СПА одмор во Велинград - Парк Хотел Олимп - Велинград

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 1959 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 2591 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок+ користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 2670 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 3302 ден.
Купете
Валидност 31.08.2020 - 01.12.2020
Цена на човек/ден 1959.2 - 3302.2 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 6 ваучери
 • Вип ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања. 
 • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Лица над 12 год. возраст доплаќаат 15 € за ноќевање со појадок.
 • Во двокреветна економична соба може да се сместат максимум двајца возрасни.
 • Сместувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просториите е до 12 часот.
 • Датумите за сместување не можат да бидат променети после истекот на наведениот рок.
 • Суми за веќе направени и потврдени резервации не се надоместуваат.
 • Резервации се примаат само на наведените телефони во хотелот.
 • Резервации се примаат само за веќе  купени ваучери и добиен код на Вип ваучерот!
 • Местата за сместување се ограничени, до исцрпување на видот  просторија наведени во понудата.
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да приложите испечатен  ваучер.
 • Задолжително е однапред  да направите барање за слободни места за саканиот период.
 • - Потребна е претходна резервација на тел:    +359 359/56 100; +359 887/33 68 63.
 • Валидност на понудата: од 01 септември до 01 декември 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • - Видете ги сите Општи Услови.

Парк Хотел Олимп****
Град Велинград, Р. Бугарија
Тел: +359 359/ 56 100      
Моб: +359 887/ 33 68 63

Факс: +359 359/ 51 239
E-mail: [email protected]
Website: www.olymp-bg.com
Facebook: Park Hotel Olymp

ВИП Понуди за одмор од Парк Хотел Олимп****, Велинград

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 1959 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 2591 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок+ користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 2670 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Цена: 3302 ден.
Купете
Валидност 31.08.2020 - 01.12.2020
Цена на човек/ден 1959.2 - 3302.2 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 6 ваучери
 • Вип ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања. 
 • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Лица над 12 год. возраст доплаќаат 15 € за ноќевање со појадок.
 • Во двокреветна економична соба може да се сместат максимум двајца возрасни.
 • Сместувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просториите е до 12 часот.
 • Датумите за сместување не можат да бидат променети после истекот на наведениот рок.
 • Суми за веќе направени и потврдени резервации не се надоместуваат.
 • Резервации се примаат само на наведените телефони во хотелот.
 • Резервации се примаат само за веќе  купени ваучери и добиен код на Вип ваучерот!
 • Местата за сместување се ограничени, до исцрпување на видот  просторија наведени во понудата.
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да приложите испечатен  ваучер.
 • Задолжително е однапред  да направите барање за слободни места за саканиот период.
 • - Потребна е претходна резервација на тел:    +359 359/56 100; +359 887/33 68 63.
 • Валидност на понудата: од 01 септември до 01 декември 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • - Видете ги сите Општи Услови.

Парк Хотел Олимп****
Град Велинград, Р. Бугарија
Тел: +359 359/ 56 100      
Моб: +359 887/ 33 68 63

Факс: +359 359/ 51 239
E-mail: [email protected]
Website: www.olymp-bg.com
Facebook: Park Hotel Olymp

ВИП Понуди за одмор од Парк Хотел Олимп****, Велинград

Парк Хотел Олимп е модерен четириѕвезден комплекс, којшто одговара на светските стандарди. Хотелот има уникатна местоположба, се наоѓа во близина до центарот на градот и во истовреме близу до вековна борова шума. Од хотелот се открива прекрасна панорама кон планината и градот. Хотелот е расположен во туристичкиот град Велинград, често посочуван како главниот СПА центар во Бугарија, идеален за спа одмор. Предложените понуди за одмор во СПА Хотел Олимп се специјално подготвени на половина цена.Велинград е претпочитано место за спа одмор преку целата година со изобилство на минерални извори меѓу убавата природа на Родопите.
 

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1959 денари (32 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио /37 кв.м./
 • Еден појадок
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Надворешен сезонски минерален базен
 • Тепидариум
 • Римска бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2591 денар (42 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио /37 кв.м./
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Надворешен сезонски минерален базен
 • Тепидариум
 • Римска бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Туристичка такса 

