Одмор во Банско - Хотел Сален, Банско

Еднодневен пакет со појадок во хотел Сален, Банско

Хотел Сален се наоѓа во скијачкото обморалиште Банско, во подножјето на прекрасниата планина Пирин, 160 км од Софија. Банско не е само обично зимско одморалиште, туку и шармантен град со уникатна историја, традиции и култура.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 916 денари (15 €)
ВИП ваучерот е едно лице при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотел Сален им нуди на туристите пријатен и лежерен одмор. Тука ќе бидете пречекани во луксуз и ќе ја чувствувате привилегијата на индивидуалните услуги. Луксузот и индивидуалноста е мотото на луксузниот хотел Сален, каде вашите желби и идеи за совршен одмор стануваат реалност.

   Хотелот Сален има 18 соби и 6 апартмани. Секоја соба има ТВ, минибар, клима уред и купатило. Гостите имаат на располагање дополнителни услуги што ги нуди хотелот, како што е собна услуга, изнајмување автомобил, резервација на такси и многу повеќе. Повеќето соби имаат планински поглед. За попребирливите гости на хотелот има и 6 апартмани. Тие се состојат од соба со спална соба и просторија со два кревети. Опремени се со софи, кабловска телевизија, минибар, клима уред и бањи. Апартманите имаат и приватна тераса со прекрасни планински погледи.
Хотелот располага со ресторан чиј готвач ќе го задоволи дури и најпрефинентиот вкус. За удобноста на нашите гости се грижиме за високо квалификуван персонал кој е секогаш достапен. Како дополнителни услуги за плаќање, клиентите можат да ја користат услугата за транспорт до жиѝарницата, сауна и уникатно џакузи.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни, за минимум две ноќевања.
 • Деца под 6 години се сместуваат бесплатно за дополнителен кревет.
 • Децата од 6 до 12 години се сместуваат на дополнителен кревет и плаќаат 50% од цената на ваучерот.
 • Трет возрасен човек се сместува на дополнителен кревет и купува редовен ваучер.
 • Домашни миленици се дозволени со претходна нарачка.
 • Нема посебен паркинг, но има простор за паркирање околу хотелот.
 • Пријавување по 14:00 часот, одјавување до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2019 г. до 31 јануари 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација по телефон: +359 897/46 42 22.
 • Погледнете ги сите услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Сален, Банско

Град Банско, Р. Бугарија
Ул. „Лазар Томов“ №10
Тел: +359 897/ 46 42 22
E-mail: hoteldobrinishte2017@gmail.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Салена", гр. Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2019 до 31.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.