Нова активна понуда од Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград:

Еднодневен делничен пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Простанало време:
Цена: 1770ден.

Пролетен одмор во Велинград - Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 3097 денари (50 €)- 50% = 1548 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА Пакет: користење на внатрешен и отворен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Детско катче и паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: 3413 денари (55 €) - 50% = 1422 денари (23 €)

Понудата важи при минимум две ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА Пакет: користење на внатрешен и отворен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Детско катче и паркинг

Бонус от хотелот - Балнео третман по Ваш избор от следниве на човек за целиот престој:

 • Магнитотерапија
 • Ултразвук
 • Терапија со инфрацрвена лампа
 • Криотерапијс
 • Лимфна дренажа
 • Терапија со луга
 • Третман со лековита кал
 • Лековиа бања со смрека, лаванда, камилица и мед

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца од  0 до 6 години сместени со двајца вoзрасни престојуваат бесплатно (максимум 2 деца)
 • Дете од 0 до 6 години сместено со 1 возрасен ноќева бесплатно при плаќање за возрасен 80% од вредноста на собата; второ дете од 0-6 год. плаќа 10 € / Вечер
 • Деца од 6 до 12 години со двајца возрасни плаќаат 10 € / вечер; со 1 возрасен: се плаќа целата соба
 • Лица над 1 2 год. возраст плаќаат: 12.5 € / вечер (во случај доколку се на дополнително легло)
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа целосен износ на човек.
 • Во двојна стандардна соба се сместуваат само двајца возрасни.
 • За сместување во двојна луксузна соба се доплаќа 1.5 € по човек на ден.
 • За сместување во ВИП соба се доплаќаат 4 € по човек за делничните денови, и 3.5 € за деновите од викендот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 11 април до 31 мај 2016 година.
 • Понудата не е валидна за периодите: 28 април – 02 мај; 06 – 09 мај; 20 - 25 мај 2016 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.04.2016 до 31.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.