Нова активна понуда од Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград:

Еднодневен делничен пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Простанало време:
Цена: 1770ден.

Пролетен одмор во Велинград - Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок, ручек и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 3413 денари (55 €)- 50% = 1706 денари (27.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • СПА Пакет: користење на внатрешен и отворен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Детско катче и паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: 3729 денари (60 €) - 50% = 1864 денари (30 €)

Понудата важи при минимум две ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • СПА Пакет: користење на внатрешен и отворен (сезонски) минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ
 • Детско катче и паркинг

​При престој од минимум  2 ноќевања бонус од хотелот по една спа процедура по избор од следниве на човек за целиот престој:

 • Антицелулитна лимфодренажа
 • Када Массор со програма по избор
 • Бања со еко билки
 • Бања со етерични масла

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.

 • широкопојасен безжичен интернет
 • Кабловска Телевизија
 • Минибар
 • директна телефонска линија
 • Централна климатизација со самостојно регулирање
 • Електронски систем за заклучување
 • Противпожарен систем
 • Паник копче по потреба
 • Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
 • Сите соби се со бања и туш- кабина

Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца од  0 до 6 години сместени со двајца вoзрасни престојуваат бесплатно (максимум 2 деца)
 • Дете од 0 до 6 години сместено со 1 возрасен ноќева бесплатно при плаќање за возрасен 80% од вредноста на собата; второ дете од 0-6 год. плаќа 13 € на Вечер
 • Деца од 6 до 12 години со двајца возрасни плаќаат 13 € на вечер; со 1 возрасен: се плаќа целата соба
 • Лица над 12 год. возраст плаќаат: 17.5 € на вечер (во случај доколку се на дополнително легло)
 • Трет возрасен сместен на редовно легло: плаќа целосен износ на човек.
 • Во двојна стандардна соба се сместуваат само двајца возрасни.
 • За сместување во двојна луксузна соба се доплаќа 1.5 € за делничен пакет и 1 € за викенд пакет.
 • За сместување во ВИП соба се доплаќаат 3.5 € за делничниот и викенд пакет.
 • Цената за Викенд пакетот е валидна при минимум две ноќевања.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 11 април до 31 мај 2016 година.
 • Понудата не е валидна за периодите: 28 април – 02 мај; 06 – 09 мај; 20 - 25 мај 2016 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.04.2016 до 31.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.