВИП Понуда е обезбедена од Куќа за гости "Уника" гр. Трјавна

Еднодневен пакет во Куќа за гости Уника

Изберете пакет

Еднодневен пакет во тематска двокреветна соба или студио во Куќа за гости Уника

Цена: 995 ден.
Купете

Еднодневен пакет во тематски апартман во Куќа за гости Уника

Цена: 1153 ден.
Купете
Валидност 30.09.2019 - 28.02.2020
Цена на човек/ден 995.4 - 1153.4 ден.ден/ човек
Местоположба Трявна
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 12 годишна возраст се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври 2019 год. до 28 февруари 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 882/ 21 49 20 или +359 885/ 34 56 66.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Куќа за гости "Уника"
Гр. Трјавна, Р. Бугарија
Ул. Димитар Горов №16
Tел: +359 
882/ 21 49 20/ +359 885/ 34 56 66
E-mail: hotel.uniqa@gmail.com
Website:
www.hoteltryavna.com 
Facebook: ХОТЕЛ УНИКА

ВИП Понуда е обезбедена од Куќа за гости "Уника" гр. Трјавна

Куќа за гости "Уника" се наоѓа во центарот на градот Трјавна во Бугарија на тивко и мирно место. Уникатните соби во стил Африка, Индија, Египет, Кина, Јапонија, Камбоџа, Шпанија, Грција и Турција нудат егзотично искуство во една прекрасна и недопрена од времето оаза на мир, тишина и романтика. Собите и апартманите се декорирани во оригинален стил и дизајн, носат типични карактеристики на основни национални културни и архитектонски наследства.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 995 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во тематска двокреветна соба или студио 
 • Инфрацрвена сауна
 • Фитнес
 • Детско катче
 • WI-FI интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1153 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во тематски апартман
 • Еден појадок
 • Инфрацрвена сауна
 • Фитнес
 • Детско катче
 • WI-FI интернет
 • Туристичка такса и осигурување

 

 

Опремата на сите простории вклучува: клима уред , инфраред отоплување (безшумен  - невидлив сончев спектар), бесплатен безжичен интернет, кабелска телевизија со 60 канали, 21 инчен телевизор, фрижидер - минибар, маса, гардероба, тераса со алуминиумска маса и 4 столици , бања и локално греење.

Знаменитости:
Градот Тројан ја сочувал својата преродбеничка романтична убавина, живее и денес надвор од  бурните времиња и само Градскиот часовник потсетува за минувањето на минутите кои тука се часови .... Куќите и дворовите, црквите и улиците со чешми, Првото светско училиште во Бугарија, - овде се задржал изгледот и духот од Преродбата.
Трјавна чува над 140 споменици на Бугарската преродбенска архитектура. Овде се ремек делата на Тревненската уметничка школа.
Недопрена убавина, мир и комфор, недопрена природа, чист воздух - сето тоа го прави гратчето прави Трјавна привлечна туристичка дестинација.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 2 до 12 годишна возраст се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври 2019 год. до 28 февруари 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 882/ 21 49 20 или +359 885/ 34 56 66.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости "УНИКА"

Куќа за гости "Уника"
Гр. Трјавна, Р. Бугарија
Ул. Димитар Горов №16
Tел: +359 
882/ 21 49 20/ +359 885/ 34 56 66
E-mail: hotel.uniqa@gmail.com
Website:
www.hoteltryavna.com 
Facebook: ХОТЕЛ УНИКА

ВИП Понуда е обезбедена од Куќа за гости "Уника" гр. Трјавна

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.09.2019 до 28.02.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.