Декември во Банско - Хотел Панорама Резорт, Банско

Eднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Eднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Цена: 1517 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Цена: 1643 ден.
Купете
Валидност 03.12.2018 - 20.12.2018
Цена на човек/ден 1516.8 - 1643.2 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 4 ваучери
 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни и за минимум две ноќевања за викенд.
 • Прво дете до 11.99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • За второ дете се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен и дете над 12 години на дополнителен кревет плаќаат 75% од цената на пакетот.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден.
 • Максимално сместување во двокреветна соба: 2+1/2+2.
 • Максимално сместување во едноспален апартман: 2+2; двоспален апартман (се нарачуваат 4 ваучери): 4+2.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со појадок во денот на заминувањето.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: info@panoramaresort.bg .
 • Валидност на ваучер: од 03 до 20 декември 2018 година.
 • Нема слободни места за 7 и 8 декември!
 • Видете ги сите Општи услови.

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
882/ 55 55 77 - работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: info@panoramaresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Eднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Цена: 1517 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, Банско

Цена: 1643 ден.
Купете
Валидност 03.12.2018 - 20.12.2018
Цена на човек/ден 1516.8 - 1643.2 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 4 ваучери
 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни и за минимум две ноќевања за викенд.
 • Прво дете до 11.99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • За второ дете се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен и дете над 12 години на дополнителен кревет плаќаат 75% од цената на пакетот.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден.
 • Максимално сместување во двокреветна соба: 2+1/2+2.
 • Максимално сместување во едноспален апартман: 2+2; двоспален апартман (се нарачуваат 4 ваучери): 4+2.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со појадок во денот на заминувањето.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: info@panoramaresort.bg .
 • Валидност на ваучер: од 03 до 20 декември 2018 година.
 • Нема слободни места за 7 и 8 декември!
 • Видете ги сите Општи услови.

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
882/ 55 55 77 - работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: info@panoramaresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Хотел Панорама Резорт **** се наоѓа во светски познатиот ски-центар Банско. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин.
Хотелот има двокреветни соби, кои се модерно опремени, како и еднособен и трособен апартман. Секоја од просториите е опремена со кабловска телевизија, телефон, мини бар, сеф, бања со када / туш кабина, сè што е потребно за да биде вашиот удобен престој.
За време на зимската скијачка сезона, предлагаме  транспорт до скијачките патеки и назад до хотелот.
Хотелот располага со конференциска сала со 70 места, во која може да одржуваат семинари, обуки, тим-билдинг, корпоративни манифестации, коктели.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1517 денари (24 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за сместување од недела до четврток

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок 
 • Една вечера 
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1643 денари (26 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Важи за сместување во петок и сабота

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Загреан внатрешен базен
 • Лежалки
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Шок базен
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

Исхрана:
07:30 - 10:00ч - поојадок со кафе, чај, минерална вода;
12:00ч - 14:00ч - ручек со чаша вино или чаша пиво;
14:30 - 17:00ч - попладневна ужина - пица, банички , сендвичи, кроасани;
19:00 - 21:00ч - вечера со чаша вино или чаша пиво.

СПА ЦЕНТАР Панорама 4 *
Велнес и спа центар во хотел Панорама Ресорт е лоциран на површина од 1000 квадратни метри,  за гостите предлагаме базен, сауна и парна бања, турска бања, амам, фитнес сала, џакузи, зона за релаксација, како и неколку СПА ординации каде што можете да уживате во разни масажи, терапии и други СПА процедури, извршени од тим на професионалци кои работат во најголемите спа центри во Европа и Азија.

РЕСТОРАН Панорама 4 *
Стилно опремениот ресторан Панорама предлага италијанска кујна за своите гости. Гости на ресторанот можат да уживаат во домашните пици, тестенини, главни јадења и класични италијански десертни рецепти. Овде можете да ги одржите вашите прослави, свадбена забава или друг вид настани.

Детското катче е достапно на децата секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Има надзор на искусни аниматори, со работно време во текот на летото од 12:00 до 19:00 часот, и секој ден во зима со работно време од 09:00 до 19:00 часот.
Креативните аниматори ќе го развеселат секојдневниот живот на децата од декември до средината на март од 9:00 до 22:00 часот.
Родителите можат да ги пуштат своите деца во соодветни часови во детското катче со пополнување на образец со информации за детето.
Враќањето на децата е контролирано бидејќи за време на престојот во просториите одговорноста за малите гости ја преземаат аниматорите. Вашите деца овде ќе цртаат, ќе моделираат фигури, фигурини, ѕвезди, ќе создаваат апликации, ќе учествуваат во различни игри, ќе пеат и ќе се препуштат на детската имагинација.

Услови на понудата

 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни и за минимум две ноќевања за викенд.
 • Прво дете до 11.99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • За второ дете се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен и дете над 12 години на дополнителен кревет плаќаат 75% од цената на пакетот.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден.
 • Максимално сместување во двокреветна соба: 2+1/2+2.
 • Максимално сместување во едноспален апартман: 2+2; двоспален апартман (се нарачуваат 4 ваучери): 4+2.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со појадок во денот на заминувањето.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: info@panoramaresort.bg .
 • Валидност на ваучер: од 03 до 20 декември 2018 година.
 • Нема слободни места за 7 и 8 декември!
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Панорама Резорт, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
882/ 55 55 77 - работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: info@panoramaresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.12.2018 до 20.12.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.