Нова активна понуда од Хотел Панорама Резорт, Банско:

Пакети со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Простанало време:
Цена: 2560ден.

Ѓурѓовден во Банско - Хотел Панорама Резорт, Банско

Дводневен или тридневен пакет за двајца со појадок и вечера + Ѓурѓовденски ручек во Хотел Панорама Резорт****, БанскоХотел Панорама Резорт **** се наоѓа во светски познатиот ски-центар Банско. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин.
Хотелот има двокреветни соби, кои се модерно опремени, како и еднособен и трособен апартман. Секоја од просториите е опремена со кабловска телевизија, телефон, мини бар, сеф, бања со када / туш кабина, сè што е потребно за да биде вашиот удобен престој.
За време на зимската скијачка сезона, предлагаме  транспорт до скијачките патеки и назад до хотелот.
Хотелот располага со конференциска сала со 70 места, во која може да одржуваат семинари, обуки, тим-билдинг, корпоративни манифестации, коктели.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5688 денари (92 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци на шведска маса
 • Две вечери на сет мени
 • Еден празничен Ѓурѓовденски ручек на 06.05.2018
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет во општите делови на хотелот
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8153 денари (132 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на сет мени
 • Еден празничен Ѓурѓовденски ручек на 06.05.2018
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет во општите делови на хотелот
 • Туристичка такса и ДДВ

ПОЈАДОК: 07:30 - 10:00 - на шведска маса или мени + кафе еспресо.

ВЕЧЕРА: 19:00 - 21:00 -  на сет мени. 

ПРАЗНИЧЕН РУЧЕК: 12:00 - 14:00

СПА ЦЕНТАР Панорама 4 *
Велнес и спа центар во хотел Панорама Ресорт е лоциран на површина од 1000 квадратни метри,  за гостите предлагаме базен, сауна и парна бања, турска бања, амам, фитнес сала, џакузи, зона за релаксација, како и неколку СПА ординации каде што можете да уживате во разни масажи, терапии и други СПА процедури, извршени од тим на професионалци кои работат во најголемите спа центри во Европа и Азија.

РЕСТОРАН Панорама 4 *
Стилно опремениот ресторан Панорама предлага италијанска кујна за своите гости. Гости на ресторанот можат да уживаат во домашните пици, тестенини, главни јадења и класични италијански десертни рецепти. Овде можете да ги одржите вашите прослави, свадбена забава или друг вид настани.

Детското катче е достапно на децата секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Има надзор на искусни аниматори, со работно време во текот на летото од 12:00 до 19:00 часот, и секој ден во зима со работно време од 09:00 до 19:00 часот.
Креативните аниматори ќе го развеселат секојдневниот живот на децата од декември до средината на март од 9:00 до 22:00 часот.
Родителите можат да ги пуштат своите деца во соодветни часови во детското катче со пополнување на образец со информации за детето.
Враќањето на децата е контролирано бидејќи за време на престојот во просториите одговорноста за малите гости ја преземаат аниматорите. Вашите деца овде ќе цртаат, ќе моделираат фигури, фигурини, ѕвезди, ќе создаваат апликации, ќе учествуваат во различни игри, ќе пеат и ќе се препуштат на детската имагинација.

Услови на понудата

 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Едно дете до 5,99 години, сместено со двајца возрасни користи бесплатно ноќевање и појадок.
 • Еден возрасен со дете до 5,99 години  доплаќа 30% од цената на пакетот.
 • Две деца до 5,99 години, сместени со двајца возрасни - едно дете се сместува бесплатно, за второто дете се  доплаќа 40% од цената на пакетот.
 • Дете од 6 до 11,99 години, сместено на дополнителен кревет со двајца возрасни, плаќа 40% од цената на пакетот.
 • Трет возрасен и дете над 12 години на дополнителен кревет плаќаат 70% од цената на пакетот.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со појадок во денот на заминувањето.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: info@panoramaresort.bg .
 • Валидност на ваучер: од 04 до 07 мај 2018 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Панорама Резорт, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
******работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: info@panoramaresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.05.2018 до 07.05.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.