Нова година во Велинград - СПА Клуб Бор

Тридневен новогодишен пакет со појадок, вечера, музичко-уметничка програма + СПА во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

 

Нова Година 2017 со музичко-уметничка програма во живо
30.12. - Стефан Диомов и формација "5-те сезони" и танцов клуб "Импулс", DJ забава
31.12. - Орлин Горанов и народниот фолк пејач Јанко Неделчев, DJ забава
01.01. - Вечера со DJ забава

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16893 денари (274 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба или двојна мансардна соба
 • Три појадоци
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2016
 • Новогодишна вечера на 31.12.2016
 • DJ забава на вечерата на 01.01.2017
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • Специјална детска забава со подароци за децата
 • Детско катче со детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч на 01.01.2017 год од 09.00 до 13.00 часот
 • Користење на базен со минерална вода 30-31 степени, џакузи со минерална вода 36-38 степени, фитнес, сауна, парна бања, релакс зона
 • Паркинг
 • Интернет, осигурување, ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18676 денари (303 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2016
 • Новогодишна вечера на 31.12.2016
 • DJ забава на вечерата на 01.01.2017
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • Специјална детска забава со подароци за децата
 • Детско катче со детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч на 01.01.2017 год од 09.00 до 13.00 часот
 • Користење на базен со минерална вода 30-31 степени, џакузи со минерална вода 36-38 степени, фитнес, сауна, парна бања, релакс зона
 • Паркинг
 • Интернет, осигурување, ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 19876 денари (322 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2016
 • Новогодишна вечера на 31.12.2016
 • DJ забава на вечерата на 01.01.2017
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • Специјална детска забава со подароци за децата
 • Детско катче со детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч на 01.01.2017 год од 09.00 до 13.00 часот
 • Користење на базен со минерална вода 30-31 степени, џакузи со минерална вода 36-38 степени, фитнес, сауна, парна бања, релакс зона
 • Паркинг
 • Интернет, осигурување, ДДВ

*Доплата за Полн пансион по Ваша желба - 10 € за возрасен и 7.5 € за дете од 6 до 12 год. возраст на ден

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Прво дете до 6 години се сместува бесплатно на дополнително легло во сите видови простории.
 • Второ дете се сместува само во студио или апартман:
 • Едно дете до 6 год. возраст се сместува бесплатно.
 • Второ дете од 6 до 12 години доплаќа 80 €.
 • Трет возрасен доплаќа 155 €.
 • Доплата на рецепцијата на хотелот:
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 0.70 € на ден за секој гостин.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00). По 19: 00 - +359 875/155 058.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00). По 19: 00 - +359 875/155 058.
 • Валидност на ваучер - од 30 декември 2016 год. до 01 јануари 2017 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го запазува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +******
Тел: +******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е обезбедена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 01.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.