Нова активна понуда од Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград:

Еднодневен делничен пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Простанало време:
Цена: 1770ден.

Last minute Нова Година во Велинград - Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Празнични пакети сo појадок и вечера + празнична вечера со музичко-уметничка програма + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****ДА ЈА ИСПРАТИМЕ ЗАЕДНО СТАРАТА 2016 ГОДИНА И ДА ЈА ПРЕЧЕКАМЕ НОВАТА 2017 ГОДИНА !!! ДА СИ ПОСАКАМЕ ЗДРАВЈЕ И ДА ПОМИНЕМЕ ЕДЕН НЕЗАБОРАВЕН ПРАЗНИК СО НАЈБЛИСКИТЕ !!!
ВЕ ОЧЕКУВАМЕ ВО ХОТЕЛ ЗДРАВЕЦ !!!

СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12624 денари (205 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Две вечери на шведска маса со DJ програма
 • Празнична вечера на 31.12.2016 год. со музичко- уметничка програма
 • Бранч на 01.01.2017г. од 10:00 до 14: 00 часот
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна и лежалки
 • Фитнес
 • Паркинг, туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Безжичен интернет и кабелска ТВ
 • Детско катче со аниматор за деца

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15168 денари (246 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Две вечери на шведска маса со DJ програма
 • Празнична вечера на 31.12.2016 год. со музичко- уметничка програма
 • Бранч на 01.01.2017г. од 10:00 до 14: 00 часот
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна и лежалки
 • Фитнес
 • Паркинг, туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Безжичен интернет и кабелска ТВ
 • Детско катче со аниматор за деца

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15990 денари (259  €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна ВИП соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Две вечери на шведска маса со DJ програма
 • Празнична вечера на 31.12.2016 год. со музичко- уметничка програма
 • Бранч на 01.01.2017г. од 10:00 до 14: 00 часот
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна и лежалки
 • Фитнес
 • Паркинг, туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Безжичен интернет и кабелска ТВ
 • Детско катче со аниматор за деца

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14963 денари (243 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса со DJ програма
 • Празнична вечера на 31.12.2016 год. со музичко- уметничка програма
 • Бранч на 01.01.2017г. од 10:00 до 14: 00 часот
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна и лежалки
 • Фитнес
 • Паркинг, туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Безжичен интернет и кабелска ТВ
 • Детско катче со аниматор за деца

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 17728 денари (287 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса со DJ програма
 • Празнична вечера на 31.12.2016 год. со музичко- уметничка програма
 • Бранч на 01.01.2017г. од 10:00 до 14: 00 часот
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна и лежалки
 • Фитнес
 • Паркинг, туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Безжичен интернет и кабелска ТВ
 • Детско катче со аниматор за деца

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18533 денари (300 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна ВИП соба
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса со DJ програма
 • Празнична вечера на 31.12.2016 год. со музичко- уметничка програма
 • Бранч на 01.01.2017г. од 10:00 до 14: 00 часот
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна и лежалки
 • Фитнес
 • Паркинг, туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Безжичен интернет и кабелска ТВ
 • Детско катче со аниматор за деца

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Во двојна стандардна соба се сместуваат само двајца возрасни.
 • Во двокреветна соба луксуз и ВИП соба - минимално сместување 2 возрасни, максимално 3 + 1.
 • Сите Доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Лица над 12 години, сместени на редовно легло плаќаат цена како за возрасен.
 • Доплата за сместување на дополнителни легла за деца и возрасни:
 • Деца 0-6 години, сместени со 2-ца возрасни престојуваат бесплатно (максимум 2 деца).
 • Деца од 6 до 12 години со 2-ца возрасни плаќаат 39 € за тридневен пакет и 52 € за четиридневен пакет на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Лица над 12 год. возраст на дополнително легло плаќаат: 159 € за тридневен пакетот и 181 € за четиридневен пакет на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Раководството на хотелот го задржува правото на промени на пакетите.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 892/24 48 01; +359 892/24 48 04 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/24 48 01; +359 892/24 48 04 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.