Нова активна понуда од Хотел Орфеj****, Банско:

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Простанало време:
Цена: 1830ден.

НОВОГОДИШНА ЛАТИНО ФИЕСТА ВО БАНСКО! - Хотел Орфеj****, Банско

Три ноќевања со појадок со или без вечера + празнична ТЕМАТСКА Новогодишна вечера, базен и релакс зона во Хотел Орфеј****, БанскоПОЧУВСТАВАЈТЕ СЕ СПЕЦИЈАЛНИ  во ****хотел Орфеј, Банско!

Снежни авантури и грејана ракија; автентична битова атмосфера во Етно ресторанот; емоции на СКИ пистите на Пирин планина во комбинација со домашен комфор и спокојство, осигурено од персоналот на хотел ****Орфей - ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

Хотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 11992 денари (195 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Новогодишна празнична вечера + Новогодишен бранч
 • Музичко уметничка програма:
 • Латино фиеста со Раул Торес; DJ забава; танц шоу; Огнометно шоу "Небесна светлина"
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Биосауна
 • Лакониум
 • Релакс сала
 • Фитнес
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг
 • ДДВ, осигурување и туристичка такса
 • Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 13575 денари (220 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери (на 30.12 – вечера со забава)
 • Новогодишна празнична вечера + Новогодишен бранч
 • Музичко уметничка програма:
 • Латино фиеста со Раул Торес; DJ забава; танц шоу; Огнометно шоу "Небесна светлина"
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Биосауна
 • Лакониум
 • Релакс сала
 • Фитнес
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг
 • ДДВ, осигурување и туристичка такса
 • Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3,99 години сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно, но нема запазено место за Гала вечерата на 31.12.2016.
 • Дете од 4 до 11,99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот: 120 € за пакет на база ноќевање со појадок плус Празнична вечера и 140 € за пакет на база ноќевање со појадок и вечера, од кои едната Празнична вечера.
 • Трет возрасен и деца над 12 год. на дополнително легло- Доплата на лице место на рецепцијата во хотелот: 165  € за пакет на база ноќевање со појадок плус Празнична вечера и 190 € за пакет на база ноќевање со појадок и вечера, од кои едната Празнична вечера
 • Доплата при сместување во друг вид просторија:
 • Доплата за соба поглед планина – 5 € на ден за соба на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за единечна двојна соба + доплата 75% плус од цената на пакетот
 • Доплата за фамилијарна соба (2 + 2) (две редовни и две дополнителни кревети) – 10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за фамилијарна соба или стандарден апартман (2 + 3) (две редовни легла, едно двојно и едно единечно дополнителни кревети) – 12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (две редовни и до 5 дополнителни кревети) - 23 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот. Вклучено едно полнење на каминот на пакет.
 • ВАЖНО! Не е дозволено самостојно палење на каминот од безбедносни причини и заштита на подот во просториите.
 • При сместувањето на децата се прилага документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Направена резервација по купен ваучер и неаунулирана во писмена форма на е-mail: frontoffice@orphey.com најдоцна пет дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите својата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72.
 • Валидност на ваучер за периодот: од 30 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Е-mail: info@orphey.com
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.