Нова активна понуда од Хотел Аква Вива СПА - Велинград:

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Простанало време:
Цена: 1770ден.

Нова година во Велинград, Бугарија - Хотел Аква Вива СПА - Велинград

50% попуст на тридневен или четиридневен празничен пакет за двајца со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Хотел Аква Вива, ВелинградХотел Аква Вива СПА се наоѓа во Велинград и нуди сместување во 4 двокреветни луксузни соби и 10 двокреветни соби - сите се опремени со сателитска ТВ, клима уред, телефон, фрижидер, интернет и имаат свој балкон. На располагање на гостите во СПА хотелот се базен, сауна, парна бања, ресторан, СПА услуги и паркинг.
Едноставниот   и исчистен стил на Ресторан Аква Вива е погоден како за деловни состаноци, така и за мирен ручек или вечера, романтични средби, вкусно забави, свадби и семејни прослави. Локалот располага со 48 места.
Бидете наши гости додека одмарате или додека релаксирате  во  волшебните води на Велинград. Во секој  случај Хотел Аква Вива е вашиот најдобар избор!

ТРИДНЕВЕН ПРАЗНИЧЕН ПАКЕТ: 55426 денари (899 €) - 50% = 27713 денари (449€)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци на шведска маса / сет мени
 • Три вечери на шведска маса / сет мени
 • Празнична Новогодишна вечера на 31.12.2015 година
 • Бранч (ужина) на 01.01.2016 година
 • Музичка програма и изненадувања
 • Мултифункционален минерален базен, џакузи, Спа и зона за релаксација со музика, класична сауна, парна бања, инфрацрвена сауна, фитнес
 • Wi Fi интернет, LCD телевизори, клима
 • Мини бар – се плаќа при конзумирање
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување, 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПРАЗНИЧЕН ПАКЕТ: 63010 денари (1023 €) - 50% = 31505 денари (511 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба
 • Четири појадоци на шведска маса / сет мени
 • Четири вечери на шведска маса / сет мени
 • Празнична Новогодишна вечера на 31.12.2015 година
 • Бранч (ужина)на 01.01.2016 година
 • Музичка програма и изненадувања
 • Мултифункционален минерален базен, џакузи, Спа и зона за релаксација со музика, класична сауна, парна бања, инфрацрвена сауна, фитнес
 • Wi Fi интернет, LCD телевизори, клима
 • Мини бар - се плаќа при конзумирање
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување, 9% ДДВ

Велинград се наоѓа во западниот дел на Чепинската котлина, која ги поврзува планините Родопи и Рила на 740м. надморска височина. Прекрасната природа, меката  и пријатна клима, над 80 минерални извори. 46 балнеохотели и санаториуми, блиските релации до главниот град Софија (130км) и вториот по големина град во Бугарија - Пловдив (80км), го претвораат Велинград во најголемото и најпосетено балнеолошко одморалиште не само во Бугарија, но и на Балканот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Сместување на деца до 4 години -  бесплатнo.
 • За сместување на дете од 4 до 11.99 го. Се плаќа 150 € за тридневниот пакет; 165 € за четиридневниот пакет.
 • За сместување на деца над 12 години или трет возрасен се плаќа 189 € за тридневниот пакет; 242 € за четиридневниот пакет.
 • Секој клиент плаќа по 0.5 € туристичка такса на ден, вклучително и деца над 4 години.
 • По желба се доплаќа за наметка и влечки – 2.5 €.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција при сместување во хотелот.
 • Пред купување на ВИП ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/733 600; +359 359/78 728; +359 359/78 985.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 888/733 600; +359 359/78 728; +359 359/78 985.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2015 год. до 03 јануари 2016 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аква Вива СПА - Велинград

Хотел Аква Вива СПА
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Бул. Соединение №254
Моб: +******

Тел: +******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.aquavivaspa-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Аква Вива СПА, град Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2015 до 03.01.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.