Нова година во Пампорово, Бугарија - Хотел Евридика - Пампорово

Дводневен и тридневен пакет за Нова година со појадок и вечера во Хотел Евридика***, ПампоровоХотел Евридика е лоциран на 300 метри над храмот "Успение на Пресвета Богородица", со прекрасен поглед на целото одморалиште Пампорово.
Хотелот се наоѓа  на еден километар од центарот на одморалиштето.
 

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 5372 денари (87 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна нереновирана соба
 • Двa појадоци
 • Две вечери (една празнична вечера)
 • Внатрешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Инфрацрвена кабина
 • Интернет во заедничките делови на хотелот
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6320 денари (102 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна нереновирана соба
 • Три појадоци
 • Три вечери (една празнична вечера)
 • Внатрешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Инфрацрвена кабина
 • Интернет во заедничките делови на хотелот
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 7900 денари (128 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна реновиранa соба
 • Два појадоци
 • Две вечери (една празнична вечера)
 • Внатрешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Инфрацрвена кабина
 • Интернет во заедничките делови на хотелот
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 9480 денари (154 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна реновиранa соба
 • три појадоци
 • Три вечери (една празнична вечера)
 • Внатрешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Инфрацрвена кабина
 • Интернет во заедничките делови на хотелот
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Комплексот се состои од три корпуси  поврзани меѓу себе со топла врска.  Хотелот е на 3 спрата и располага со 9 апартмани, 36 двокреветни и 26 трокреветни соби. Сите соби се свртени кон југ.  Во хотелот има ресторан- таверна со камин, ноќен бар, лоби бар, конференциска сала, менувачница, фитнес, затворен базен со детска секција, сауна, џакузи, парна бања, пинг понг, билијард, летна бавча , скара и паркинг.
Хотелот располага со сите потребни услови не само за рекреација, спорт и разновидна забава, но и за одржување на конференции, семинари, "зелени" и "планински" училишта. Дозволен е престој со миленичиња.

Локација и знаменитости:
Хотел Евридика се наоѓа во Пампорово, едно од најпопуларните и модерени  скијачки одморалишта во Бугарија. Пампорово е лоцирано во срцето на Родопите, на 260 километри од главниот град Софија, на 85 километри јужно од Пловдив и на 15 километри од Смолјан. Пампорово е едно од најсончевите планински одморалишта во Бугарија – овде сончевите денови во годината се повеќе од 240. Климата е блага, со силно медитерански влијание.
За Пампорово не се карактеристични ниту нагли промени во времето, ниту снежните наноси, па спокојството и безбедноста за време на одморот Ви се загарантирани. Одморалиштето и патеките околу него се наоѓаат меѓу вековните и исклучително убави елки. Ова го прави центар на атракција не само во зима, но и во текот на топлите летни месеци.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3 години се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Деца од 3 до 11.99 години плаќаат 60 € на рецепција за тридневниот пакет.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2016 год. до 3 јануари 2017 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација тел .: +359 893/64 58 60, и за потврда на резервацијата ваучерот се испраќа на e-mail: evridika_2000@abv.bg.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Евридика - Пампорово

Хотел "Евридика"
К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Моб:  +359 ******
Тел: +359 30958275
E-mail: evridika_2000@abv.bg
Website: www.evridika-bg.hit.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Евридика" Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.12.2016 до 03.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.