Нова активна понуда од Парк Хотел Олимп - Велинград:

Еднодневен пакет за двајца со појадок + користење на СПА услуги во Парк Хотел Олимп****, Велинград

Простанало време:
Цена: 3286ден.

СПА релаксација во Велинград - Парк Хотел Олимп - Велинград

Пакети со појадок и вечера + СПА третман во Парк Хотел Олимп****, ВелинградПарк Хотел Олимп е модерен четириѕвезден комплекс, којшто одговара на светските стандарди. Хотелот има уникатна местоположба, се наоѓа во близина до центарот на градот и во истовреме близу до вековна борова шума. Од хотелот се открива прекрасна панорама кон планината и градот. Хотелот е расположен во туристичкиот град Велинград, често посочуван како главниот СПА центар во Бугарија, идеален за СПА одмор. Предложените понуди за одмор во СПА Хотел Олимп се специјално подготвени на половина цена. Велинград е претпочитано место за спа одмор преку целата година со изобилство на минерални извори меѓу убавата природа на Родопите.
 

ТРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 6636 денари (107 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на сет мени
 • Една СПА процедура за престој - подводна лековита гимнастика
 • Користење на надворешен и внатрешен минерален базен
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Тепидариум
 • Парна бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен-хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен WI-FI
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 8848 денари (143 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци на блок маса
 • Четири вечери на сет мени
 • Една СПА процедура за престој - подводна лековита гимнастика
 • Користење на надворешен и внатрешен минерален базен
 • Џакузи кон внатрешниот базен
 • Тепидариум
 • Парна бања
 • Инфра-ред кабина (мала сауна за двајца)
 • Контрастен-хидромасажен туш
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Бесплатен WI-FI
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

Подводна лековита гимнастика:
Подводната лековита гимнастика во Парк Хотел Олимп се одржува од дипломираните специјалисти-медицински рехабилитатори и кинезитерапевти во специјализиран внатрешен (при добро време и надворешен) минерален базен. Водата во базените е слабоминерализирана радонова со температура 32-33 степени и е исклучително погодна за превенција и терапевтски ефект кај луѓе со периферни нервни пореметувања (брахиален, плексит, радикулерна симптоми и др.), Зглобно-дегенеративни болести (артроза), воспалителни заболувања на зглобовите (ревматоиден артритис, реактивен артритис, псоријатичен артритис). Вежбите во комплексот се избрани со цел да влијаат терапевтски и превентивно во однос на  горенаведените болести и пореметувања.

СПА и Велнес: ја надополнуваат привлечноста на нашите понуди. Спа центарот Олимп располага со сектор Хидротерапија, снабден со модерни Хидро Аеро бањи, коишто се подесуваат да работат со воздух, вода или и со двете, при што како песледица се добива неверојатна подводна масажа со минерална вода и некое од лековитите масла, за постигнување на полниот ефект. Спа центарот Олимп располага со високо кфаливикувани специјалисти кои се грижат за здравјето на гостите на комплексот- рехабилитатор, кинезитерапевт, козметичари и масери. Третманите за време на одморот се прават по консултации со дадениот специјалист, и се подготвува индивидуална програма според потребите на клиентот.
Базен: Уште една придобивка за прекрасен одмор. Парк хотел Олимп ја добива минералната вода од квартал Чепино- водата е со елементот Радон, ниско минерализирана. Минералната вода е погодна  за болести на мускулно скелетниот систем,болести на  зглобовите и мускулите, заболувања на периферниот нервен систем како и за сеопфатна релаксација за напрегнати и луѓе  под силен стрес. Поради слабата минерализација и умерената температура / 33 ° / водата е применлива дури и за деца и возрасни луѓе.
Таверна Олимп: за љубителите на паузи со екзотика- автентичната атмосфера во таверна "Олимп". Почувствувајте Бугарскиот дух, јадете сочно месо на жар, полнето јагне, чеверме, Велинградска капама, рачно сукани пити и баница,и многу други кулинарски специјалитети, oркестар со жива музика. Капацитет 80 места.
Класичен ресторан: Ресторан "Олимп '' располага со 120 места. За нашиот Главен готвач ќе биде задоволство да приготви за Вас, како традиционални локални јадења, така и јадења од европската и светска кујна. Нудиме исто така и различни диетални и вегетаријански јадења. Во сите празнични денови, за доброто расположение се грижат гостувачки фолклорни и вариете програми.

Лоби бар: Удобниот Лоби бар е идеалното место за целосна рекреација за шоља кафе или модерен пијалок. Овде можете да ја вкусите домашно направената Медена торта “Олимп” и многу други слатки искушенија. Уживајте во чистиот воздух и прекрасната панорама, којашто се открива од Летната тераса на нашиот Лоби бар.
Капацитет: 60 внатрешни и 50 надворешни места.

За Децата: Внатрешно и надворешно детско катче со аниматор, бејбиситер, предлагаме дестко мени во нашиот ресторан, а исто така организираме и детски родендени и забави.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Доплата за двокреветна стандардна соба за семејство со деца - 10 € на вечер.
 • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • При бесплатно сместување на деца под 6 год. неопходен е извод од матична книга на родените за детето, со којшто се потврдува неговата возраст.  (При непретставување на документ се пресметува сума за дополнително легло).
 • Деца над 5.99 год. доплаќаат 15 € на вечер за сместување на дополнително легло со појадок.
 • Датумите за сместување не можат да бидат променети после истекот на наведениот рок.
 • Суми за веќе направени и потврдени резервации не се надоместуваат.
 • Резервации се примаат само на наведените телефони во хотелот.
 • Резервации се примаат само за веќе  купени ваучери и добиен код на Вип ваучерот!
 • Местата за сместување се ограничени, до исцрпување на видот  просторија наведени во понудата.
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да приложите испечатен  ваучер.
 • Задолжително е однапред  да направите барање за слободни места за саканиот период.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел:    +359 359/56 100; +359 887/33 68 63.
 • Валидност на ваучерите е од 02 до 06 септември и од 21 до 25 септември 2016 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Олимп - Велинград

Парк Хотел Олимп****
Град Велинград, Р. Бугарија
Тел: +359 ******      
Моб: +359 ******

Факс: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.olymp-bg.com
Facebook: Park Hotel Olymp

ВИП Понуди за одмор од Парк Хотел Олимп****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.09.2016 до 25.09.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.