Нова активна понуда од Парк Хотел Гарденија, Банско:

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во Парк Хотел Гарденија, Банско

Простанало време:
Цена: 1422ден.

Зимување во Банско, Бугарија - Парк Хотел Гарденија, Банско

Тридневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Парк Хотел Гарденија, БанскоЧетириѕвездниот Парк Хотел Гарденија  се наоѓа во срцето на еден од најпознатите и модерно опремени Скијачки центри во Источна Европа - Банско, кое се наоѓа во котлината меѓу три планини - Рила, Пирин и Родопите. Хотелот  отвори за гости во 2006 година. На проектот и дизајнот работеле најдобрите руски и бугарски специјалисти. Величенствената  комбинација од камен, дрво во темни тонови и бакар  и неповторливиот  стил создаваат чувство на топлина и удобност. Во хотелот се е во функција за удобен престој на гостите. Високо квалифициран персонал ќе се грижи за Вашето удобство и добро расположение.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 9290 денари (150 €) - 50% = 4645 денари (75 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во економична двојна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса
 • Користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
 • Трансфер до почетната станица на ски-лифтот
 • Ски-гардеробер за сопствена опрема за скијање
 • Интернет-пристап
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и ДДВ 9%

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 10428 денари (169 €) - 50% = 5214 денари (84.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна стандардна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса
 • Користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
 • Трансфер до почетната станица на ски-лифтот
 • Ски-гардеробер за сопствена опрема за скијање
 • Интернет-пристап
 • Мини сеф во собата
 • Туристичка такса и ДДВ 9%

Хотелот располага со 58 двокреветни стандардни соби / 30 кв.м. / 23 двојни економични соби / 25 кв.м. /, 4 луксузни соби / 50 кв.м. / и 1 претседателски апартман / 75 кв.м. /; централна климатизација, безжичен интернет во целата зграда, лоби бар, таверна "Кукери", елегантен ресторан во италијански стил со летна тераса, современа опрема СПА центар, конференциска сала, ски гардероба, нудат најновите модели опрема, надворешен лифт со прекрасен поглед кон Ски патеките 24/7 Прием, 24/7 Чувари. Во зимската сезона хотелот обезбедува бесплатен превоз до почетна станица на жичарница на секои 30 минути.
За удобност  на гостите на хотелот во собата има телефон со надворешна линија, телевизор, клима уред, електронски сеф, мини бар со богат асортиман од алкохолни и безалкохолни пијалоци, ореви и десерти, интернет конекција. Секоја соба е со када, а луксузните соби  и апартманот - со џакузи. Бањите се опремени со фен, телефон, богата хотелска козметика и паник-копче.  Дел од собите имаат балкон со прекрасен поглед кон планинските врвови, а дел кон градскиот парк.
Конференциска сала
Капацитет - 120 места. Опремена е со мултимедијален проектор, екран, флип чарт, безжичен интернет. Салата е идеално место за конференции, корпоративни обуки, семинари и други слични настани.
Стилскиот лоби бар со елегантна камин располага со 110 места, безжичен интернет и богат асортиман од пијалаци, мезе, салати, сендвичи и десерти.
СПА центар "Gardenia" е современ центар за убавина и здравје. Потопете се во магијата на релаксација на  древните ритуали. Овде ќе ви понудат широк избор од третмани со производи на Thalgo, BABOR, Gerard's и Olos. Во СПА центарот се спроведуваат над 70 видови масажи и третмани за лице и тело, Достапни се третмани како за жени, така и за мажи. За секој клиент се подготвува специјална програма, во согласност со неговите желби. Гордост на СПА центарот е Ајурведа кабината каде пред вас ќе се открие светот на древната индиска медицина. Покрај релаксирачки третмани, на Ваше располагање има и солариум, базен, детски базен и џакузи, сауна, парна бања, турски амам и фитнес.

Таверна
Таверна "Кукери", изградена од дрво, бакар и камен, и е најколоритното место во целиот комплекс. Таверната е на две нивоа, со капацитет од 400 места и ви нуди автентична бугарска кујна, локални Бански специјалитети, арапска кујна, јадења од дивеч. Таверната Ви нуди  и рибни специјалитети од Медитеранот. Стилот и изведувачкиот дизајн на таверната ја претвораат во совршено место за организирање на свечености  и незаборавни свадбените церемонии. Овде можете да потанцувате, да уживате во нашата фолклорната  програма и одличната услуга.

Ресторан
Италијанскиот ресторан со летна тераса нуди на своите гости богата кулинарска палета. Во комфорна  и пријатна атмосфера Ви нудиме како специјалитети од италијанската кујна, исто така и јадења од различни страни на светот. Вие можете да поминете  романтична вечер во летната тераса на ресторанот, од кадешто се открива прекрасен поглед кон Пирин планина и градскиот парк.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 7 години - бесплатно
 • Деца од 7 до 14 години уживаат 50% попуст од цената за возрасен кога се сместени на дополнително легло и 30% попуст од цената за возрасен кога се сместени на редовно легло
 • Возрасен, сместен на дополнително легло во двојна соба, користи 30% попуст од цената за редовно легло
 • Доплата за сместување во соба со балкон – 5 € на ден на собата
 • Доплата за единечна соба – 14 € на ден
 • Доплата за луксузна соба – 15 € / за соба /
 • Доплата за претседателски апартман – 25 € на ден / за апартман.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 749/86902, +359 749 8 69 55 од 9.00 до 18.00 часот.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: =359 749/86902, +359 749 8 69 55 од 9.00 до 18.00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 07 јануари до 06 февруари 2016 година.
 • ПОНУДАТА НЕ ВАЖИ ЗА ГРУПНИ РЕЗЕРВАЦИИ.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Гарденија, Банско

Парк Хотел Гардениja
Гр. Банско, Р. Бугарија

ул. Цар Симеон №72
Teл: +359 749 86902
Тел: +359 ******оd 9.00 до 18.00 часот.
Е-mail: [email protected]
Website: www.parkhotelgardenia.com

ВИП Понудата е предоставена од Парк Хотел Гардениja, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.01.2016 до 06.02.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.