СПА рехабилитација во Велинград - Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Тридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Тридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Цена: 6794 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Цена: 10965 ден.
Купете
Валидност 11.09.2019 - 22.12.2019
Цена на човек/ден 2193.04 - 2264.46 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 4 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 30 % од цената за возрасен за ноќевање.
 • Лица над 12 год. возраст купуваат Ваучер.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Доплата за сместување во двокреветна луксузна соба - 7.5 € на ден.
 • Доплата за сместување во двокреветна ВИП соба - 10 € на ден.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празници!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 12 септември до 22 декември 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +359 892 244 801
Моб: +359 892 244 804
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Тридневен или петдневен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Изберете пакет

Тридневен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Цена: 6794 ден.
Купете

Петдневен пакет со појадок и вечера + СПА процедури во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Цена: 10965 ден.
Купете
Валидност 11.09.2019 - 22.12.2019
Цена на човек/ден 2193.04 - 2264.46 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 4 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 30 % од цената за возрасен за ноќевање.
 • Лица над 12 год. возраст купуваат Ваучер.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Доплата за сместување во двокреветна луксузна соба - 7.5 € на ден.
 • Доплата за сместување во двокреветна ВИП соба - 10 € на ден.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празници!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 12 септември до 22 декември 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +359 892 244 801
Моб: +359 892 244 804
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6794 денари (110 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци 
 • Три вечери на шведска маса или сет мени
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • По 3 процедури на ден по лице (според лекарската консултација)
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10965 денари (178 €)
ВИП ваучерот е ЕДЕН човек и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Пет појадоци 
 • Пет вечери на шведска маса или сет мени
 • Бесплатен лекарски преглед и консултација
 • По 3 процедури на ден по лице (според лекарската консултација)
 • Користење на внатрешен и надворешен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг

Програма „Живот и Здравје“ вклучува:

1) Бесплатен лекарски преглед и консултација;
2) По 3 процедури на човек на ден од следните (во согласност со лекарската консултација):
Балнео процедури,вклучени во пакетот:

 • Ултразвук
 • - Магнетна терапија
 • - Ласерска терапија
 • - Инфрацрвена лампа
 • - Лимфна дренажа
 • - Терапија со лековита морска алуга
 • - Апликација со лековита морска кал
 • - Крио терапија
 • - Инхалација со минерална вода и билки
 • - Ваккум масажа са интерферентна струја
 • - Диадинамик
 • - TENS
 • - Електрофореза

*Времетраењето на процедурите е во согласност со лекарската консултација.

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел Здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон (освен стандардните соби). Сите простории се со када и туш кабина.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 30 % од цената за возрасен за ноќевање.
 • Лица над 12 год. возраст купуваат Ваучер.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Доплата за сместување во двокреветна луксузна соба - 7.5 € на ден.
 • Доплата за сместување во двокреветна ВИП соба - 10 € на ден.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празници!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 12 септември до 22 декември 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +359 892 244 801
Моб: +359 892 244 804
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.09.2019 до 22.12.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.