Одмор за двајца во Банско - хотел Кампанела

Пакети со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Пакети со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Изберете пакет

Дводневен пакет за двајца со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Цена: 7394 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Цена: 9385 ден.
Купете

Четиридневен пакет за двајца со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Цена: 10238 ден.
Купете
Валидност 01.12.2020 - 31.03.2021
Цена на човек/ден 1279.8 - 1848.6 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За деца до 4 години сместуњањето е бесплатно,  а за деца од 4 години до 12 години се доплаќа 50% од цената за еден возрасен.
 • Трет возрасен - плаќа 100% од цената за возрасен.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција!
 • Износот на пакетите НЕ се враќа, но може да се користи за идни резервации, со претходна најава 14 дена пред датумот на сместување!
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2020 година до 31 март 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 877/141 888.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Гр. Банско
Ул. Отец Паисиј 3
Тел.: +359 877/ 141 888
Е-mail: 
reservation@campanellahotel.com
Website: campanella-bg.book.direct
Facebook: CampanellaHotelBansko

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Бутиков хотел Кампанела, Банско!

Пакети со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Изберете пакет

Дводневен пакет за двајца со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Цена: 7394 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Цена: 9385 ден.
Купете

Четиридневен пакет за двајца со појадок во Бутик хотел Кампанела, Банско

Цена: 10238 ден.
Купете
Валидност 01.12.2020 - 31.03.2021
Цена на човек/ден 1279.8 - 1848.6 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За деца до 4 години сместуњањето е бесплатно,  а за деца од 4 години до 12 години се доплаќа 50% од цената за еден возрасен.
 • Трет возрасен - плаќа 100% од цената за возрасен.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција!
 • Износот на пакетите НЕ се враќа, но може да се користи за идни резервации, со претходна најава 14 дена пред датумот на сместување!
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2020 година до 31 март 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 877/141 888.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Гр. Банско
Ул. Отец Паисиј 3
Тел.: +359 877/ 141 888
Е-mail: 
reservation@campanellahotel.com
Website: campanella-bg.book.direct
Facebook: CampanellaHotelBansko

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Бутиков хотел Кампанела, Банско!

Новоотворениот Boutique Family Hotel Campanella 3 *** во Банско е елегантен и пријатен хотел лоциран во центарот на туристичкиот град Банско. Сместено во стариот град, во близина на црквата Света Троица, една од најпосетуваните знаменитости во градот, како и Куќа-музеј „Никола Вапцаров“, општина Банско, информативниот центар и многу други културно-историски обележја и фестивали. На неколку метри од хотелот е атрактивната улица Пирин, почнувајќи од плоштадот и продолжувајќи до почетокот на Националниот парк Пирин.
Хотелот е близу до почетната станица на жичарницата (15 минути пешачење) и до патот што го поврзува градот со скијачката област Банско.

Хотелот е отворен во текот на целата година во целосна подготвеност, според строгите правила и превентивни мерки за Ковид-19.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7394 денари (120 €)
ВИП ваучерот е за ДВЕ лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна економична или стандардна соба
 • Двa појадоци
 • Бесплатна употреба на финска сауна со ароматерапија
 • Бесплатно користење на шатл до ски-лифтот
 • Wi-Fiинтернет
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 9385 денари (152 €)
ВИП ваучерот е за ДВЕ лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна економична или стандардна соба
 • Три појадоци
 • Бесплатна употреба на финска сауна со ароматерапија
 • Бесплатно користење на шатл до ски-лифтот
 • Wi-Fiинтернет
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 10238 денари (166 €)
ВИП ваучерот е за ДВЕ лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна економична или стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Бесплатна употреба на финска сауна со ароматерапија
 • Бесплатно користење на шатл до ски-лифтот
 • Wi-Fiинтернет
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

* Доплата на лице место во хотелот (по избор) за вечера - 13 € и ручек - 8 € за возрасен, за деца од 4 до 12 години 8 € вечера и 4 € за ручек
* Можно сместување во ДВОСОБЕН АПАРТМАН(4 возрасни) - се купуваат 2 ваучери.

