Нова активна понуда од СПА Хотел Елбрус:

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Елбрус***, Велинград

Простанало време:
Цена: 2054ден.

СПА релаксација во Велинград - СПА Хотел Елбрус

Еднодневен делничен пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера + СПА во Хотел Елбрус***, ВелинградСПА Хотел Елбрус се наоѓа  на сончева падина во најбогатото  одморалиште  со термални извори на Балканот - Велинград.
Лоциран  во северо-западниот дел на Родопите, помеѓу 750 и 800 метри надморска височина .

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1011 денари (16 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • Внатрешен минерален базен со џакузи
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • LCD телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1422 денари (23 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • Внатрешен минерален базен со џакузи
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • LCD телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса и осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (29 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • 25 метарски минерален базен
 • 15 метарски атракциски минерален базен
 • Внатрешен минерален базен со џакузи
 • Инфрацрвена сауна
 • Амам / турска бања /
 • Парна бања
 • Сала за фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • LCD телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такси и осигурување
 • ДДВ

Живописно дефиле и добро изградена патна инфраструктура го поврзуваат Велинград со главниот град Софија на растојание  130км, и со Пловдив 86км.

На територијата на Велинград има околу 80 минерални извори со различен минерален состав.
Хотелскиот комплекс користи лековитата минерална вода од прочуениот извор Вељова бања. Неговите специфични лековити својства се: неплодност кај жените, невролошки и бубрежни - жолчни болести.
Убавата околина и околните туристички места, кои можете да ги посетите ќе додадат незаборавни спомени за деновите поминати во овој благословен од Бога крај.

За добриот  тонус на секој гостин препорачуваме посета на СПА центарот на хотелот.
Тој располага со затворен 12-метарски минерален базен со џакузи, турска бања, парна бања, инфрацрвена сауна, финска сауна, солариум, индивидуална Спа капсула со 11 лековито-ресторативни програми на фирмата Wellsystem - Германија, терапија со кал и луга, разновидност од кади и масажи , фитнес сала.
Хотелот располага со физиотерапевтски кабинет, опремен со апарати за електромагнетна и ултразвучна терапија.
Спа хотел Елбрус нуди три конференциски сали со капацитет од 10 до 100 места. Сите сали се елегантно декорирани и модерно опремени. Можете да им верувате на нашите професионални консултанти за организацијата, а Вие да се фокусирате на успехот на настанот.

Препуштете  се да бидете маѓепсани од шармот на хотелот и од многуте можности во градот,како  и најмногу од луѓето кои го прават вашиот одмор незаборавен.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Доплата за дете од 4 до 11.99 год. или трет возрасен на дополнително легло – 7.5 € на база ноќевање со појадок.
 • Валидност на ваучер: од 17 април до 30 јуни 2016 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Неопходна е претходна резервација за саканиот период, пред купување на ваучер на тел: +359 889/30 11 16/09: 00 до 20:00 часот /
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Елбрус

Хотел Елбрус
Гр.Велинград, Р. Бугарија
Бул. Хан Аспарух №116
Моб: +359 ****** 
/09:00 до 20:00 часот/
E-mail: hotelelbrus@abv.bg
Website: www.hotelelbrus.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - СПА Хотел Елбрус, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.04.2016 до 30.06.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.