Нова активна понуда од СПА Клуб Бор:

Еднодневен пакет за двајцасо појадок и вечера + користење на СПА услуги во СПА Клуб Бор****, Велинград

Простанало време:
Цена: 6478ден.

СПА Одмор за двајца во Велинград, Бугарија - СПА Клуб Бор

Дводневен пакет со појадок, вечера + СПА во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

 

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОЈНА СОБА: 13778 денари (224 €) - 50% = 6889 денари (112 €)

ВИП ваучерот е за двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба без тераса
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Wi - Fi во секоја соба и заеднички простории
 • Паркинг
 • Хотелскo осигурување
 • ДДВ
 • 10% попуст на потрошувачката во рестораните на хотелот
 • 10% попуст на цените на СПА центарот

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Партиципација и доплата се врши  на рецепцијата на хотелот:
 • Едно дете до 12 годишна возраст се сместува  бесплатно во двокреветна соба.
 • Второ дете од 6 до 12 годишна возраст  сместено во апартман со две лица кои плаќаат целосен износ  доплаќа - 10 € на ден со вклучен појадок и вечера.
 • Трет возрасен доплаќа 17.5 € на  ден со вклучен појадок и вечера.
 • Доплата за АПАРТМАН - 20 €  на ден.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 0.70 € на ден за секој гостин.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00). После 19: 00 на тел.  + 359 875 155 058.
 • По купувањето на ваучерот треба да ja потврдите вашата резервација, такашто ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00ч). После 19: 00 на тел.  + 359 875 155 058.
 • Валидност на ваучер: од 25 мај до 30 јуни 2016 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот има право да одбие резервација при исполнетост на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.05.2016 до 30.06.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.