Нова активна понуда од Хотел Аква Вива СПА - Велинград:

Пакети со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Простанало време:
Цена: 3034ден.

СПА одмор во Велинград, Бугарија - Хотел Аква Вива СПА - Велинград

Пакети со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, ВелинградХотел Аква Вива СПА се наоѓа во Велинград и нуди сместување во 4 двокреветни луксузни соби и 10 двокреветни соби - сите се опремени со сателитска ТВ, клима уред, телефон, фрижидер, интернет и имаат свој балкон. На располагање на гостите во СПА хотелот се базен, сауна, парна бања, ресторан, СПА услуги и паркинг.
Едноставниот   и исчистен стил на Ресторан Аква Вива е погоден како за деловни состаноци, така и за мирен ручек или вечера, романтични средби, вкусно забави, свадби и семејни прослави. Локалот располага со 48 места.
Бидете наши гости додека одмарате или додека релаксирате  во  волшебните води на Велинград. Во секој  случај Хотел Аква Вива е вашиот најдобар избор!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5119 денари (83 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци на шведска маса / сет мени
 • Три вечери на шведска маса / сет мени
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8216 денари (133 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна соба
 • Пет појадоци на шведска маса / сет мени
 • Пет вечери на шведска маса / сет мени
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11060 денари (179 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Седум ноќевања во двојна соба
 • Седум појадоци на шведска маса / сет мени
 • Седум вечери на шведска маса / сет мени
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

Велинград се наоѓа во западниот дел на Чепинската котлина, која ги поврзува планините Родопи и Рила на 740м. надморска височина. Прекрасната природа, меката  и пријатна клима, над 80 минерални извори. 46 балнеохотели и санаториуми, блиските релации до главниот град Софија (130км) и вториот по големина град во Бугарија - Пловдив (80км), го претвораат Велинград во најголемото и најпосетено балнеолошко одморалиште не само во Бугарија, но и на Балканот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Сместување на деца до 3.99 години бесплатнo (без исхрана).
 • За сместување на дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 20 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За сместување на деца над 12 годишна возраст или трет возрасен во соба со двајца возрасни се доплаќа се доплаќа 23 € за ноќевање со појадок.
 • За сместување во апартман се доплаќа 10 € на ден.
 • Секој клиент плаќа туристичка такса во износ од 0.60 € на ден, вклучително и деца над 4 години.
 • По желба може да доплатите 2.5 € за бањарка и влечки.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција при сместување во хотелот.
 • Пред купување на ВИП ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • Валидност на ваучер:  од 09 Септември до 22 Декември 2019 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аква Вива СПА - Велинград

Хотел Аква Вива СПА
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Бул. Соединение №254
Моб: +******

Тел: +******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.aquavivaspa-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Хотел Аква Вива СПА, град Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.09.2019 до 22.12.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.