Комплексот располага со 24 стилски опремени и пријатни соби и апартмани со панорамски поглед на прекрасните планини Пирин, Рила и Родопи. За комфорот на гостите во хотелот, собите се опремени со мини бар, ТВ, ДВД, бесплатен интернет и сеф.Нашиот ресторан ќе ви понуди романтична атмосфера, удобност и одлична храна подготвена од органски производи, извонредни јадења и домашни деликатеси. на летна и зимска градина, како и СПА центар.
За да го направиме вашиот одмор незаборавен, ние исто така можеме да ви понудиме:
-трансфер до ски патеките
• масажи;
• Јавање на коњи;
• Посета на Бајкушева мура, Бандеришка пољана и најдолгиот тобоган во Европа;
• Прошетка низ Стариот град;
• Посета на историски знаменитости;
• Планинарење во планина.
-Трансфери
-и многу други забави
Хотел Кампанела Банско има скијачки гардеробер, информативен и туристички центар.
Летото е омилена сезона на многу луѓе, па затоа Банско нуди и други спортски атракции за да се доживее активен и здрав одмор во природа и свеж планински воздух.Уживајте во жичарата во должина од 6233 метри. На Бандеришка Полјана ќе го најдете Аквапаркот, кој е дел од различните атракции во Банско, со надморска височина од 1650 метри. Забавниот комплекс, кој опфаќа стрелиште, фудбалско игралиште, мини голф, лизгалки, лулашки, стрелиште со цевки, фудбал во живо и слајд на вода од 400 метри - најголем во Европа, џип сафари, пешачење, излети во природа и друга забава. За најмалите има детско кралство со замоци на надувување, ѕид за искачување. Рафтинг и кајак се практикуваат во реките Струма и Места. Уживајте во многу фестивали и културни настани и демонстрации на уникатни стари занаети. Посетете ги мечките што танцуваат мечките во близина на Белица, панорамскиот поглед на Банско е другата интересна атракција во одморалиштето - се крева со балон, каде што можете да уживате во погледот од над покриеното со снежни планински врвови и падини.
Несомнено, Банско меѓу туристите е познат главно како скијачка и сноуборд дестинација, Светско првенство во скијање и други зимски атракции.Вкупната должина на скијачките патеки е 75 км, од кои најдолгата е 16 км. Околу 90% од сите 16 патеки се опремени со топови за вештачки снег за квалитетна и долготрајна снежна покривка. Скијачката област има и патека опремена со осветлување за ноќно скијање. За време на зимската сезона, градот има и отворено лизгалиште. Највисоката точка на ски центарот е 2560 м Најголемиот предизвик за скијачите во Банско е скијачката патека „Томба“, именувана по италијанскиот скијач Алберто Томба.
Посетете не и претворете го вашиот летен и зимски одмор во незаборавно сеќавање, носејќи многу пријатни емоции како за вас, така и за семејството и пријателите!
Хотел Кампанела, дел од вашиот незаборавен одмор!

 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За деца до 4 години сместуњањето е бесплатно,  а за деца од 4 години до 12 години се доплаќа 50% од цената за еден возрасен.
 • Трет возрасен - плаќа 100% од цената за возрасен.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција!
 • Износот на пакетите НЕ се враќа, но може да се користи за идни резервации, со претходна најава 14 дена пред датумот на сместување!
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2020 година до 31 март 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на телефон: +359 877/141 888.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Кампанела

Гр. Банско
Ул. Отец Паисиј 3
Тел.: +359 877/ 141 888
Е-mail: 
reservation@campanellahotel.com
Website: campanella-bg.book.direct
Facebook: CampanellaHotelBansko

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Бутиков хотел Кампанела, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2020 до 31.03.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.