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2670 денари (43 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио /37 кв.м./
 • Еден појадок
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Надворешен сезонски минерален базен
 • Тепидариум
 • Римска бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3302 денар (53 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио /37 кв.м./
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Надворешен сезонски минерален базен
 • Тепидариум
 • Римска бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен интернет WI-FI
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Економична соба - 21 кв.м.
Спална - Секоја од нив е опремена со индивидуален клима уред, мини бар, телефон, кабелска ТВ, LCD телевизор, безжичен интернет, бања со туш, тераса со маса и столчиња.
Двокреветна соба - 33 кв.м.
Два одделни кревети (со можност за спојување) Секоја од собите е опремена со индивидуален клима уред, мини бар, телефон, кабелска ТВ, LCD телевизор, безжичен интернет и тераса со маса и столчиња. Бањите во собите имаат туш кабина.
Студио - 37 кв.м.
Општа соба со спална, без врата (со можност за поделба на душеци) Секое студио е опремено со индивидуален клима уред, мини бар, телефон, кабелска ТВ, LCD телевизор, безжичен интернет и терасас масичка и столчиња. Бањите во студио се со туш кабина.

 

СПА и Велнес: ја надополнуваат привлечноста на нашите понуди. Спа центарот Олимп располага со сектор Хидротерапија, снабден со модерни Хидро Аеро бањи, коишто се подесуваат да работат со воздух, вода или и со двете, при што како песледица се добива неверојатна подводна масажа со минерална вода и некое од лековитите масла, за постигнување на полниот ефект. Спа центарот Олимп располага со високо кфаливикувани специјалисти кои се грижат за здравјето на гостите на комплексот- рехабилитатор, кинезитерапевт, козметичари и масери. Третманите за време на одморот се прават по консултации со дадениот специјалист, и се подготвува индивидуална програма според потребите на клиентот.
Базен: Уште една придобивка за прекрасен одмор. Парк хотел Олимп ја добива минералната вода од квартал Чепино- водата е со елементот Радон, ниско минерализирана. Минералната вода е погодна  за болести на мускулно скелетниот систем,болести на  зглобовите и мускулите, заболувања на периферниот нервен систем како и за сеопфатна релаксација за напрегнати и луѓе  под силен стрес. Поради слабата минерализација и умерената температура / 33 ° / водата е применлива дури и за деца и возрасни луѓе.
Таверна Олимп: за љубителите на паузи со екзотика- автентичната атмосфера во таверна "Олимп". Почувствувајте Бугарскиот дух, јадете сочно месо на жар, полнето јагне, чеверме, Велинградска капама, рачно сукани пити и баница,и многу други кулинарски специјалитети, oркестар со жива музика. Капацитет 80 места.
Класичен ресторан: Ресторан "Олимп '' располага со 120 места. За нашиот Главен готвач ќе биде задоволство да приготви за Вас, како традиционални локални јадења, така и јадења од европската и светска кујна. Нудиме исто така и различни диетални и вегетаријански јадења. Во сите празнични денови, за доброто расположение се грижат гостувачки фолклорни и вариете програми.

Лоби бар: Удобниот Лоби бар е идеалното место за целосна рекреација за шоља кафе или модерен пијалок. Овде можете да ја вкусите домашно направената Медена торта “Олимп” и многу други слатки искушенија. Уживајте во чистиот воздух и прекрасната панорама, којашто се открива од Летната тераса на нашиот Лоби бар.
Капацитет: 60 внатрешни и 50 надворешни места.

За Децата: Внатрешно и надворешно детско катче со аниматор, бејбиситер, предлагаме дестко мени во нашиот ресторан, а исто така организираме и детски родендени и забави.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања. 
 • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Лица над 12 год. возраст доплаќаат 15 € за ноќевање со појадок.
 • Во двокреветна економична соба може да се сместат максимум двајца возрасни.
 • Сместувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просториите е до 12 часот.
 • Датумите за сместување не можат да бидат променети после истекот на наведениот рок.
 • Суми за веќе направени и потврдени резервации не се надоместуваат.
 • Резервации се примаат само на наведените телефони во хотелот.
 • Резервации се примаат само за веќе  купени ваучери и добиен код на Вип ваучерот!
 • Местата за сместување се ограничени, до исцрпување на видот  просторија наведени во понудата.
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да приложите испечатен  ваучер.
 • Задолжително е однапред  да направите барање за слободни места за саканиот период.
 • - Потребна е претходна резервација на тел:    +359 359/56 100; +359 887/33 68 63.
 • Валидност на понудата: од 01 септември до 01 декември 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • - Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Олимп - Велинград

Парк Хотел Олимп****
Град Велинград, Р. Бугарија
Тел: +359 359/ 56 100      
Моб: +359 887/ 33 68 63

Факс: +359 359/ 51 239
E-mail: [email protected]
Website: www.olymp-bg.com
Facebook: Park Hotel Olymp

ВИП Понуди за одмор од Парк Хотел Олимп****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.08.2020 до 01.12.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.