СПА одмор во Велинград - Хотел "Бугарија", Велинград

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + масажи во Хотел Бугарија, Велинград

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + масажи во Хотел Бугарија, Велинград

Изберете пакет

Дводневен пакет со појадок и вечера + масажи во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 2654 ден.
Купете

Тридневен пакет со појадок и вечера + масажи во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 3776 ден.
Купете
Валидност 17.10.2019 - 31.12.2019
Цена на човек/ден 1257.68 - 1327.2 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 11 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Цените се валидни за сместување од недела до четврток. За сместување за викенд (петок и сабота) се доплаќа по 5 € на човек на ден
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно со вклучени доручек и вечера.
 • За дете над 6 години или трети возрасен се доплаќа 7.5 € на ден со вклучени доручек и вечера.
 • За сместување во апартман се доплаќа 7.5 € на вечер.
 • Валидност на ваучер: од 18 октомври до 30 декември 2019 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + масажи во Хотел Бугарија, Велинград

Изберете пакет

Дводневен пакет со појадок и вечера + масажи во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 2654 ден.
Купете

Тридневен пакет со појадок и вечера + масажи во Хотел Бугарија, Велинград

Цена: 3776 ден.
Купете
Валидност 17.10.2019 - 31.12.2019
Цена на човек/ден 1257.68 - 1327.2 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 11 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Цените се валидни за сместување од недела до четврток. За сместување за викенд (петок и сабота) се доплаќа по 5 € на човек на ден
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно со вклучени доручек и вечера.
 • За дете над 6 години или трети возрасен се доплаќа 7.5 € на ден со вклучени доручек и вечера.
 • За сместување во апартман се доплаќа 7.5 € на вечер.
 • Валидност на ваучер: од 18 октомври до 30 декември 2019 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Хотел Бугарија се наоѓа во центарот на населбата Чепино, еден од трите квартали од кои се состои град Велинград. Во Чепино се наоѓаат сите поголеми хотели и природни карактеристики на Велинград, вклучувајќи го и езерото "Клептуза"-најголемиот карстен извор на Балканот.
На располагање Ви стојат- четири еднокреветни соби, триесет и две двокреветни соби, секоја двокреветна соба располага со дополнително легло. Исто така на гостите се нудат осум апартмани , и еден претседателски апартман. Спа центарот на хотелот располага со минерален базен, џакузи, парна бања и сауна. Ресторанот на хотелот е со капацитет сто и шеесет седишта. Во лоби барот комфорно  можат да се сместат педесет луѓе.

*Цените се валидни за сместување од недела до четврток. За сместување за викенд (петок и сабота) се доплаќа по 5 € на човек на ден

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 5309 денари (86 €) - 50% = 2654 денари (43 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Две делумни масажи (една масажа на човек за престојот)
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 7552 денари (122 €) - 50% = 3776 денари (61 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Две делумни масажи (една масажа на човек за престојот)
 • Еден третман со морска луга
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Прекрасната природа, минералните извори и поволните за лекувањето на голем број болести климатски карактеристики го прават Велинград популарна дестинација меѓу  бугарски и странски туристи. Крунисан како "СПА престолнина на Балканот" градот пречекува своите гости и им нуди егзотични СПА и велнес третмани, бутик кујна и живописни  места за одмор и рекреација. Овде има  балнеосанаториуми за рехабилитација на различни заболувања, како и бројни хотели.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Цените се валидни за сместување од недела до четврток. За сместување за викенд (петок и сабота) се доплаќа по 5 € на човек на ден
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно со вклучени доручек и вечера.
 • За дете над 6 години или трети возрасен се доплаќа 7.5 € на ден со вклучени доручек и вечера.
 • За сместување во апартман се доплаќа 7.5 € на вечер.
 • Валидност на ваучер: од 18 октомври до 30 декември 2019 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Бугарија", Велинград

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.10.2019 до 31.12.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.